Türkçe mühendislik okuyanlara denklik verilmesi

Emrergnc

Decapat
Mühendislik okuyorum ve bölümün Türkçe. Kendim İngilizce öğreniyorum lakin Almanya'da çalışmam için notlarım dışında İngilizce bölüm okumak zorunda mıydım? Bunun için TOEFL sınavlarına mı girmem gerek ekstra? Bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Baroque

Femtopat
İngilizce bölüm okumak zorunda mıydım?

Bakın, Almanlar sadece Alman üniversitelerinden mezun olan kişilere iş verirler.

Türk üniversitelerini tanımazlar çünkü birçoğunun İngilizce bölümü olmadığı için globalde tanınmazlar, bu yüzden okumak zorundasınız.

Hatta bırakın İngilizce'yi Almanca bile öğrenmek zorundasınız:D

Son düzenleme:
KS
Emrergnc

Emrergnc

Decapat
Bakın, Almanlar sadece Alman üniversitelerinden mezun olan kişilere iş verirler.

Türk üniversitelerini tanımazlar çünkü birçoğunun İngilizce bölümü olmadığı için globalde tanınmazlar, bu yüzden okumak zorundasınız.

Hatta

Hatta bırakın İngilizce'yi Almanca bile öğrenmek zorundasınız:D
Okul diploma notundan ziyade tecrübe ve yaptığımız işlere dikkat ediliyor diye duymuştum bir hocadan.

Vavien.

Exapat
Yer
İstanbul
Okul diploma notundan ziyade tecrübe ve yaptığımız işlere dikkat ediliyor diye duymuştum bir hocadan.
O Türkiye'de öyle ve ikinci, üçüncü işinde öyle olur. İlk işinde okuluna, diplomana bakarlar.

Almanya'da çalışmak gibi bir hayalin varsa gitmen gereken okul Türk-Alman Üniversitesi idi. Boğaziçi mezunu bile Türk-Alman mezunundan geride görülüyor olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam çift diploma veriyorlardı bir de.

N0vaBetrayel

Nanopat
Yer
Almanya / Türkiye
Türkiye 'Dünya Lideri' olmasına rağmen diplomalar tanınmıyo direkt denklik için yanlış bilmiyosam bi kaç yıl daha okuman gerekecek örneğin Almanya'da. Kuzenim Mühendisliği Türkiye'de bitirip mezun olduktan anca 3 yıl sonra diplomasıyla orda iş bulabilmişti o sürede ingilizce+Almanya kursalarına gitti ve ordada eğitim gördü.

Yeni konular

Yukarı