Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yapılmalı mı?

Yazan arkadaşlardan biri kesilmiyor yazmış o yüzden sordum. Geçiş işlemleri bu kadar uzun sürüyor mu? Geçişten sonra sorun yaşayan var mı?

Birader yazdım/ yazdık.
Bu firma ilk kurulumda genelde sıkıntı çıkartan ama sonra stabile binen bir firma.
Eğer sen 2-3 hafta adam gibi net almamayı göze alamıyorsan geçmeni önermem.
Ha sen bağlanırsın 2 güne netin stabil işler. O da şans işi. Bulunduğun bölgeye bağlı.
Ancak benim kullandığını bildiğim geçtiğini bildiğim ben dahil çoğu kişi ilk ay rezillik çekti. Satış sonrası ilk aldığın destek / hizmet rezalete yakın, ancak o ilk aşamaları geçince tüketici dostu bir sağlayıcı olduğunu görüceksin.

Birader yazdım/ yazdık.
Bu firma ilk kurulumda genelde sıkıntı çıkartan ama sonra stabile binen bir firma.
Eğer sen 2-3 hafta adam gibi net almamayı göze alamıyorsan geçmeni önermem.
Ha sen bağlanırsın 2 güne netin stabil işler. O da şans işi. Bulunduğun bölgeye bağlı.
Ancak benim kullandığını bildiğim geçtiğini bildiğim ben dahil çoğu kişi ilk ay rezillik çekti. Satış sonrası ilk aldığın destek / hizmet rezalete yakın, ancak o ilk aşamaları geçince tüketici dostu bir sağlayıcı olduğunu görüceksin.

İlk ay ne gibi sorun oluyor? Sorundan kastın nedir hız mı düşük bağlantı sorunu mu var konuyu açmadan yazarsan tabii tekrar sorarım.

İlk ay ne gibi sorun oluyor? Sorundan kastın nedir hız mı düşük bağlantı sorunu mu var konuyu açmadan yazarsan tabii tekrar sorarım.

Çok diksin, insan gibi sormayı dene daha fazla insan yardımcı olur.
İlk 15 gün toplasan 1 saat kullanamadım interneti.
Bağlantı problemleri vardı.
Wi-Fi'ya IP gelmiyor. 30 defa arıyorsun yine işe yaramıyor.

Çok diksin, insan gibi sormayı dene daha fazla insan yardımcı olur.
İlk 15 gün toplasan 1 saat kullanamadım interneti.
Bağlantı problemleri vardı.
Wi-Fi'ya IP gelmiyor. 30 defa arıyorsun yine işe yaramıyor.

Mümkünse sen yardımcı olma eyvallah, hiçbir açıklama yapmadan TurkNet ilk 1 ay problem yaşatıyor dersen haliyle tekrar sorarım. Bu arada biraderli boş cümleler bana karşı kurma.

3 gün önce geçtim Türknete altyapımın desteklediği hızı verdi. Şu anlık memnunum ve 83 mbps hız alıyorum. İleride ne olur bilemem kesin önermek için çok erken benim için.

3 gün önce geçtim TurkNet'e altyapımın desteklediği hızı verdi. Şu anlık memnunum ve 83 Mbps hız alıyorum. İleride ne olur bilemem kesin önermek için çok erken benim için.

Kopma vb. sıkıntılar yaşıyor musunuz? Hangi firmadan geçiş yaptınız ve geçiş süreci kaç gün sürdü?

Şu an için kopma olmadı çok şükür ancak ilk bağlandığında tam hızı alamadım. Şöyle ki alt yapınız 83 diyorsa 83 bağlatın ki hattınızda sıkıntı olmasın. Bana 88 Mbps atamışlardı ve Speedtest'te hızım 60'ı geçmiyordu. Keenetic Omni modem sayesinde SNR margini biraz arttırıp hızımı 83 seviyelerine çektim ve gördüm ki tam hız alıyorum. Biraz da sizde bitiyor iş. Altyapı ve kablolama vs iyi ise geçebilirsiniz.

TTNET'ten geçişi sağladım kampanyam bu ay itibarıyla bitmişti. Babamın üzerinde olan internet hattını üzrime alarak geçiş sağladım. Ancak internetim sabit telefon üzerinden verildiiği için ev telefonuna cayma bedeli ödemek koşuluyla telefonu da TurkNet'e taşıdım. İnterneti aldığım için teleonu üstüme almamıştım. Sağ olsun TurkNet babamın adına sabit telefon taşıma formu düzenledi ve tekrar kuryeyle evime gönderdi. Kısacası geçiş işlemleri benim yüzümden uzadı. Normalde 2 ile 4 gün arasında sürüyor diye biliyorum. Benimki bir 8 gün gibi bir süre aldı. Bu süre zarfında geçiş olarak abonelik başlattığım için internetim hiç gitmedi. İşlemkler hallolduğunda gitti ve sıradfa TurkNet bana kullanıcı adı ve şifremi gönderi. Modeme girip internet almaya başladım. Yanında Cg NAT'tan kurtulmak için de statik II aldım. Şu anlk bir problem gözükmüyor. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

@TheTruthTeller, o saydığınız iki firma da Turk Telekom alt yapısı kullanmıyor mu?
Hocam kullanıyor olsalar bile müşteri hizmetlerine ulaşmak açısından, mevcut bir sorunu çözüme kavuşturmak açısından falan çok iyi firmalar. Daha önceden Türksat kullandım ve şimdi Millenicom kullanıyorum ve çok başarılı oldukları söylenebilir. Ha sizin altyapınızda bir sorun var ise orasını bilemem.

Geri
Yukarı