Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yapılmalı mı?

Şu an için kopma olmadı çok şükür ancak ilk bağlandığında tam hızı alamadım. Şöyle ki alt yapınız 83 diyorsa 83 bağlatın ki hattınızda sıkıntı olmasın. Bana 88 Mbps atamışlardı ve Speedtest'te hızım 60'ı geçmiyordu. Keenetic Omni modem sayesinde SNR margini biraz arttırıp hızımı 83 seviyelerine çektim ve gördüm ki tam hız alıyorum. Biraz da sizde bitiyor iş. Altyapı ve kablolama vs iyi ise geçebilirsiniz.

TTNET'ten geçişi sağladım kampanyam bu ay itibarıyla bitmişti. Babamın üzerinde olan internet hattını üzrime alarak geçiş sağladım. Ancak internetim sabit telefon üzerinden verildiiği için ev telefonuna cayma bedeli ödemek koşuluyla telefonu da TurkNet'e taşıdım. İnterneti aldığım için teleonu üstüme almamıştım. Sağ olsun TurkNet babamın adına sabit telefon taşıma formu düzenledi ve tekrar kuryeyle evime gönderdi. Kısacası geçiş işlemleri benim yüzümden uzadı. Normalde 2 ile 4 gün arasında sürüyor diye biliyorum. Benimki bir 8 gün gibi bir süre aldı. Bu süre zarfında geçiş olarak abonelik başlattığım için internetim hiç gitmedi. İşlemkler hallolduğunda gitti ve sıradfa TurkNet bana kullanıcı adı ve şifremi gönderi. Modeme girip internet almaya başladım. Yanında cg NAT'tan kurtulmak için de statik II aldım. Şu anlk bir problem gözükmüyor. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Ev telefonunu kapattırıp sadece internet erişimi almak istiyorum. Bu işlem için sadece TurkNet'i aramak yeterli mi? Altyapım TurkNet için 69 Mbps hız gösteriyor. Türk Telekom marka VDSL modem kullanıyorum.
Birbirini gösteren Spider-Man gibi. İkisi de birbirinden rezalet. Millenicom, Türksat'ya da Netspeed tercih edin.

Bahsetmiş olduğunuz firmaların TurkNet'ten farkları neler? Millenicom hangi internet paketini kullanıyorsunuz?

Ev telefonunu kapattırıp sadece internet erişimi almak istiyorum. Bu işlem için sadece TurkNet'i aramak yeterli mi? Altyapım TurkNet için 69 Mbps hız gösteriyor. Türk Telekom marka VDSL modem kullanıyorum.

Bahsetmiş olduğunuz firmaların TurkNet'ten farkları neler? Millenicom hangi internet paketini kullanıyorsunuz?
Türknet ilk önce müşteri hizmetleri kavramını öğrensin belki ondan sonra adam olmaya başlar. O kadar rezil bir firma ki bu benim adres değişikliğimi 3 ayda bile yapamayan beceriksiz bir firma. Millenicom fiber 100 kampanyasını kullanıyorum. 70 MBPS download ve 8 MBPS upload hızına sahibim.

TurkNet ilk önce müşteri hizmetleri kavramını öğrensin belki ondan sonra adam olmaya başlar. O kadar rezil bir firma ki bu benim adres değişikliğimi 3 ayda bile yapamayan beceriksiz bir firma. Millenicom fiber 100 kampanyasını kullanıyorum. 70 Mbps download ve 8 Mbps upload hızına sahibim.

Millenicom, Netspeed, TurkNet 3 firma da 69 Mbps hız sunuyor. Millenicom da kampanya seçiminde yerel altyapı ile Superonline altyapı farkı nedir?

TurkNet'in sitesinde abone ol formu var orayı eksiksiz doldurun kendinize göre. Ardından sizi arayıp kuryenin geleceği günü söyleyip randevu alacaklar belgeleri imzalayıp kuryeye verip abone için sizin tarafınızdan biri şlem kalmıyor. Kurye belgelerin resimlerini merkeze atıyor. Abonelik işlemleriniz başlatılıyor. Yani imzaladığınız belgenin istanbula ellerine somut olarak gitmesine grek yok bu şekilde süreç hızlı ilerliyor.

TurkNet'in sitesinde abone ol formu var orayı eksiksiz doldurun kendinize göre. Ardından sizi arayıp kuryenin geleceği günü söyleyip randevu alacaklar belgeleri imzalayıp kuryeye verip abone için sizin tarafınızdan biri şlem kalmıyor. Kurye belgelerin resimlerini merkeze atıyor. Abonelik işlemleriniz başlatılıyor. Yani imzaladığınız belgenin istanbula ellerine somut olarak gitmesine grek yok bu şekilde süreç hızlı ilerliyor.

Şubat ayının sonunda taahhüt bitecek, bittiği zaman TurkNet, Netspeed, Millenicom firmalarından birine geçiş yapacağım ama hangisi bilmiyorum. 3 firma da Telekom'dan her türlü F/P açısından daha iyi.

Millenicom, Netspeed, TurkNet 3 firma da 69 Mbps hız sunuyor. Millenicom da kampanya seçiminde yerel altyapı ile Superonline altyapı farkı nedir?
Altyapı sorgulamada altyapı var gözüküyor ise altyapın VDSL ya da fiber destekliyor demektir. Hangisi varsa onun üzerinden internetini bağlıyorlar işte. Altyapının desteklediği hıza uygun bir paket seç.

Geri
Yukarı