Türkçe Notum Düşük

Daha fazla  
Belirttiğim gibi 8. sınıfa gidiyorum söylemeye utanıyorum fakat Türkçe'den 24 aldım ilk defa bu kadar düşük bir not aldım normalde Türkçe dersim iyidir. Bunu TEOG ile düzeltebilir miyim? Bu arada sınıfın yarısı düşük aldı öğretmen çok tuhaf biraz takıntılı bu yüzden sınavları zor yapıyor.

Hangi konulardan sordu? Bu gün bizde yaptık sınav. Konular ise:
Bir paragraf ve onunlar ilgili sorular.
Fiilimsi çeşitlerini bulma.
4 tane test soru.
Kompozisyon.
Sınavları zor yapması biraz sizden kaynaklanıyor olabilir. (sizin sınıf olarak konuşuyorum)
Eğer çok konuşuyorsa sınıf geneli,hocaların huyudur bu. Eğer sınıf konuşuyor ve dersi dinlemiyor ise bu durum gayet normal bence :D.

Okul sınavlarını şimdilik pek önemli değil şimdilik. Şu an önemli olan sınav. Sınava yönelik çalış .Okul sınavları da düzelir zamanla. Sınıfın çoğu düşük not aldıysa genel bir durumdur. Kolay gelsin.

Diğer sınıfların sınavları çok kolaydı gördüm baktım dediğim gibi biraz takıntılı sınava girmeden önce kollarımızı falan sıvatıyor kollarınızdaki şeyleri falan çıkarın diyor. Bu arada sınıfım biraz yaramaz anlattığı dersi anlıyorum fakat sınav öyle olmuyor 3. Sınavıda o yapacak ve korkuyorum.

Okul sınavlarını şimdilik pek önemli değil şimdilik. Şu an önemli olan sınav. Sınava yönelik çalış .Okul sınavları da düzelir zamanla. Sınıfın çoğu düşük not aldıysa genel bir durumdur. Kolay gelsin.
Okul sınavı ne demek önemli değil? TEOG puanını %30 etkileyen bir şeyden bahsediliyor.

Önemli değil derken ilk sınav olduğu için dedim. Düzeltilme imkanı olan bir sınav. Hem TEOG sınavı kötü olduktan sonra %30 ne işe yarayacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı