Türk Telekom'un altyapı değişikliği rezilliği

Ahmet Çiçek

Hectopat
Herkese iyi günler diliyorum. Yaklaşık 2 senedir TurkNet üzerinden internet alıyordum. Geçen sene VDSL modeme geçtikten sonra internetimden gayet memnundum. 35 Mbps download ve 4.5 Mbps upload hızı alıyordum ki normal oyun ve ev içinde ailem içinde hepimiz için de gayet yeterli bir internetti. Bursa Osmangazi ilçesinde ikamet ediyorum ve 1.5 aydan beri Türk Telekom'un yeni VAE dolaplarının değiştirme tembelliği yüzünden internetten mahrum kalıyorum. Bugün işlemin biteceğini TurkNet yardım destekten iki hafta önce öğrenmiştim. Bugün ise 30 Ağustos gününü TurkNet yardım destek ekibi beni bilgilendirdi. Yani bir buçuk aydan beri bu işi yapmak çok mu zor ki hala iki haftadır bu kutuların değişimini yapamıyorlar? Ya da ne tarafa şikayetimi beyan edebilirim acaba işlerin başlanabilmesi için acaba? 1.5 aydan beri kullandığım mobil verinin haddi hesabı yok çünkü bir de üstüne TurkNet faturası ödemeye de fatura gelmeye de devam ediyor. Yardımcı olabilecekler varsa gerçekten çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler diliyorum. Yaklaşık 2 senedir TurkNet üzerinden internet alıyordum. Geçen sene VDSL modeme geçtikten sonra internetimden gayet memnundum. 35 Mbps download ve 4.5 Mbps upload hızı alıyordum ki normal oyun ve ev içinde ailem içinde hepimiz için de gayet yeterli bir internetti. Bursa osmangazi ilçesinde ikamet ediyorum ve 1.5 aydan beri Türk Telekom'un yeni VAE dolaplarının değiştirme tembelliği yüzünden internetten mahrum kalıyorum. Bugün işlemin biteceğini TurkNet yardım destekten iki hafta önce öğrenmiştim. Bugün ise 30 Ağustos gününü TurkNet yardım destek ekibi beni bilgilendirdi. Yani bir buçuk aydan beri bu işi yapmak çok mu zor ki hala iki haftadır bu kutuların değişimini yapamıyorlar? Ya da ne tarafa şikayetimi beyan edebilirim acaba işlerin başlanabilmesi için acaba? 1.5 aydan beri kullandığım mobil verinin haddi hesabı yok çünkü bir de üstüne TurkNet faturası ödemeye de fatura gelmeye de devam ediyor. Yardımcı olabilecekler varsa gerçekten çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Öncelikle geçmiş olsun. Eğer hiç DSL ışığı yanmıyorsa TurkNet'e ödediğiniz faturanın iadesini isteyin. İnterneti kullanamadığınız günlerin faturasını kesemezler.

Türk Telekom ise çok ayrı bir konu bana sıfırdan fiber altyapıyı 14 günde kazıp getirip aktif ettiler. Arkadaşım da ise tam 4.5 5 aydır interneti yok ve Türk Telekom kullanıyor. Bu ülkede internet kullanmak tamamen şans işi.

Türknet ile konuştuğum zaman da dedikleri aynen şu "İnternetimiz kullanıma açıldığı zaman kullanmadığınız gün kadar kullanacağınız günden düşürülür" dediler iyi güzel ama İnternet gelmiyor ki VAE kutusu da bir arka sokağımda emin değilim ama o kutu olduğundan ama Türk telekomun altyapısında o kutunun olduğu yerde altyapı çıkıyor. Yani turkcell süperbox haricinde başka bir çare yok mudur başka altyapı getiren de olmaz diye düşünüyorum ama yani şu Türkiye de aya çıkacağız diye sevinirken şu konuları konuşmak o kadar çok ayıp ki gerçekten hiç bir şekilde bu Türk Telekomun akla başa gelmez bir hizmeti var şaşıp kalıyorum resmen ya

Geri
Yukarı