Türk Telekom'un verdiği modemde DNS değiştirme

Jackdaw713

Hectopat
Daha fazla  
Bugün TT'den yeni fiber aboneliği yaptım. Kendi modemlerini gelip kurdular. Hiçbir cihazdan DNS sunucusu değiştiremiyorum çünkü modemin içinde kendi DNS suncularını girmişler. (195.175.39.50 195.175.39.49) ve bu DNS'i değiştiremiyorum. Acaba bu DNS'i devre dışı bırakmak için bir yöntem var mı? (güncel hiçbir şey bulamadım.) 1.1.1.1 1.0.0.1 kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün TT'den yeni fiber aboneliği yaptım. Kendi modemlerini gelip kurdular. Hiçbir cihazdan DNS sunucusu değiştiremiyorum çünkü modemin içinde kendi DNS suncularını girmişler. (195.175.39.50 195.175.39.49) ve bu DNS'i değiştiremiyorum. Acaba bu DNS'i devre dışı bırakmak için bir yöntem var mı? (güncel hiçbir şey bulamadım.) 1.1.1.1 1.0.0.1 kullanmak istiyorum.

Google DNS kullan. Ağ ayarlarından girebilirsin Windows'da.

Değiştirebilirsiniz fakat bağlandığınız cihaz üzerinden yani modeme bir şey yapamazsınız ayrıca dediğiniz DNS Türk Telekom tarafından yasaklanmış olup hiçbir şekilde çalışmamaktadır.

Modem ayarlarınızdan nasıl değiştiremiyorsunuz? Ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Modeminizdeki DNS ayarını yok saymak isterseniz:
Windows:

Android:
"Gizli DNS" / "Özel DNS" ayarından DNS ekleyerek.

Modem üzerinden kendi DNS adresleri girili olsa bile elindeki cihazların ağ ayarlarından DNS değiştirebilirsin.
Herhangi bir cihazdan DNS değiştirmem etki etmiyor çünkü her türlü kendi DNS'ini kullanıyor modem.

Modem ayarlarınızdan nasıl değiştiremiyorsunuz? Ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Modeminizdeki DNS ayarını yok saymak isterseniz:
Windows:

Android:
"Gizli DNS" / "Özel DNS" ayarından DNS ekleyerek.
Modem arayüzünde manuel DNS ayarlama seçeneği Türk Telekom tarafından devre dışı bırakılmış o yüzden modem üzerinden DNS'i değiştiremiyorum.

Geri
Yukarı