Türkçe yamaya para istemek

Yaptığım iş seninkinden çok daha üst seviye hadi onu geçtim zaten belliydi o uyduruk ekinin bir çalışanı olduğu. Cevap vermeye değmezsin sadece göz ardı ediyorum, diğer arkadaşlara da tavsiyem 5.000 kişilik Discord ile yılbaşında kısa bir süreliğine kurulumu açık, para verdikten sonra indirdiğin yamayı abonelik devam ettikten sonra kuramadığın bir sistem ile övünen vatandaşları göz ardı etmeniz. Emekmiş, komik.

Türkçe konusunda da sıkıntılarınız var gördüğüm kadarıyla. Çok üst düzey işlerinizle size başarılar dilerim.

Ayrıca şunu belirtmeden geçmeyeyim, abonelik bitse bile kendiniz silmediğiniz sürece yamalara erişim devam ediyor. Yani bir kere abone olup abonelik bitse de siz silene kadar yamalar sizde kalıyor.
Neyse ki sizin gibi insanları çevirilerini kullanmıyorum zaten çok alakasız ve kötü çeviri çoğu.

Hem kullanmıyorsunuz hem de alakasız ve kötü çeviri diyorsunuz. Komiklikte kendinizi aştınız.
Oyunun yarı fiyatına kadar yama ücreti istemek doğru bir şey mi peki? Take Two Interective çeviri yapan kişileri uyarmıştı. Dinlemedikleri takdir de dava açılacağını duyurmuştu. Anladığım kadarıyla bu işi yapmak yasal değil. Bağış toplarsın eyvallah herkes emeğine saygı duyar. Eğer işini iyi yapıyorsan gönlünden ne kopuyorsa fazlasıyla birçok kişinin destekleyeceğinden hiç şüphem yok. Ama oyunun dosyalarını izinsiz kullanıp bu çevirileri para karşılığı satıyorsanız, korsan oyun satmaktan bir farkınız yoktur. Bütün paralar sizde kalıyor. Oyun yapımcılarını da düşünmeniz gerekiyor. Gider bir yama parasına bir tane daha oyun paşa paşa satın alırım oyunun yapımcısını desteklerim daha iyi! Sizin gibi uyanıklara 1 TL bile yama için para verip desteklemem. Oyunu ingilizce oynamak dünyanın sonu değil. Böyle kişileri asla desteklemeyin arkadaşlar.

Firmanın böyle bir duyurusu yok. Bağış işi de burada yürümez. Burası Türkiye. Civ 6 yaması ücretsiz yayınlandı, 5 ay yayında kaldı. Sonuç? 1 bağış var sadece. 10 TL. İndirme sayısı ise 2 binin üzerinde.

Oyunun yapımcısı bizi düşünüp Türkçe dil getirsin önce. Ya da oyunları Türkçe yapmak isteyenlere destek sağlasın, tool versin, text versin. O zaman firmayı düşünür insanlar.

Korsan oyun ile de bunun bir alakası yok. Bizim yaptığımız iş mod. Oyunun sağını solunu değiştirip oyunu satmıyoruz. Öyle olsa amenna.

Uzun lafın kısası bilginiz olmayan konularda fikriniz olmasın.

Bağış işini yapamıyorsanız kota getirin? Belirli bir ücret belirleyin herhangi bir yama için. Kota dolduktan sonra ücretsiz yayınlayabilirsiniz. İşinize gelmez tabii aç gözlü yamyamlar gibi oyuncuların kanını emmek varken ne gerek var!

Uzun lafın kısası bilginiz olmayan konularda fikriniz olmasın.

Aynen insanları her ay haraç bağlar gibi ödeme sistemiyle yamyam gibi sömürmeyi sizin gibi bilmiyoruz. Haklısınız!

Korsan oyun ile de bunun bir alakası yok. Bizim yaptığımız iş mod. Oyunun sağını solunu değiştirip oyunu satmıyoruz. Öyle olsa amenna.

İşinizde kolay he kimse size karşıda çıkamaz değil mi? Parayla sattığınız yamaların, farklı bir çevirici ücretsiz dağıtınca hemen sizde ücretsiz dağıtırsınız. Diktatör gibi ele geçirmişsiniz.

Oyunun yapımcısı bizi düşünüp Türkçe dil getirsin önce. Ya da oyunları Türkçe yapmak isteyenlere destek sağlasın, tool versin, text versin. O zaman firmayı düşünür insanlar.

Zamanında birçok insan korsan kullanmak yerine orijinal oyun alıp geliştiricileri destekleseydi. Şu anda birçok oyunda Türkçe dil destekli oyunları neredeyse her oyunda görüyor olacaktık. Oyunun yapımcısı bizi düşünüp Türkçe dil getirsin demişsin. Sen oyuncuları çok düşünüyorsan Türkçe yamaları ücretsiz yayınla o zaman. Mağduru oynayıp insanları kandırmanın bir alemi yok!

Türkçe konusunda da sıkıntılarınız var gördüğüm kadarıyla. Çok üst düzey işlerinizle size başarılar dilerim.

Ayrıca şunu belirtmeden geçmeyeyim, abonelik bitse bile kendiniz silmediğiniz sürece yamalara erişim devam ediyor. Yani bir kere abone olup abonelik bitse de siz silene kadar yamalar sizde kalıyor.
Devrik cümleler Türkçe’de hatalı cümleler değil, ütopyanızda nasıldır bilemem onu. Açıklamaya ihtiyacım yok fakat belirteyim, bazı işlerimin arasında fırsat buldukça ekleme yapıyorum yavaş, en son okuduğumda bu ne dediğim oluyor ama ana fikirden sapma olmadığı için sıkıntı göremiyorum burada.

2. paragraf daha da komik, yiyorsa silin zaten oyun dosyalarından yamayı, kullanabiliyormuşum ya şaka gibi Allah razı olsun. Sizin için 20 MB yama kurulumunu bilgisayarımda saklamak yerine 80 GB oyunu saklarım, sağolun var olun.
Bağış işi de burada yürümez. Burası Türkiye. Civ 6 yaması ücretsiz yayınlandı, 5 ay yayında kaldı. Sonuç? 1 bağış var sadece. 10 TL. İndirme sayısı ise 2 binin üzerinde.
Ne kadar sığ bir bakış açısı, sizin iş modeliniz başından beri ticari; insanlar size niye bağış yapsın? Bu işin fiziki boyutu Ülker’in çikolatalı gofreti bedava yapıp bağış beklemesi, yazması bile komik.
Var mı öyle dünya, kimse bize yama yapın ne olur diye ağlamıyor ha galiba sizin ütopyanızda firma yama yapın diye ağlıyor ve parayla satmanızı tebrik ediyor. Kimse size tool’unu vermek zorunda değil, her oyunun paketlenmesi farklı farklı; biri sadece metin dosyalarına erişim sağlanırken öbürü tüm köke erişim sağlatıyor.

Bunun böyle olduğunun ve değişmeyeceğinin siz de farkındasınız insanlara boşa ağlanmayın.

Ayrıca ben de Steam’e oyun çıkaracağım, Steam bana bilgisayar, oyun motoru ve seslendirmen ekibi versin, oh be ne güzel dünya...

Bağış işini yapamıyorsanız kota getirin? Belirli bir ücret belirleyin herhangi bir yama için. Kota dolduktan sonra ücretsiz yayınlayabilirsiniz. İşinize gelmez tabii aç gözlü yamyamlar gibi oyuncuların kanını emmek varken ne gerek var!

Aynen insanları her ay haraç bağlar gibi ödeme sistemiyle yamyam gibi sömürmeyi sizin gibi bilmiyoruz. Haklısınız!

İşinizde kolay he kimse size karşıda çıkamaz değil mi? Parayla sattığınız yamaların, farklı bir çevirici ücretsiz dağıtınca hemen sizde ücretsiz dağıtırsınız. Diktatör gibi ele geçirmişsiniz.

Zamanında birçok insan korsan kullanmak yerine orijinal oyun alıp geliştiricileri destekleseydi. Şu anda birçok oyunda Türkçe dil destekli oyunları neredeyse her oyunda görüyor olacaktık. Oyunun yapımcısı bizi düşünüp Türkçe dil getirsin demişsin. Sen oyuncuları çok düşünüyorsan Türkçe yamaları ücretsiz yayınla o zaman. Mağduru oynayıp insanları kandırmanın bir alemi yok!

Her ay ödeme yapma zorunluluğu yok. Söylediğimi yineleyeyeyim, bilginiz olmayan konularda fikriniz olmasın. Bir kere ödeme yaptın 40 yamayı edindin, sen silmediğin sürece o 40 yama da sende kalıyor. Eee hani kan emiyorduk? Hani her ay ödeme zorunluydu?

Control DLCleri, Star Wars BF2, Hades, Oxenfree, Immortals Fenyx Rising vs vs hep ücretsiz yamaları bulunan oyunlar. Eee biz hangisini değiştirmişiz? Hiçbirini. Yani saldırgan argümanın bile yalan dolandan ibaret.

Oyuncuları düşünmesek zaten böyle bir sistemi geliştirmeyiz. Kimsenin mağduru oynadığı yok. Orada genel olarak Türk oyunculardan yana konuşuyorum, çeviri grubumuzdan yana değil. Ama işte algılar kapalı olduğu için her yamaya 20'şer lira ödemektense 40 yamaya tek seferde 20 lira ödemenin avantajını göremediğiniz gibi o cümlede anlattığımı da anlamamışsınız.

Tamamen otomatik altyapıyı, 7/24 teknik desteği, çevirmen ücretini, text değil de grafik olarak yer alan metinlerin çevirisi için grafiker desteğini ve dosyaların açımı/toplanması için yazılımcı desteğini/ücretini sağlayın, her yamayı ücretsiz yapalım.

Ha bunları yapamayacaksınız boş argümanlarla karalama yapmakla da uğraşmayın. Proje sayılarının ve kitlenin her geçen gün daha da büyümesi iyi bir iş yapıldığının kanıtı. Hoşunuza gider gitmez, bütçenize uygundur değildir, o kısımlar ayrı konu.

Ama oyunun yapımcısı koskoca ülkeyi hesaba almayıp destek falan da sağlamıyorken bu işi gerçekten cüzi miktarlara yapan insanlara da bok atmak, komikten de öte acınası.

Devrik cümleler Türkçe’de hatalı cümleler değil, ütopyanızda nasıldır bilemem onu. Açıklamaya ihtiyacım yok fakat belirteyim, bazı işlerimin arasında fırsat buldukça ekleme yapıyorum yavaş, en son okuduğumda bu ne dediğim oluyor ama ana fikirden sapma olmadığı için sıkıntı göremiyorum burada.

2. paragraf daha da komik, yiyorsa silin zaten oyun dosyalarından yamayı, kullanabiliyormuşum ya şaka gibi Allah razı olsun. Sizin için 20 MB yama kurulumunu bilgisayarımda saklamak yerine 80 GB oyunu saklarım, sağolun var olun.

Ne kadar sığ bir bakış açısı, sizin iş modeliniz başından beri ticari; insanlar size niye bağış yapsın? Bu işin fiziki boyutu Ülker’in çikolatalı gofreti bedava yapıp bağış beklemesi, yazması bile komik.

Var mı öyle dünya, kimse bize yama yapın ne olur diye ağlamıyor ha galiba sizin ütopyanızda firma yama yapın diye ağlıyor ve parayla satmanızı tebrik ediyor. Kimse size tool’unu vermek zorunda değil, her oyunun paketlenmesi farklı farklı; biri sadece metin dosyalarına erişim sağlanırken öbürü tüm köke erişim sağlatıyor.

Bunun böyle olduğunun ve değişmeyeceğinin siz de farkındasınız insanlara boşa ağlanmayın.

Ayrıca ben de Steam’e oyun çıkaracağım, Steam bana bilgisayar, oyun motoru ve seslendirmen ekibi versin, oh be ne güzel dünya...

Gerçekten komedyen olması gerekirken yanlış seçimler sonucu bilgisayar dünyasında kendini bulmuş bir insan olduğunuz kanısı şu mesajınızla daha da güçlenmiş oldu.

Birincisi, tüm üyelere gerek sitede gerek üyelik sayfasında gerek de discord sunucumuzda sistemin tüm özellikleri anlatılıyor. İsteyen alıyor, kullanıyor. İsteyen bir aylık alıp yamaları saklıyor isteyen almıyor vazgeçiyor.

Peki burada sizin canınızı yakan ne? Sisteminizde yer olmaması mı? Peki bundan bize ne? EA Play'e gidip "Benim sistemimde yer yok indiremiyorum oyunu" diye saçma bir argüman sunabiliyor musunuz?

Yapımcı tool desteği sağlasın kısmı bizim için değil Türk oyuncular için yazılmış bir kısım. Rusya'da bu tür yamalar, dublajlar hazırlayan gruplar el üstünde tutuluyor, ücretli satışları olmasına rağmen çatır çatır bağış alıyorlar. Ki Rusya dediğimiz yer ekonominin gerçekten berbat olduğu bir yer. Korsan kullanımında dünyada en önde geliyorlar. Peki Türkiye'de durum ne? Yama başı 1 liradan daha az ödenen bir sistem var ama tü kaka. Sonra komiksiniz dediğimde ben kötü oluyorum :)

Steam bana x versin kısmına girmiyorum bile. Elma ile armutu ayırt edemediğinizi zaten 3-5 mesaj önce anlamıştım, onaylamışsınız beni teşekkür ederim.

Çeviri, özellikle de uzun, bol diyaloglu hikaye çevirisi günler haftalar süren çok ciddi bir iş. Çevirmenler de bedavaya çalışmıyor sonuçta.

Kendiniz gönüllü çevirmen ekibi kurup oyun çevirip bedava yayınlayabilirsiniz. Emeğin sahibi, makul bir fiyat belirlediği sürece bu hakka sahip olmalı. Maalesef durum böyle.

Yasal olarak en doğrusu, satışlardan oyun firmasıyla anlaşarak pay verilmesi, veya yamanın firmaya satılması olur. Firmadan habersiz merdiven altı bir şekildr yama satmak yasal değil galiba. Bu ayrı bir konu elbette.

Çevirmenlere para vermeyip yamayı satıyorlarsa yanlış bir davranış.

Oyun firmaları para ile Türkçe yama satan gruplara veya kişilere de el atmaya başladı örneğin warner bros batman arkham knight yamasını ve dlclerini para ile satmaya kalkan animus ekibine telif mesajı gönderdiler ve yamaları kaldırmak zorunda kaldılar ayrıca rockstar games de bazı oyunlarında yama ile ilgili bildiri yayınlamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı