Türkiye, 2. İsviçre olabilir mi?

Romantizmden kastınızı ben devlet diye düşünmedim zaten. Ancak genelde zengin ülkelerdeki insanların acımasız ve duygusuz olduklarını düşündüğüm için yazdığınızı farklı ve yanlış algıladım. Aşk ülkeleri hep genelde daha az zengin olan ülkeler olmuştur galiba... Yada sadece asperger teşhisli bir otistik olduğum için, dejenere kişilikleri sevdiğim için (genel toplumun çoğunluğuna uymayan kızların kişilikleri) olabilir.
Yanlış düşünüyorsun Fransa gayet zengin bir ülkedir. Birçok örnek verebilirim.
Genellikle gelişmemiş ülkelerde kadın haklarının önemsenmediğini ve böyle bir otamda aşktan değil de baskılar sonucunda hapsedilmiş kadınlardan söz edebileceğimizi bildiğini düşünüyorum.

@korsanplayer arkadaşımız gayet haklıdır. Romantizm coşumculuktur.

Olamayacak bir şey kardeşim Konya kadar iskandinav ülkesi ile 90 milyonluk tampon bölgeyi kıyaslıyorsunuz.

Hocam geleceği görmek gibi bir durumumuz olmadığından dolayı bence çok yorum yapılmamalı hem de bir ülkenin nüfüsu ile ekonomi doğru orantılıysa Amerika Çin gibi ülkeler yandı olabilir hocam neden olmasın olabilir daha da kötüde olabilir iyide olabilir o bizim ne yapacağımıza bağlı yeni kuşaklara bağlı.

Romantizmden kastınızı ben devlet diye düşünmedim zaten. Ancak genelde zengin ülkelerdeki insanların acımasız ve duygusuz olduklarını düşündüğüm için yazdığınızı farklı ve yanlış algıladım. Aşk ülkeleri hep genelde daha az zengin olan ülkeler olmuştur galiba... Yada sadece asperger teşhisli bir otistik olduğum için, dejenere kişilikleri sevdiğim için (genel toplumun çoğunluğuna uymayan kızların kişilikleri) olabilir.
Zengin ülkelerdeki insanların acımasız ve duygusuz olduğunu söylüyorsun ama uluslararası yardım kuruluşlarının zengin ülkeler tarafından kurulduğunu, gelişmemiş ülkelere söz ettiğim kurumlar tarafından her yıl yardım yapıldığını fakat söz ettiğin sözde romantik olan ülkelerdeki insanların bu yardımları suistimal ettikleri ortadadır.

Hocam geleceği görmek gibi bir durumumuz olmadığından dolayı bence çok yorum yapılmamalı hem de bir ülkenin nüfüsu ile ekonomi doğru orantılıysa Amerika Çin gibi ülkeler yandı olabilir hocam neden olmasın olabilir daha da kötüde olabilir iyide olabilir o bizim ne yapacağımıza bağlı yeni kuşaklara bağlı.
Bir ülkenin ekonomisi ile nüfusu doğru orantılıdır. Çin ekonomisi güçlüdür fakat çindeki çalışma koşulları iyi değidir. Çin ucuz iş gücü ile zengin olmuştur. Amerika nüfusunu sürekli olarak kontrol etmektedir.

Zengin ülkelerdeki insanların acımasız ve duygusuz olduğunu söylüyorsun ama uluslararası yardım kuruluşlarının zengin ülkeler tarafından kurulduğunu, gelişmemiş ülkelere söz ettiğim kurumlar tarafından her yıl yardım yapıldığını fakat söz ettiğin sözde romantik olan ülkelerdeki insanların bu yardımları suistimal ettikleri ortadadır.
Ülkesi zengin olan insanlarla pek iyi tecrübelerim olmuyor genelde. Kendilerini ya aşırı zeki sanıyorlar yada gerçekten zeki oldukları için onlar tarafından alay edilmiştim. İsviçre zengini bir adam biliyorum mesela, bana gerizekalı diyip durur. Üzer beni fakat beni üzüp beni kırmasının onun zerre umrunda olmaz. Ayrıca süper zengin bir insan. Bu sebeple, çok kültürlü ve zengin insanlara karşı olumsuz bir ön yargım gelişti. Ayrıca; "Fakirler para bulamıyorsa banane, ölmelerine ramak kalmış olsa bile ben kendi paramdan vermek zorunda değilim" diyen acımasız insanlar olduklarını da konuşa konuşa anladım.

Benim kişiliğime bakılacak olursa, eğer sosyal topluluk diyorsanız Endonezya, Japonya, Bulgaristan gibi yerler bana daha uygun gibi oluyorlar. Japonya'da zengin bir ülke ama orası bambaşka bir ülke. Kültürel olarak da baya farklılar.

Dünaynın en zengin insanlardan birisi olan Jeff Bezos'un çalıştırdığı işçi sayısını biliyor musun?
Temmuz 2020 itibarıyla 1.000.000. yani bu adam global çapta 1.000.000 çalışanının evine ekmek girmesini sağlıyor.
Türkiye'nin en zengin insanı olan Murat Ülker 60.000'den fazla kişinin evine ekmek götürmesini sağlıyor.
Koç Holding 105.908 kişiyi çalıştırıyor.(Aralık/2021)
Anadolu Grubu 80.000'den fazla kişiyi istihtam ediyor.

İnsanların kırıcı olmalarını zengin ülkelerde yaşamalarına bağlayıp romantizm kelimesini kullanman beni oldukça şaşırttı. Senin bakış açından bakmayı deniyorum ve karşıma şöyle bir sonuç çıkıyor: Türkiye zenginleşirse insanlar kabalaşır o halde zenginleşmesin.

Zengin olan ülkelerinin hepsinin hukukun üstünlüğü ilkesini savunduğu ve insan haklarının çok daha iyi olduğu ortada.

Aşağıdaki linkten Avrupa Birliği'nin ve Avrupa'nın kuruluşlarının yaptığı yardımları görebilirsin.
unicef-tarihinin-en-büyük-ölçekli-yardım-sevkiyatını-bir-ay-içinde

Ülkesi zengin olan insanlarla pek iyi tecrübelerim olmuyor genelde. Kendilerini ya aşırı zeki sanıyorlar ya da gerçekten zeki oldukları için onlar tarafından alay edilmiştim. İsviçre zengini bir adam biliyorum mesela, bana geri zekalı deyip durur. Üzer beni fakat beni üzüp beni kırmasının onun zerre umurunda olmaz. Ayrıca süper zengin bir insan. Bu sebeple, çok kültürlü ve zengin insanlara karşı olumsuz bir ön yargım gelişti. Ayrıca; "fakirler para bulamıyorsa bana ne, ölmelerine ramak kalmış olsa bile ben kendi paramdan vermek zorunda değilim" diyen acımasız insanlar olduklarını da konuşa konuşa anladım.

Benim kişiliğime bakılacak olursa, eğer sosyal topluluk diyorsanız Endonezya, Japonya, Bulgaristan gibi yerler bana daha uygun gibi oluyorlar. Japonya'da zengin bir ülke ama orası bambaşka bir ülke. Kültürel olarak da bayağı farklılar.

Japonya kültürel anlamda gerçekten çok sengin bir ülkedir. Ekonomik zenginliğini liberalizme borçludur.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-10-01 20.19.05.png
    Ekran Resmi 2022-10-01 20.19.05.png
    513 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Geri
Yukarı