Türkçe Dublajlı Anime Önerisi

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Anime izlemek istiyorum ama alt yazıları okumaya üşeniyorum.
Bildiğim Türkçe dublajlı Animeler ise "çocuk animesi" gibi.
Sizin önerileriniz var mı?

7 ölümcül günah diyebilirim zevkli ama çizim tarzı biraz farklı.

@Emily Kaldwin Yanlış bilmiyorsam Netflix üzerinden sadece alt yazılı olarak sunuluyor.

Türkçe alt yazılar ise gönüllü fansublar tarafından yasal olmayan siteler üzerinden yayınlanıyor.

Ayrıca eskiden TV üzerinden yayınlanan One piece, Pokemon vb. tüm bölümleri Türkçe dublaj olarak sunulmadı. Güncel animeler içinde böyle bir uğraş yapan kurum yok.

RTÜK ve bu yönetim anlayışıyla ise Animeleri Türkçe dublajlı yayınlayacak bir kurum olacağını pek sanmıyorum. Çünkü onlarda biliyor %80 sahnelerin kesileceğini, bu yüzden uğraşmak istemiyorlar.
Netflix vb. platformlar yatırım yaparsa belki görebiliriz.

@Emily Kaldwin Yanlış bilmiyorsam Netflix üzerinden sadece alt yazılı olarak sunuluyor.

Türkçe alt yazılar ise gönüllü fansublar tarafından yasal olmayan siteler üzerinden yayınlanıyor.

Ayrıca eskiden TV üzerinden yayınlanan One piece, Pokemon vb. tüm bölümleri Türkçe dublaj olarak sunulmadı. Güncel animeler içinde böyle bir uğraş yapan kurum yok.

RTÜK ve bu yönetim anlayışıyla ise Animeleri Türkçe dublajlı yayınlayacak bir kurum olacağını pek sanmıyorum. Çünkü onlarda biliyor %80 sahnelerin kesileceğini, bu yüzden uğraşmak istemiyorlar.
Netflix vb. platformlar yatırım yaparsa belki görebiliriz.
Ben netflixten izlemiştim türkçe dublaj desteği var ve karakter seslendirmen uyumu güzeldi ama yinede altyazı daha ilgi çekici geliyor bana.

Dublajlı anime çok az var. İçlerinden izlemene değecek bir şey ise maalesef yok. En kötü ihtimal Hellsing'in eski versiyonu var dublajlı olarak. Bir tek onu izleyebilirsin sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı