Türk Telekom'un Modemini Değiştirme

goodtofell

Kilopat
Arkadaşlar elimde yaklaşık 5 senelik bir modem var zamanın'da TTNET'in verdiği bir modem. Artık TTNET diye bir şey kalmadı Türk Telekom oldu'da gerçi. Neyse ben artık değiştirmek istiyorum ama aklıma bir şey takıldı. Acaba başka bir marka modem alsam Türk Telekom'un internetini kullanmaya devam edebilir miyim? Bir sıkıntı olur mu? Almayı planladığım modem ise bu arkadaşlar : TP-Link TD-W8961N 300Mbps ADSL2 + Modem/Router, 2x5DBi Anten Fiyatı

Başka bir İSS'nin modemini takarsan bazen sıkıntı olabiliyor. Ama eğer AirTies, Huawei, ZyXel gibi markalardan bir tanesini alırsan sıkıntı olmaz.

Şu virüs korkusunu yenin artık. :D
Korku değil ciddiyim. Ama olay şu, TPLink'in bazı modellerinde FW güncelleme yapılmadığında saldırılarla modemin otomatik DNS adresi değiştirilip indirme bağlantısına TTWEB yönlendiriliyor. Ama modem arayüzüne şifre koyup DNS'nizi manuel ayarlarsanız problem yok.

Bence Türk Telekom'un değişme vakti gelmiş. Uzun süreli kullanılan modemlerde 720p de zor video izleniyordu, ikinci kişi bağlanınca çöküyordu resmen daha sayarım da neyse. Ben 4 senedir Superonline kullanıcısıyım. Bir kez modem bozuldu 1 gün sonra yenisini taktılar her o içinde cam gibi bişey olan kabloyu bozduğumda ertesi gün geldiler. Kısaca ben memnunum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı