Türkçe düşünme nasıl bırakılır?

Türkçe altyazı kullanmayı bırakıp İngilizce altyazıda anlamadığın bir cümle olduğunda İngilizce - İngilizce sözlük kullanmak gerekiyor. Ek olarak yine İngilizce-İngilizce sözlük desteğiyle İngilizce kitap, gazete, dergi okuma alışkanlığının ve bol bol native speaker'lar ile konuşma pratiğinin yararı olur. Özellikle konuşurken karşındaki kişinin native speaker olması önemli, bu sayede bir kelime veya deyimi bilmiyorsan İngilizce açıklayıp ondan öğrendikçe zaten Türkçe'yi unutmaya başlıyorsun. Aslında en hızlısı 6 ay gibi hatrı sayılır bir süre aksanını bozmayacak bir ülkede yaşayabilmek eğer imkan varsa çok faydası olur.

Bir film izlerken İngilizce bir kelime geçtiğinde direkt Türkçe düşünüyorum. Bunu nasıl bırakabilirim? Benim İngilizce öğrenmemi de etkiliyor.

Hocam, bunu aşmak için yapabileceğiniz tek şey uzun süre dublajlı film veya dizi izlememek. Ayrıyeten ilginç bir soru gerçekten, insan ister istemez Türkçeye çeviriyor onu zaten.

İç sesim türkçe konuşuyor deniyorum çok zor.
Bol bol reading yapın bence. Faydasını göreceksinizdir. Ayrıca müsait vaktiniz var ise İngilizce altyazılı dizi izleyebilirsiniz. Ek olarak İngilizceyi yaşayın. Hayatınıza entegre edin yani. Benim tavsiyelerim bu kadar. Başarılar dilerim.

Bol bol reading yapın bence. Faydasını göreceksinizdir. Ayrıca müsait vaktiniz var ise İngilizce altyazılı dizi izleyebilirsiniz. Ek olarak İngilizceyi yaşayın. Hayatınıza entegre edin yani. Benim tavsiyelerim bu kadar. Başarılar dilerim.
Hayatıma nasıl entegre edebilirim bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı