Türkçe kaynaklardan C++ öğrenmek mümkün mü?

Her şeyi öğrenemezsin. Bazı şeyleri kendin yapacaksın. Mesela Gol atmayı öğretmezler. Kendin atacaksın. Atamıyorsan elenirsin yada yedeğe oturturlar, oradan seyredersin.

İngilizce bilmiyorsan tabii ki Türkçe öğreneceksin. C ve C++ için kaynak bulmak pek de zor değil. Ama ulaşmak zor. Büyük şehirde oturmuyorsan her zaman erişemezsin. Küçük yerlerde kitapçı yok. Kırtasiye'de de sade okul kitapları var. İnternet'te tükenmiş oluyor.
C/C++ kitapları işimi görür mü peki

Türkçe C90 öğrenirsin. C++23 dokümantasyonunun Türkçeye çevrilmesi ne zaman olur bilmem.
Benim de dediğim güncel C++ ögrenmek çoğu forumda tam tersi söylenirdi.

Hayir, adam akilli C++ ogrenebilecegin turkce bir kaynak yok. Ogrettigini iddia edenlerden de eksik ogrenirsin, ondan sonra ben bunu zaten biliyorum diyerek kapsamli bilgilerden de mahrum kalirsin. Sorarlarsa da biliyorum dersin ancak proje gelistiremezsin.

Yerinde olsam bir an once ornek proje takip ederdim Youtube'dan. Turkce kaynaklar sadece bir "on gosterim" olabilir.

Simdi bu videoyu takip etmeyi deneyebilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu Turkce altyazi ile izleyebilirsin auto-translate ile. Anlamadigin yerlerin mantigini anlamak icin Turkce bloglarda okuyabilirsin aratarak su sekil "std::vector<Color> nedir c++"
Boyle bir sayfa cikiyor:

Boyle boyle ogrenirsin zaten.
Sana print ile merhaba dunya! yazdiran Turkce kurslardan uzak dur.

Effective Modern C++
C++11

Bunlar E-Kitap
C++ biliyorsan, sürüm farkı sıkıntı olmaz. Kendin çözersin. Ve Tüm standartlar farklı derleyiciler tarafından desteklenir. Kullandığın derleyici hangi standardı destekliyorsa onu yazarsın. Aradaki fark sade sürüm farkı. Onu da çözemeyecek olan, dert eden kendine programcı demesin.

Zaten derleyiciler belli önemli standartları geriye dönük olarak destekler. Diğerler ara standart olarak geçer ve bir süre sonra geçerliliğini yitirir.

ANSI C, C/C++ 99, C++ 11, bunlar en önemli sürümler. (C ve C++ iki farklı dil)

Csystem derneği ve plepa üzerinden Türkçe C / C++ dersleri oluyor. Galiba 1-2 hafta içinde necati Ergin'in C++ dersleri başlayacak. Başka detaylı Türkçe kaynak galiba yok.

Geri
Yukarı