Türk Telekom'un YouTube'a Throttling Uygulaması

Makaleler
2
Yer
Kastamonu/Tosya
Arkadaşlar şu anda gerçekten çok sinirliyim. :kızgın: YouTube'da Connection Speed kısmı hep 500 Kbps civarında. 720p 1080p videoları hiç izleyemez oldum, abi bu nedir? VPN açınca normale dönüyor anca. Diğer TT kullanıcıları da bu sorunu yaşıyorlar mı acaba? Büyük ihtimal yaşıyorlardır. Bundan sonra kesinlikle TT tavsiye etmiyorum! Onun yerine Netspeed'e geçin.

Aynı durumu ben de yaşıyorum. Youtube'dan video izlediğimde eğer video donuyor ise VPN açık mı diye bakıyorum ve şu ana kadar baktığımda açık olduğu zaman olmadı. Sonrasında da VPN'i açınca HD veya FHD kalitede izlediğim videoya devam edebiliyorum.

DNS ile alakası olabileceğini düşünerek zaman içerisinde bir çok farklı DNS denedim ama video hızını etkileyen tek şey VPN oldu benim durumum için.

GoodbyeDPI aracı ile, engellenen CyberGhost VPN'yi sorunsuz olarak kullanıyordum, ama bugün fark ettim ki CyberGhost'un bağlantı hızını 5.27 kbps'ye düşürmüşler. Hangi ülkeye bağlanırsam bağlanayım hız hep 5.27 kbps. Anlaşılan VPN'lerin hızını da yavaşlatmaya başlamışlar.

GoodbyeDPI nedir diye soracak olursanız, ISS'lerin derin paket inceleme sistemini bypass eden bir araçtır. :)

Son düzenleme:
GoodbyeDPI aracı ile, engellenen CyberGhost VPN'yi sorunsuz olarak kullanıyordum, ama bugün fark ettim ki CyberGhost'un bağlantı hızını 5.27 kbps'ye düşürmüşler. Hangi ülkeye bağlanırsam bağlanayım hız hep 5.27. Anlaşılan VPN'lerin hızını da yavaşlatmaya başlamış bunlar. :kızgın:

GoodbyeDPI nedir diye soracak olursanız, ISS'lerin derin paket inceleme sistemini bypass eden bir araçtır. :)
O kadar gizlenmeye neden ihtiyaç duyuyorsun ki. :D
Opera tarayıcının entegre VPN'ini denedin mi hiç? En yüksek hıza bakmadım ama normal VPN servislerinden hızlı. YouTube sıkıştığı zaman Opera'dan izliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı