Çözüldü Türkçe rap müziği yüzünden telif yenir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MONY

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler YouTube kanalıma bana göre en iyi Türkçe rap şarkıları adlı bir video yükleyeceğim. Çok fazla Türkçe rap şarkısı var. Fakat bunları paylaşırsam telif yer miyim? 15 saniye kuralı var diye biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Çekiniyorum biraz paylaşmaya aslında şirketlerin durumunu inceleyip paylaşmayı düşünüyorum.

Şu şekildeyse ve para kazanmak da sizin için pek dert değilse kullanabilirsiniz:

1707298377439.png

Durum değişirse bildirilir zaten.
İlk yüklediğinizde bir telif kontrolünden geçiyor. Genelde müzikler için telif atmaktan ziyade para kazanmak engellenir fakat müziklerin hakları da şirketler elinde değişebiliyor, o zaman müziğin kullanımına izin verilme durumu da değişebilir ama direkt telif atmazlar.

İlk yüklediğinizde bir telif kontrolünden geçiyor. Genelde müzikler için telif atmaktan ziyade para kazanmak engellenir fakat müziklerin hakları da şirketler elinde değişebiliyor, o zaman müziğin kullanımına izin verilme durumu da değişebilir ama direkt telif atmazlar.

Çekiniyorum biraz paylaşmaya aslında şirketlerin durumunu inceleyip paylaşmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı