Türk Telekom'dan TurkNet'e gecmeye değer mi?

Mesajınızı tekrar kendiniz okuyun sizce değmez mi? Türk Telekom verdiği hizmete o ücretleri istemeye utanmıyor. Üstüne taahhüt istiyor...

Ülkemizdeki kullanıcı memnuniyeti en fazla olan firmadır memnuniyet derken hataları yok değil sadece diğerlerine göre oldukça iyi.

TTNET hariç bütün firmalar fiyat konusunda avantajlıdır ancak herhangi bir arıza durumunda TTNET avantajlıdır ayrıca diğer firmalar kurulum aşamasında TTNET'e bağımlı olduğu için TTNET işi yokuşa sürüp geciktirebildiği kadar geciktiriyor. (Bu arada 2 yıldır TurkNET kullanıyorum ve oldukça memnunum.)

TurkNet'in 2 güzel avantajı mevcut,

1. Yüksek kalitede yani 75-100Mbpsn indirme hız ala bilenler için fiyatları çok ideal.
  2. Arkadaşını getir kampanyası sayesinde 4 ay ücretsiz kullandım.
Kötü yanlarına gelecek olursak
  1. Eğer evinizde ya da dairenizde bir hat çekili değilse, gelen ekipleri kurulum ücretini almayı biliyorlar; "Biz kablo çekmeyiz" şeklinde cevap verip, bir modemi fişe takmaya 108 TL alıyorlar.
  2. Bir arıza kaydı oluşturduğumda hat kontrolü için Türk Telekom ekiplerini bölgeye yönlendirip, arıza notunda "hiçbir sorun algılanmadı müşteri kaynaklıdır" şeklinde notunu bana yönlendiriyorlar.
Eğer alt yapınızda ve binanızda herhangi bir sorun yok ise TurkNet yüksek hızlarda uygun fiyatlı oluyor düşük bir alt yapınız varsa daha uyguna veren firmalara yönelin derim.
Ben 2 Yıl Türk Telekom kullandım, hattımda bir sorun olmadığı kanaatine varınca TurkNet'e geçtim.
Türk Telekom 35Mbps indirme 8Mbps yükleme 200GB kota paketine 90TL ödüyordum.
TurkNet sınırsız 100Mpsn indirme 8Mbps yükleme paketine 99, 90TL ödüyorum.
Bence mantıklı.

Eğer evinizde ya da dairenizde bir hat çekili değilse, gelen ekipleri kurulum ücretini almayı biliyorlar; "Biz kablo çekmeyiz" şeklinde cevap verip, bir modemi fişe takmaya 108 TL alıyorlar.
Turk Telekomla sözleşmem bitiyor demiş kablo falan çekili demek ki.
Bir arıza kaydı oluşturduğumda hat kontrolü için Türk Telekom ekiplerini bölgeye yönlendirip, arıza notunda "hiçbir sorun algılanmadı müşteri kaynaklıdır" şeklinde notunu bana yönlendiriyorlar.
Çok duydum bu tür sorunları ama TT de dahil Türkiyedeki birçok İSS böyle çalışıyor zaten. Müşteri memnuniyeti hep bi' yerlerde oluyor. TurkNet taahüt olmadığı için ve 100 TL'ye altyapının desteklediği en iyi hızı (1000 Mbps de olsa veriyorlar) vererek onlarla farkını ortaya koyuyor. Bence değer yani.

Türk Telekom'la sözleşmem bitiyor demiş kablo falan çekili demek ki.

Çok duydum bu tür sorunları ama TT de dahil Türkiye'deki birçok ISS böyle çalışıyor zaten. Müşteri memnuniyeti hep bi' yerlerde oluyor. TurkNet taahhüt olmadığı için ve 100 TL'ye altyapının desteklediği en iyi hızı (1000 Mbps de olsa veriyorlar) vererek onlarla farkını ortaya koyuyor. Bence değer yani.

NetSpeed ve Millenicom paketleri çok daha iyi geldi, 100Mbps ilk altı ay 80TL sonraki 6 ay 99 TL diyor.
Eğer ikisinde Telekom altyapısı ise tek fark ücreti değişiyor ve Taahhütsüz.

Çok duydum bu tür sorunları ama TT de dahil Türkiye'deki birçok ISS böyle çalışıyor zaten. Müşteri memnuniyeti hep bi' yerlerde oluyor. TurkNet taahhüt olmadığı için ve 100 TL'ye altyapının desteklediği en iyi hızı (1000 Mbps de olsa veriyorlar) vererek onlarla farkını ortaya koyuyor. Bence değer yani.

Arıza kaydında bu sorun, size abone olduktan sonra baş gösterdiğini, hattımın fiber olduğunu (FTTH) ve bir kopma ya da hattın eski olma durumu olmadığı şeklinde ısrar edince, beni başka bir müşteri hizmetleri mi diyeyim artık; görevli hattan düşürüp tekrar bağladı, ancak öyle sorunu gidere bildik 2- 3 gün bu derdimi anlatmaya çalıştım.
Gene de çok şükür 3 gün ile yırtık, bazıları 1 ay bu gibi sorun ile uğraşıyordu. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı