Türkiye Avrupa Birliğine girer mi?

Billy Butcher

Hectopat
Medeniyet doğuda mı? 🤣

Doğudaki dediğin medeniyet Çin değildir umarım. Ve ya Arap ülkeleri.

Dostum bu soyledigin cok ayip. Medeniyet deve sidigi icip pilavi elle yemektir. Niye oyle soyluyorsun? Kadinlarimiz araba surme iznini yeni almis olabilir, dinden cikarsan kellen gidiyor olabilir. Ama biz artik medeniyetin tanir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yusuf Koçoğlu

Hectopat
Yer
Karamürsel
Medeni olmak için verdiğimiz en büyük savaş tek insan tipine karşı:
O da cehalet ve ahmaklığı tek bir akılda birleştirmiş insanlar.
Bir istisna daha var o da coğrafya bilgisinden yoksun doğu deyince aklına Arap gelen yaş olarak gelişmiş ama zihinsel ve bilimsel hiçbir gelişme gösterememiş insanlar.

Aspletan

Decipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Kağıthane
@Yusuf Koçoğlu AB'nin ömrünün dolduğunu düşünüyorum ben de. Fakat Avrupa devletleri hala güçlü durumdalar. Medeniyet doğuda demişsin, Çin, Japonya ve Güney Kore üçlüsü var o tarafta. Çin ise baskıcı rejim, alım gücü düşük ve çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum. Ekonomik olarak iyi olabilir ama ABD ve Avrupa Devletleri karşısında. Bakalım hangi taraf kazanacak. Fakat Japonya ve Güney Kore daha da ilerleyecek gibi gözüküyor.

Yusuf Koçoğlu

Hectopat
Yer
Karamürsel
@Yusuf Koçoğlu Ab'nin ömrünün dolduğunu düşünüyorum ben de. Fakat Avrupa devletleri hala güçlü durumdalar. Medeniyet doğuda demişsin, Çin, Japonya ve Güney Kore üçlüsü var o tarafta. Çin ise baskıcı rejim, alım gücü düşük ve çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum. Ekonomik olarak iyi olabilir ama ABD ve Avrupa devletleri karşısında. Bakalım hangi taraf kazanacak. Fakat Japonya ve Güney Kore daha da ilerleyecek gibi gözüküyor.

Avrupa devletleri elbet güçlü benim kastım 'Avrupa Birliği'. Medeniyet sadece yemek yeme şekli ile olmaz. Ekonomi, misyon faaliyetleri ,moda, film sektörü, teknoloji üretimi ile olur. Çinliler istediklerini istedikleri gibi yesinler. Dünyaya teknoloji satmaya devam ederlerse filimleri popüler olur hollywood biter, Pekin modası olur Paris biter, Çin Afrikaya yayılır İngiliz Alman popülaritesi biter. Dediğiniz gibi Japonya, Kore gelmekte gelişmekte olan Türk devletleri var. Doğu bloğu yavaş yavaş batının gücünü emmekte mesele yemek lisan değil eğer istenirse o Çinliler dünyanın en medeni insanı olurlar.

Kemal Güneşli

Kilopat
Makaleler
3
Yer
CA
Demokrasi, Hukuk, iyi bir eğitim olmadığı sürece ayrıca AB'nin gerekliliklerini yerine getirmediğimiz sürece maalesef hayır.

Yeni konular

Yukarı