Türkçe yama sitesinden dolayı virüs yemiş olabilir miyim?

Roustland

Femtopat
Daha fazla  
Bir Türkçe yama indirecektim beni 4 siteye attı bir Türkçe yama sitesi 2 rr tracker diye bir şey IP gitmiş olabilir mi? Dediğim bu siteleri tarattım virüs çıktı ama VirusTotal'dekileri sildim tekrar VirusTotal'de aratmak için tekrar girmeye çalıştım ama aynı site çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı kötü niyetli kimseler yama kurulum programlarına virüs gömüyor. Ama bu siz indirip kurduktan sonra olur. Herhangi bir dosya indirip çalıştırdınız mı?

Hangi yamayı indirdiniz?

Ayrıca güvenliği artırmak için önerdiğim ayarlar ve uzantılarda Ublock Origin, Privacy Badger kullanın. Bu tarz otomatik yönlendirmeleri engelleyecektir.

Hayır indirmedim kurmadım direk sitelere attı siteden rt tracker mı neydi öyle birşey çıktı IPim veya virüs bulaşabilirmi hiç birşeye dokunmadım siteden

Hayır indirmedim kurmadım direk sitelere attı siteden rt tracker mı neydi öyle birşey çıktı IPim veya virüs bulaşabilirmi hiç birşeye dokunmadım siteden
Bir şey olacağını sanmam. Türkçe yamaları kendi sitelerinden ve Sosyal'de tavsiye edilen yerlerden indirmeye dikkat edin.

Antivirüs yazılımınız yoksa ilk mesajda önerdiğim ayar ve uzantılara ek olarak şu uzantıyı da öneririm.

Antivirüs olarak Norton kullanmama rağmen, uzantısının çok bilinmeyen ama güvenilir sitelerden dosya indirirken, hiç uyarı dahi vermemesinden dolayı devre dışı bıraktım. Onun yerine BitDefender'in uzantısını kullanıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı