Türkçe Kodlama Platformu: HackerCan

Çocuklar için kodlama ders için düşünülürken şimdi internet, kitap ve videoyu içinde barındıran HackerCan programı oluşturuluyor. İnternet sitesi platformunda kodlamadan, yardım konularına, ekranda görünen nesnelerin adına kadar her şey Türkçe olarak hazırlanıyor. Akıllı tahta, masaüstü bilgisayar ve tablet entegrasyonu tamamlandı. Şu an (16.09.2016) itibariyle bir ay süre verilmiş program bekleneni verip veremeyeceği ise merak konusu.
Resmi facebook sayfasına https://facebook.com/hackercancom/ adresinden, internet sitesi için HackerCan - Herkes İçin KODLAMA adresinden faydalanabilirsiniz.

top-df45700507793615bba317bfe4db60f4.png

ui.png

14242514_168510866886364_2154451168009269710_o.jpg

14249900_166617567075694_7929931382802993265_o.jpg

14310466_168498890220895_2234033481525645256_o.jpg

Tam Donanımlı Eğitmen Kadrosu
Konunun uzmanlarını çocuklar için topladık. Çekirdek uzman kadromuz ile çocukların mükemmel enerjisini birleştiriyoruz.

Türkiye'de bu işi profesyonel derece yapan hangi insan buraya gider ki, bakınız profesyonel diyorum. Bunlarda okullardaki gibi gelişmeden geri kalmış eski insanlardır, kendini güncelleyenler değildir yani. :)

Ayrıca isim berbat olmuş, çocuklar büyüdüğünde sorgulamayacak mı bu isim nereden geliyor anlamı ne. Ondan sonra kötü işlere bulaşmaya başlayacaklar, bu yüzden bu ülkede bunu yapabilecek adam çok zor bulunur, bırakın ki bunlar yapsın. :)

Ya HackerCan ne Allah aşkına bu isim ne? Ya başka isim bulamamışlarmı şöyle C ++ olamazmıydı havalı falan ya da Visual Basic gibi olamazmıydı ( basic kelimesi sanki zoru varmış gibi bir algı yaratıyor bende) Yav gelin aramızda imza kampanyası başlatalım bişey yapalım HackerCan ne abi ya Pepe den farkı yok.pepe.PNG

Hatırlamıyormusunuz SüperCan diye oyun çıkmıştı tüm küçük yaş camiasında adı geçerdi.

Şimdi de HackerCan çıkmış bakın alta imzamı atıyorum Wolfteam gibi oyunlarda bununla hile denemeye çalışan olmazsa Allah bir daha bana bilgisayar yüzü göstermesin. Adım gibi eminim!

upload_2016-9-18_1-8-25.png

wolftü.PNG

Ben bu projeye hayır demiyorum lazım olan bir şey. Fakat HackerCan ismi ile güzel kardeşlerimizi uğru boşa çıkacak şeylere %3213821938219 azdıracaklar.

Öncelikle klasik bir Türk davranışı olarak birileri bir şey ürettiğinde ilk olarak direk açıklarını bulma safhasını geçiyorum.

Bu sistemin aynısının daha önceden oluşturulmuş yabancı versiyonu mevcut.

CodeMonkey

Ben arkadaşları tebrik ediyorum. Çocuklarda kodlama altyapısı oluşturmak için yazılımı Türk insanlara göre uyarlamışlar. İsim konusunda varsın HackerCan olsun insanlar uğraşıp adam gibi yazılım yapmış sonuçta.

Tek kafama takılan şey kodlamaların Türkçe olması. Bugün hangi kodlama programını açarsanız İngilizcedir. Bu yüzden yazılım öğrenen biri için artık İngilizce bilmek bir standart. Çocuklara keşke ingilizce olarak kodlamaları yaptırsalarmış.

Öncelikle klasik bir Türk davranışı olarak birileri bir şey ürettiğinde ilk olarak direk açıklarını bulma safhasını geçiyorum.

Bu sistemin aynısının daha önceden oluşturulmuş yabancı versiyonu mevcut.

CodeMonkey

Ben arkadaşları tebrik ediyorum. Çocuklarda kodlama altyapısı oluşturmak için yazılımı Türk insanlara göre uyarlamışlar. İsim konusunda varsın HackerCan olsun insanlar uğraşıp adam gibi yazılım yapmış sonuçta.

Tek kafama takılan şey kodlamaların Türkçe olması. Bugün hangi kodlama programını açarsanız İngilizcedir. Bu yüzden yazılım öğrenen biri için artık İngilizce bilmek bir standart. Çocuklara keşke ingilizce olarak kodlamaları yaptırsalarmış.
Algoritma öğretilir bu şekilde. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı