Türkçe kaynaklardan C++ öğrenmek mümkün mü?

Tabii ki, Ben Kodlab kitaplarını okuyarak PHP, MySQL, HTML, CSS, JS, Bootstrap, C++, az-çok siber güvenlik, Python öğrendim. Harika bir kaynak mı? Hayır, ondan daha iyisi var; kendi belgelerini okumak. Hatta İngilizcen varsa, PHP dışındakilerin belgelerine göz atabilirsin; her şeyi detaylı ve anlaşılır bir şekilde açıklıyorlar, neredeyse hiç zorlanmazsın. Ancak eğer "İngilizcem yok" dersen sana bir önerim var: İngilizceyi her şeyden önce öğren. Ben konuşamasam bile, belgeleri okuyacak kadar İngilizcem var; sen de en azından belgeleri okuyacak kadar İngilizceni geliştir.

Tabii ki, ben kodlab kitaplarını okuyarak PHP, MySQL, HTML, CSS, JS, Bootstrap, C++, az-çok siber güvenlik, Python öğrendim. Harika bir kaynak mı? Hayır, ondan daha iyisi var; kendi belgelerini okumak. Hatta ingilizcen varsa, PHP dışındakilerin belgelerine göz atabilirsin; her şeyi detaylı ve anlaşılır bir şekilde açıklıyorlar, neredeyse hiç zorlanmazsın. Ancak eğer "ingilizcem yok" dersen sana bir önerim var: İngilizceyi her şeyden önce öğren. Ben konuşamasam bile, belgeleri okuyacak kadar ingilizcem var; sen de en azından belgeleri okuyacak kadar ingilizceni geliştir.

Hocam ben bu işlerde yeniyim Arduino temelim var buradan C++ kitabını alsam faydası olur mu? Zor gelir mi?

Hocam ben bu işlerde yeniyim Arduino temelim var buradan C++ kitabını alsam faydası olur mu? Zor gelir mi?
Tabii ki, neden olmasın! C++, çok sayıda iş fırsatına sahip olan bir yazılım dilidir. Üstelik, bu dil üniversite gibi ortamlarda büyük bir saygı görür. C, C++, Rust, Assembly gibi dillerde hocaların fetişi var 😅. Bu belirttiğim dillerin mantığını kavradığın zaman, geride kalan tüm yazılım dillerini kolaylıkla öğrenebilirsin.

Tabii ki mümkün hocam. Sizi kim korkuttu bilmiyorum ama 40 yıllık bir yazılım dili için Türkçe kaynak istemediğiniz kadar var.

YouTube, Udemy, BTK gibi platformlarda çeşitli eğitim videoları izleyip temeli atabilirsiniz.

İngilizce bilmiyorsan tabi ki Türkçe öğreneceksin. C ve C++ için kaynak bulmak pek te zor değil. Ama ulaşmak zor. Büyük şehirde oturmuyorsan her zaman erişemezsin. Küçük yerlerde kitapçı yok. Kırtasiye'de de sade Okul kitapları var. İnternet'te tükenmiş oluyor.

Geri
Yukarı