Türk Telekom'un Fiber Altyapı getirmemesi

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar merhaba, bulunduğum bölgede çoğu yerde Türk Telekom ADSL'i var. Sadece yeni yapılmış 3-4 binaya fiber çekmişlerdi. Bugün yaklaşık 50 metre ötemde Türk Telekom kazı çalışması yapıyordu. Aha dedim büyük gün, ADSL yerine fiber getiriyorlar mahalleye.

WhatsApp Image 2020-12-09 at 23.08.00.jpeg

WhatsApp Image 2020-12-09 at 23.08.01 (1).jpeg

Ama gidip kazı yapan çalışanlarla konuştuğumda aşağıda işaretlediğim iki bina dışında hiçbir binaya götürülmeyeceğini öğrendim. Sözde bu iki binada hiç altyapı yokmuş, ekibe öyle bilgi verilmiş. Ama bu düpedüz yalan. Bu iki bina yeni yapılmadı, en az 4-5 senelik binalar ve ADSL altyapıları var.

WhatsApp Image 2020-12-09 at 23.08.01.jpeg

Bu nasıl bir rezilliktir ya? Hadi ileriye başka sokaklara gitmedin sadece bu sokaklara çektin, niye sokaktaki diğer binaları ADSL'e mahkum bırakıyorsun? Nasıl bir torpil, nasıl bir tanıdık gücüdür bu ya?

2 Ay boyunca altyapı arızası var denerek hizmet vermediler bana. Hala daha mahallede çoğu yere sıfırdan başvuru yapamıyoruz. Dolu olduğu için altyapı yok şeklinde gözüküyor her yerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm Türk Telekom tepe yöneticilerine yazın. Her yere şikayet edin.

Tüm Türk Telekom tepe yöneticilerine yazın. Her yere şikayet edin.
Yusuf Kıraç cevap vermiyor, Ümit Önal'a yazdığımda genel müdürlükten arıyorlar bir işe yaramıyor. BTK deseniz bir işe yaramıyor. Yine de Twitter'dan Ümit Önal'a da yazacağım.

Hakem heyetine verin. Her gün müdürlük, kaymakamlık, valilik, belediye, müdürlüklerin ve bağlı olduğunuz müdürlüğün fiber planlama departmanına sürekli 'ziyaret' gerçekleştirin. Her yeri dilekçe yağmuruna boğun. Diğer firmaları da.

Hakem heyetine verin. Her gün müdürlük, kaymakamlık, valilik, belediye, müdürlüklerin ve bağlı olduğunuz müdürlüğün fiber planlama departmanına sürekli 'ziyaret' gerçekleştirin. Her yeri dilekçe yağmuruna boğun. Diğer firmaları da.
Yarın olmasa da, cuma günü öğleden sonra mutlaka müdürlüğe gideceğim zaten. THH'ye tam nasıl başvurmam lazım?

Benim fiber başvurum onaylandı ve çekilmesini bekliyorum. Fiber gelecek diye mutluyum fakat dün Telekom'un network ekibleri hiçbir şey yapamayacaklarını söyldiler. Ping değerlerim ile ilgili. 2 gün önce düşürmüşlerdi ve teşekkür ettim kendilerini. Ve şu an 2 katına çıktı yine. Yani Telekom'u cidden anlamıyorum düzeltiyorsun sonra mahvediyorsun. Sonra biz bir şey yapamayız diyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı