Türk Telekom'un keyfine göre hız düşürmesi

FastNN

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Yaklaşık 4 senedir Türk Telekom kullanmaktayım. Bulunduğum bölgede ADSL altyapı var:

Adresinizde alabileceğiniz maksimum hız:
10 Mbps.
Santral/Saha dolabı tahmini mesafe
1064 metre

Port durumu.
Port var.

Ancak 16 Mbit olarak satılan paket 2 yıl boyunca ortalama üstü giderken 1,5 yıldır sürekli dalgalanmalı ve kesintili şekilde gelmekte ve saha ekibi geldiğinde hız ölçümü yaptığında bu mahallede maksimum 8 Mbit verebildiğini fazla verdiğinde bölgeye internetin yetmediğini belirtti ve hızımı düşürmem gerektiğini belirtti ancak o gün içerisinde aradığımızda paket düşürmesi dışında her şeyi yapan Türk Telekom müşteri hizmetleri paketimi düşürmedi ve biz de düşürmemeye karar verdik. Ardından saha ekipleri adresimden ayrıldı ve 1 saat sonra internetim kesildi DSL ve Ethernet ışığı ve geri geldi modemi kontrol ettiğimde 8 Mbit'e hattımın limitlendiğini fark ettim ve bunu 444 1 444'ü arayarak belirttim ancak saha ekiplerinin böyle bir şey yapmayacağını belirttiler ve ilgilenmediler. Arından araya kış girdi ve yere kar tanesi düştüğü anda benim internetim yavaşlayıp kopmaya başladı ancak bununlada ilgili arıza kaydımda her zamanki gibi "saha ekibi yaptığı kontrolerde müşteri bina/iç tesisat/Modem problemi olarak belirtmiş Türk Telekom Prime ekibi ister misiniz?" gelince her zaman ki gibi olumsuz cevap verip elektrikçi getirip kontrol ettirdim ancak problem yok. ZyXEL firmasını aradım ve modem kontrolü yaptırdım modemde problemsiz çıktı. Bundan sonra okul dönüşünde 2 Türk Telekom transiti ile işçiler siyah kaplı bakır kabloları parça parça şekilde götürdüler ve fiber dönüşüm kapsamında Türk Telekom bunları satıp fiber ile dönüşüm yapacak dendi. Benim 1.5 ay süren tatilim sonrası geri geldim ve internetimde değişim var mı dediğimde daha kötü olduğunu anlamak zor olmadı ardından TT müşteri hizmetlerini aradım Göktuğ adında bir müşteri temsilcisi çok efendi ve muhteşem bir şekilde problemimi anladı ve saha ekibinin yaptığı 8 Mbit limitlemesini 16 Mbit olan paketime istinaden 10 Mbit şeklinde güncelledi çünkü Türk Telekom saha ekibi tüm apartmanda sadece benim dairemi 12 Mbit maksimum alabilir şeklinde veritabanına işlemiş üstte görebilirsiniz. 12 Eylül 2021 sabahı kalktım ve kahvemi alarak bir şeyler izlemek istedim ancak hat değerlerim problemli gibi geldi ve Speedtest yaptım ve 0.9 Mbit çıktı hemen modem arayüzüne girdim ve limitin 3 Mbit olarak güncellendiğini fark ettim, ardından tam müşteri hizmetlerini aradığım sırada DSL ve Ethernet ışığı kesildi ve ben problemimi anlattım. 11 Eylül'den kalma arıza kaydımı güncellettim ve ne olduğuna bakmak için tekrar arayüze girdim.
Aramadan önce:

1631432627163.png

İnternet gidip geldikten sonra:

1631432657473.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Yaklaşık 4 senedir Türk Telekom kullanmaktayım. Bulunduğum bölgede ADSL altyapı var:

Ancak 16 Mbit olarak satılan paket 2 yıl boyunca ortalama üstü giderken 1,5 yıldır sürekli dalgalanmalı ve kesintili şekilde gelmekte ve saha ekibi geldiğinde hız ölçümü yaptığında bu mahallede maksimum 8 Mbit verebildiğini fazla verdiğinde bölgeye internetin yetmediğini belirtti ve hızımı düşürmem gerektiğini belirtti ancak o gün içerisinde aradığımızda paket düşürmesi dışında her şeyi yapan Türk Telekom müşteri hizmetleri paketimi düşürmedi ve biz de düşürmemeye karar verdik. Ardından saha ekipleri adresimden ayrıldı ve 1 saat sonra internetim kesildi DSL ve Ethernet ışığı ve geri geldi modemi kontrol ettiğimde 8 Mbit'e hattımın limitlendiğini fark ettim ve bunu 444 1 444'ü arayarak belirttim ancak saha ekiplerinin böyle bir şey yapmayacağını belirttiler ve ilgilenmediler. Arından araya kış girdi ve yere kar tanesi düştüğü anda benim internetim yavaşlayıp kopmaya başladı ancak bununlada ilgili arıza kaydımda her zamanki gibi "saha ekibi yaptığı kontrolerde müşteri bina/iç tesisat/Modem problemi olarak belirtmiş Türk Telekom Prime ekibi ister misiniz?" gelince her zaman ki gibi olumsuz cevap verip elektrikçi getirip kontrol ettirdim ancak problem yok. ZyXEL firmasını aradım ve modem kontrolü yaptırdım modemde problemsiz çıktı. Bundan sonra okul dönüşünde 2 Türk Telekom transiti ile işçiler siyah kaplı bakır kabloları parça parça şekilde götürdüler ve fiber dönüşüm kapsamında Türk Telekom bunları satıp fiber ile dönüşüm yapacak dendi. Benim 1.5 ay süren tatilim sonrası geri geldim ve internetimde değişim var mı dediğimde daha kötü olduğunu anlamak zor olmadı ardından TT müşteri hizmetlerini aradım göktuğ adında bir müşteri temsilcisi çok efendi ve muhteşem bir şekilde problemimi anladı ve saha ekibinin yaptığı 8 Mbit limitlemesini 16 Mbit olan paketime istinaden 10 Mbit şeklinde güncelledi çünkü Türk Telekom saha ekibi tüm apartmanda sadece benim dairemi 12 Mbit maksimum alabilir şeklinde veritabanına işlemiş üstte görebilirsiniz. 12 Eylül 2021 sabahı kalktım ve kahvemi alarak bir şeyler izlemek istedim ancak hat değerlerim problemli gibi geldi ve Speedtest yaptım ve 0.9 Mbit çıktı hemen modem arayüzüne girdim ve limitin 3 Mbit olarak güncellendiğini fark ettim, ardından tam müşteri hizmetlerini aradığım sırada DSL ve Ethernet ışığı kesildi ve ben problemimi anlattım. 11 Eylül'den kalma arıza kaydımı güncellettim ve ne olduğuna bakmak için tekrar arayüze girdim.
Aramadan önce:

Eki Görüntüle 1163832

İnternet gidip geldikten sonra:

Eki Görüntüle 1163833

Hocam xDSL istatistiklerine nasıl baktınız aynı sorunu bende yaşıyorum 1 gün 16 Mbps bir gün 8 Mbps başka bir gün 0.7 Mbps.

Hocam xDSL istatistiklerine nasıl baktınız aynı sorunu bende yaşıyorum 1 gün 16 Mbps bir gün 8 Mbps başka bir gün 0.7 Mbps.
192.168.1.1 modem arayüzünde bulunuyor VMG3312-B10B modem kullanmaktayım bende Modem arayüzüne girdiğinde sağda durum işareti gösteren bir ok var oraya tıklayınca modemle ilgili her bilgiyi orada gösteriyor.

192.168.1.1 modem arayüzünde bulunuyor VMG3312-B10b modem kullanmaktayım bende modem arayüzüne girdiğinde sağda durum işareti gösteren bir ok var oraya tıklayınca modemle ilgili her bilgiyi orada gösteriyor.

Hocam özür diliyorum modem arayüzünü bulamadım da hangi sekmeye tıklamam gerekiyor durum vs.

6 Yıldır aynı sorunu yaşıyorum. Babama kazıklandığımızı söylüyorum gereğinden fazla ödüyoruz diyorum. Fakat babam hiçbir türlü ikna olmuyor.

Tekrardan selamlar Türk Telekom tekrardab hızımı limitleyerek kapasitesini koruma derdine girdi galiba...

Screenshot_20210913-213802_Chrome.jpg

Geri
Yukarı