Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş mantıklı mı?

Arkadaşlar selam!

Uzun bir süredir Türk Telekom kullanıcısıyım. Fakat artık pek memnun olmamaya başladım. İnternetimiz fiber altyapılı 50 Mbps. Fakat internette test ettiğimde her zaman 30 - 35 civarı bir değer veriyor. Birkaç ay sonra sözleşmemiz bitiyor ve yeni sözleşme yaparsak eğer fiyatı arttırmayı planlıyorlar.

Ben de TurkNet'i düşündüm hemen. TurkNet'in sitesinden test yaptığımda 100 Mbps'ye kadar destekliyordu bizim evimizde. E bildiğiniz gibi 100 Mbps ve sınırsız olmasına rağmen fiyatlar da uygun. Fakat şüpheye de düştüm. Daha önceden TurkNet'i araştırdığımda çok hızlı diyen vardı, müşteri hizmetleri ve iletişimi çok kötü diyen vardı, kurulumu çok uzun sürdü diyen vardı. Yani eğer gerçekten kurulumu uzun sürüyorsa kurulana kadar internetsiz kalmaktan korkuyorum. Birçok şey diyen vardı açıkçası.

Sizce TurkNet'e geçmeli miyim? Geçmek mantıklı mı? Sorun yaşar mıyım?
Tavsiyem TurkNet yerine Comnet tercih etmenizdir, zira şu sıralar TurkNet'e kıyasla Comnet yurt içi ve yurt dışı pinglerde bir tık daha iyi, hatta CS:GO'da baya iyi diye biliyorum açıkçası. Ayrıca Comnet'de iptal de çok kolay, zaten internetinizi ön ödeme yaparak kullanıyorsunuz yani misal nasıl GSM hattınıza TL yükleyerek paket satın alıyorsunuz, Comnet'te de ilk önce önden 1 aylık internet satın alıyorsunuz bedelini ödeyip, daha sonrasında bitime yakın yine satın almazsanız, hizmetiniz kesiliyor zaten.

Tavsiyem TurkNet yerine Comnet tercih etmenizdir, zira şu sıralar TurkNet'e kıyasla Comnet yurt içi ve yurt dışı pinglerde bir tık daha iyi, hatta CS:GO'da baya iyi diye biliyorum açıkçası. Ayrıca Comnet'de iptal de çok kolay, zaten internetinizi ön ödeme yaparak kullanıyorsunuz yani misal nasıl GSM hattınıza TL yükleyerek paket satın alıyorsunuz, Comnet'te de ilk önce önden 1 aylık internet satın alıyorsunuz bedelini ödeyip, daha sonrasında bitime yakın yine satın almazsanız, hizmetiniz kesiliyor zaten.
Hmm. Mantıklıymış ama daha önce Comnet diye bir marka duymadım.. En iyisi bilinen bir markadan ilerlemek olacak.

Geri
Yukarı