Türk Telekom'un inanılmaz dalga geçmesi

Forumda neredeyse tüm internet markaları hakkında konu açılıyor ve okuyorum. Adam gibi 1 tanesininin övüldüğünü görmedim. TurkNet diyoruz, çöp marka alınmaz ping sorunu var. TT kullanılmaz çöp marka. Superonline kazıkçılar boşa para verilmez. Arkadaşlar ne kullanacağız veya ne kullanacağımıza nasıl karar vereceğiz? :D

Herkes her markayı kötüleyebiliyor eyvallah, sorun yaşanıyor. Ama bu mantıkla bakarsak hiçbir markayı kullanmamamız gerekiyor. Yeni internete geçeceğim sadece meraktan soruyorum, seçimi nasıl yapacağız?

Hocam dediğim gibi çalışma öncesinde hiçbir sorun yaşamamıştım, oyunlarda herkesin ping sorunu olurken bende olmuyordu gece 3 hariç her gün gece 3'te ortalama 2 3 dakika bir pingim 800 oluyordu sonra düzeliyordu.

Tamam bendede 100 lük paket var. Bende 75te sabitli diyemidir acaba?
Olabilir hocam. Benim altyapım 100 olsa da sistemlerde TT güncellemediği için 73 olarak gözüküyor, müşteri hizmetleri bu yüzden ilk 8'e sabitlemişti hızımı sonra daha üst biri arayıp 20 yaptılar.

Her ay olduğu gibi yine interneti kestiler. 2023 yılında internet sağlayamıyorlar neyse olur öyle şeyler, asıl sorun arıyoruz, 2 gün önce saat gece 2'de gelecek dediler. Sonra bir anda saat 4 oldu ama hala yok. Pek şaşırtıcı değil. Asıl dalga konusu şöyle, ben genelde kesildiğinde Messenger'dan mesaj atıyorum, onlar da beni arıyor, yalandan bir info verip yolluyor. Bu sefer şöyle oldu, yazdım, arayacağız dediler. Baktım arayan yok. Uykumu düzene sokmaya çalışıyorum 2 gündür, uyumuyorum falan. Ertesi gün bir mesaj geldi. Diyor ki aradık, ulaşamadık. Düşünüyorum, uyku sersemi kapattım mı, uçak moduna falan mı aldım, hayır aramamışlar. Oradaki insanların emir kulu olduğunu farkındayım, onlara kızmak saçma olur ama bu olay cidden ağır kahkaha attırdı. Tüm aramalar sonrası tam uyurken aradılar. Benim de uykum hafiftir, açtım işte. Klasik bölgesel arıza, cart curt, klasik yalanlar işte deyip kapattılar. Bakıyorum hala yok, bugün yaklaşık 3 kez elektriği kesip açtılar. Bunlar ne yapıyor tam olarak? Beyaz eşya satanlar para falan mı kazanamıyor, anlaşma yapıp eşyaları bozdurmaya çalışıyorlar çözemedim.

Her insanın işine saygım vardır ama TT'nin yerleri kazan elemanlarına en ufak saygım yok, ekmek parası falan falan beğenmiyorsan ve anlamıyorsan git başka iş yap. Senin aptallığını ben çekmek zorunda değilim, rastgele ellerine kazma alıp saçma sapan yerleri kazıp internet kablolarını koparıyorlar. Benim işim Online idi ve 3 ay boyunca 2 tane amelenin yanlış kazma sonucu internetim gelmedi, ne oldu? Tüm aktiflik gitti ve artık para kazanamıyorum. Kim verecek bunun hesabını?

Ben deprem bölgesindeyim ve altyapımız gitti sonra düzelttiler falan bizde daha yüksek bir hıza geçtik sorunsuz çalışıyordu sonra çalışma yaptılar ve hızım yarıya düştü 24 saatin 10saati int yoktu ona rağmen bir şey yapmadılar sürekli aradım 1 tane ekip yolladırlar mail attık deyip gittiler ben yüzlerce defa aradım ekip geliyor deyip gelmedi bende bir daha aramadım en iyisi yüz yüze görüşmen olacaktır.

@BreaKSooN05 en önemli faktör altyapı. Fiberse çoğu ISS sorun çıkarmaz ancak VDSL/ADSL gibi altyapılarda bina içindeki hattan tutun da sokaktaki dolaba kadar birçok faktör var. Santrale olan uzaklığı ve benzeri şeyleri saymıyorum bile.

Bizim binada Superonline kutusu var. Şu anda Superonline kullanıyoruz ama alırken biraz dolandırıldık gibi oldu ve fiyatları pahalı. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum ama herkes ping vb sorunlardan bahsediyor. Kafam çok karışık.

Bir tarafta 1000/1000 hizmet varken. 100/20 alacağız ve neredeyse 1.5-2 kat fazla para vereceğiz. Superonline ve Türk Telekom nedense çok pahalı.

Bizim binada Superonline kutusu var. Şu anda Superonline kullanıyoruz ama alırken biraz dolandırıldık gibi oldu ve fiyatları pahalı. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum ama herkes ping vb sorunlardan bahsediyor. Kafam çok karışık.

Bir tarafta 1000/1000 hizmet varken. 100/20 alacağız ve neredeyse 1.5-2 kat fazla para vereceğiz. Superonline ve Türk Telekom nedense çok pahalı.
TurkNet, SoL altyapısında hizmet vermiyor olabilir. Bir ihtimal TT'nin altyapısından size teklif sunmuş olabilir. Bir de peering noktaları TurkNet'in fazladır. Pingin sebebi, ev ahalisinin de kullanımına bağlı olmuş olabilir.

Millenicom, SoL altyapısında hizmet gösteriyor.

TurkNet, SoL altyapısında hizmet vermiyor olabilir. Bir ihtimal TT'nin altyapısından size teklif sunmuş olabilir. Bir de peering noktaları TurkNet'in fazladır. Pingin sebebi, ev ahalisinin de kullanımına bağlı olmuş olabilir.

Millenicom, SoL altyapısında hizmet gösteriyor.

TurkNet şu anda 1000/1000 desteğini veriyor olarak gösteriyor.

Turkcell'de aynı şekilde rahatım ama pahalı. Diğer markaları hiç duymadım :D

1701332966148.png

1701333021184.png

1701333076274.png

1701333155605.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı