Türkçe 22 ve matematik 23 doğru ile bursluluk sınavı kazanılır mı?

Fozzyxd

Picopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Bir sorum olacak bu doğru ve yanlışlarla sınavı kazanır mıyım?6.sınıf bursluluk sınavına girmiştim (diğer kontenjan).

Türkçe 22D 2Y 1 boş.
Matematik 23D 1Y 1 boş.
Fen 22D 3y.
Sosyal 22D 2Y 1 boş.

Sorubak sitesinden baktığımda 469 puanım çıkıyor. 86 netim var ama sorubak ne kadar gerçekçi bilmiyorum. Genellikle Matematik'den yanlış yapılmış. Benim de matematiğim yüksek oradan da bir avantajım var. Ama pek emin değil. Size sormak istedim. Sonuç ne olur sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi sosyaller. Bir sorum olacak bu doğru ve yanlışlarla sınavı kazanır mıyım?6.sınıf bursluluk sınavına girmiştim (diğer kontenjan).

Türkçe 22D 2Y 1 boş.
Matematik 23D 1Y 1 boş.
Fen 22D 3y.
Sosyal 22D 2Y 1 boş.

Sorubak sitesinden baktığımda 469 puanım çıkıyor. 86 netim var ama sorubak ne kadar gerçekçi bilmiyorum. Genellikle Matematik'den yanlış yapılmış. Benim de matematiğim yüksek oradan da bir avantajım var. Ama pek emin değil. Size sormak istedim. Sonuç ne olur sizce?

Arkadaşın gülme emojisi bence alakasız olmuş ortalamaya bakmak lazım YouTube üzerinde bazı videolara bakabilirsiniz ortalamayı öğrenmek adına benim tahminimce kazanırsınız.

6. sınıf kolay olduğu için herkes yapıyor. Tahmimimce alamazsın.

Yapamayan çok var diğer senelere baktığımızda:
2022 diğer çocuk kontenjanı 450 puan.
2021 453.
2020 450.
Puan bu aralıklarda oluyor genelde bu seneki sınavın zorluğunu vs. bilmiyorum ancak bence kazanırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim babamın maaşı normalde tutmuyordu. Bu sene ücreti attırdılar. Ve katılım arttı. Ben 8. sınıfım 7 yanlış yapmışım gibi duruyor ve bursluluk almama ihtimalini de düşünüyorum.

Arkadaşın gülme emojisi bence alakasız olmuş ortalamaya bakmak lazım YouTube üzerinde bazı videolara bakabilirsiniz ortalamayı öğrenmek adına benim tahminimce kazanırsınız.

Yapamayan çok var diğer senelere baktığımızda:
2022 diğer çocuk kontenjanı 450 puan.
2021 453.
2020 450.
Puan bu aralıklarda oluyor genelde bu seneki sınavın zorluğunu vs. bilmiyorum ancak bence kazanırsınız.

Bursluluk sınavı açıklandığı zaman buraya yazar mısınız?

Benim babamın maaşı normalde tutmuyordu. Bu sene ücreti attırdılar. Ve katılım arttı. Ben 8. sınıfım 7 yanlış yapmışım gibi duruyor ve bursluluk almama ihtimalini de düşünüyorum.

8.sınıflar şöyle bir durum var ben 2 sene önce 470 gibi bir puanla kazandım ancak 8.sınıflar heme LGS'ye çalıştıklakları için ek bir çalışma gereksinimi duymuyorlar 5, 6, 7 gibi sınıflar çocuklar derslere önem verseler bile sadece ders içinde dinleyerek yaptıkları için elbet yapamayan çok oluyor (herkesi kastetmiyorum)

Bursluluk sınavı açıklandığı zaman buraya yazar mısınız?

8.sınıflar şöyle bir durum var ben 2 sene önce 470 gibi bir puanla kazandım ancak 8.sınıflar heme LGS'ye çalıştıklakları için ek bir çalışma gereksinimi duymuyorlar 5, 6, 7 gibi sınıflar çocuklar derslere önem verseler bile sadece ders içinde dinleyerek yaptıkları için elbet yapamayan çok oluyor (herkesi kastetmiyorum)

Yazarım umarım güzel sonuçla dönerim

İyi Sosyaller. Bir sorum olacak bu doğru ve yanlışlarla sınavı kazanır mıyım?6.sınıf bursluluk sınavına girmiştim (diğer kontenjan).

Türkçe 22D 2Y 1 boş.
Matematik 23D 1Y 1 boş.
Fen 22D 3y.
Sosyal 22D 2Y 1 boş.

Sonuç bursulul

İyi Sosyaller. Bir sorum olacak bu doğru ve yanlışlarla sınavı kazanır mıyım?6.sınıf bursluluk sınavına girmiştim (diğer kontenjan).

Türkçe 22D 2Y 1 boş.
Matematik 23D 1Y 1 boş.
Fen 22D 3y.
Sosyal 22D 2Y 1 boş.

Hocam sanki 6 puanla kaçırıyorsunuz :(

İnşallah öyle değildir

Normal de baraj 450 puan sizin puanının 444 olacak herhalde ama sonuca bakacağız gün doğmadan neler doğar :/

Bende bir ara 455 alıp kazanamamıştım sınavı yüce adalet hakkımı vermemişti

Hayırlısı kazanamasanız da üzülmeyin ben 6 ve 7. sınıflarda girip çok ucu ucu puanlarla kazanamamıştım ve çok üzülmüştüm o zamanlar ancak 8.sınıf LGS'ye de çalıştığım için hem bursluluğu kazandım hem de istediğim lise yi.

Geri
Yukarı