Türk Telekom'dan Türknet'e Geçiş İşlemi Rezilliği!

melgoth

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
KTÜ Well come to FF
Kasımın 11'inde Türk Telekom taahhüdüm sona erdi, bende yine aynı gün içerisin de Türknet'i arayıp geçiş işlemelerini başlattım. Mail yoluyla evraklarım geldi, ertesi gün evrakları gönderdim, 2 gün içerisinde evraklar ellerine ulaştı ve tam anlamıyla geçiş sürecine başlanmış oldu. Asıl zurnanın zart dediği çıkmaz burada başlıyor. Defalarca aramama rağmen 1 hafta telesekreter; "geçiş işlemlerinize başladık şuan herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok..." deyip deyip durdu, en sonun da müşteri hizmetleriyle görüştüm bana dedikleri şey; "evraklarınız eksik" ilk başta benden kaynaklı bir hata olduğunu sandım eksik falan doldurdum diye düşündüm fakat hiç alakası yokmuş, meğersem toplam da 11 sayfa olan evrakların bir sayfasını eksik göndermişler ve bana da 1 hafta hiç haber vermediler kendim aramasa idim adamların hiç umurun da bile değil, kendi çabalarımla eksik belgeyi de temin edip geçen hafta bu gün gönderdim, aradan 1 hafta geçti ama yine ne haber var ne arayan soran, güya 2-6 gün içerisin de geçiş işlemleri yapılıyor idi. Bu gün 22. günüm rezillik diz boyu gerçekten en sonunda Türk Telekom'a gidip kendim taahhüdü sonlandırıp hiç internet kullanmayacağım ve son olarak Türk Telekom'un taahhüdü sona erdiği halde geçiş işlemini Türknet üstlendiği için, Türk Telekom'un internetini kullanıyorum kabarık bi' fatura da beni bekliyor.

Turknetin yaşattığı sorunlardan dolayı aynı sokakta oturduğumuz kardeşim Turknet başvurusunu geri çekti ve internet bağlatmaktan da tamamen vazgeçti. Sorun yaşadığında arayıp muhatap olabileceğiniz müşteri hizmetleri çalışanı olmaması insanın gözünü korkutuyor açıkçası.

Ben TürkTelekom'dan taahhütüm bitmeden önce aradım TürkNet'i. Taahhütün biteceği günü söyledim. 1 hafta önceden belgeleri imzaladım gönderdim. 5 dakika internetsiz kaldım. Sonra kaldığımız yerden devam. Şanssızlık olmuş sizinki. Taahhüt olmadığından aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Ben çok memnunum.

Turknetin yaşattığı sorunlardan dolayı aynı sokakta oturduğumuz kardeşim Turknet başvurusunu geri çekti ve internet bağlatmaktan da tamamen vazgeçti. Sorun yaşadığında arayıp muhatap olabileceğiniz müşteri hizmetleri çalışanı olmaması insanın gözünü korkutuyor açıkçası.
Emin olun aynı şeyi bende yapacağım herhalde neredeyse 1 ay olacak ve ilerleme kaydedilemedi bu kadar sorumsuzluk olmaz ya gerçekten, arıyorum bağırıyorum çağırıyorum hiç bir şey demeden susup dinliyor. Türknet'in müşteri hizmetleri berbatın ötesi çağrı merkezin de çalışanların diksiyonları konuşmaları o kadar bozuk ki gerekli eğitimi alamadıkları belli, ne kadar Türk Telekom'da verdikleri hizmet berbat olsa da müşteri hizmetleri Türknet kadar berbat değil derdini anlatabiliyorsun ve seni dinliyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı