Türk Telekom altyapı değişikliği

Pubgrlx01

Picopat
Daha fazla  
Kaç senedir ADSL 16 Mbps paket kullanıyordum ve Türk Telekom'la iletişime geçtim 1 hafta arayla ikere aradım ilkinde yok dediler sonra ki arayışımda VDSL 60 Mbps'ye kadar altyapı olduğunu söylediler ama ben ADSL kullanıyordum ve internetim falan hiç gitmedi. Altyapı geldiğinde internetim gitmesi gerekmiyor muydu?

VDSL port gözüküyor olabilir. Bazen boş port olmuyor yok diyorlar. Tavsiyem bütçen varsa 24 Mbps geçiş yap. Ona göre yap yoksa 16 Mbps ADSL düşürürsün tekrardan. Fakat modeminin VDSL desteklemesi gerek. Altyapın olsa bile paketin VDSL paket olsa bile kullanamazsın.

VDSL port gözüküyor olabilir. Bazen boş port olmuyor yok diyorlar. Tavsiyem bütçen varsa 24 Mbps geçiş yap. Ona göre yap yoksa 16 Mbps ADSL düşürürsün tekrardan. Fakat modeminin VDSL desteklemesi gerek. Altyapın olsa bile paketin VDSL paket olsa bile kullanamazsın.

35 Mbps kullanıyorum benim sorduğum altyapı geldiğinde neden internetim falan gitmedi.

@Pubgrlx01 altyapın önceden olmuş olabilir. Sen 35 Mbps'ye geçiş yapana kadar sormadıysan veya sorduysan port olmayabilir o yüzden dediklerini düşünüyorum. Yoksa normalde gidiyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı