Türkçe Rap'in günümüzdeki hali

Morgan

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
2003'ten beri rap dinliyorum fakat son 3-4 senedir artık Sagopa ve Taladro dışında kimseyi dinlemez oldum. Piyasa berbat bir hal aldı, rap demeye bin şahit parçalar milyonlar dinleniyor. 2003'ten beri Sagopa ve Ceza hayranıydım fakat Zeza benim için bitti. Khontkar ile aynı şarkıda bulunacak olmakla zaten Fight Kulüp benim için bir facia idi. Katlanarak diye 3 kelime sözün arkasına basit bir beat koyup rap yaptım diyorlar ya da alkol esrar diye sayıklayıp Türkiye'de hitlere giriyorlar. Norm Ender desen çocukluğumun en sevdiklerimden şimdi yeni yetmelere diss atıyor izlenme için. Gerçekten üzülüyorum, piyasa kimlere kalmış daha üzücü olanı bu adamları hit yapan kitlenin klipte araba görünce like atması. Rap sevdiğim bir tür fakat artık eskisi kadar sevmiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Contra, ceza, ve Şanışer benim için bu ortamda işini en iyi yapanlardan:
Cezanın eski parçalarından bahsediyorum, Allame'nin Kenar Mahalle parçası da çok iyiydi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Türkçe Rap'i en çok kitlesi bitirdi. Deli gibi kavga ediyorlar ve onların yerine utanıyorum. Sadece Ceza dinliyorum o derece artık. Kitlesinden midir bilmem ama müzik zevkim değişti :D

Benim için yıllardır çizgisini bozmayan ve işini kaliteli yapan kişi Sagopa Kajmer'dir. Onun dışında kimseyi dinlemiyorum Türkçe Rap'te.

3 şarkısını beğendiğim bir sanatçının tüm şarkılarını indirip tek tek dinleyip seçiyordum. Artık sadece Allame dinliyorum. :D Bi de bazen Hidra.

Şehinşah'ın sesi diğerlerine nazaran daha iyi. Autotune'suz autotune sesi çıkarıyor adam. Mesela:

Bu arada hafif rencide edici ifadeler var, uyarayım dedim.

Geri
Yukarı