Türkiye de Venezuela gibi olur mu?

ABD, petrol kaynaklarına gözünü diktiğinden beri can çekişiyor Venezuela. Bi' anda dibe vurdu ülke.

Türkiye'nin bi' anda batırmalık, ilgi çekici bir yönü yok şahsımca. O yüzden; bu şekilde devam ederse, kendi kendimizi eritmemiz suretiyle Venezuela'ya dönmemiz 10-15 yılı bulur.

Bizden kötü onlarca ülke var, bizim ekonomimiz ilk 20 içinde ama dünyada 206 ülke var.
Senin gibiler yüzünden gelişemiyoruz zaten. Anca kendimizi "bizden daha da kötülerde var" diyerek avutuyoruz. Anca şükrediyoruz. Şükrederek ekonomiyi düzeltemeyiz.

İyi o zaman hadi bekleyelim Venezuela gibi olmayı.

Ben bekleyelim, Venezuela gibi olalım mı dedim?
Aksine yerli üretime destek verilmez, şu anki gibi sürekli dışa bağımlı kalınırsa Venezuela'dan farksız oluruz dedim.

@Motionless IN White Bizler gibi çalışıp karşılığını alamayanlar olduğu için düzen böyle devam eder. Hani bütün uyuyanlara uyandırmak için bir uyanık yeter diyorlar ya o yalan işte. Çok uyardık adamlar cebimizdeki telefona bakıyor. Anlayın mantık çatışmasını.
Fakir çalışır Kral çalar demişler.
Aynı mantık.

Boşuna demiyorlar.
Alem gidiyor Ay'a biz kaldık yaya. (Anlayana)
Bu sistemi indirmedikçe ne bize ne de ülkeye rahat yok.

Çok faşist bir düşünce gibi gözükebilir ama bence yaşlı kesimin oy vermesi de yasaklanmalı. Bu adam benim geleceğim için oy atacak ve benim oyum bunla bir mi sayılıyor? Çok saçma geliyor bana bu. Adam teknoloji ne bilmiyor ki onlara göre telefon çok üst düzey bir cihaz. Bizim de tanıdığımız yaşlılar var lakin böyle değil ne olup ne bittiğini anlıyorlar.

Bu cebimizdeki telefonlara bakan dayılara bir paket makarna vereyim bana bile biat ederler.

Ülkenin geleceği biz gençler isek mantıken onların oy vermesi, en azından eğitimsiz olup oradan buradan dolma bilgiler ile oy verenlerin hakkının yasaklanması gerekir.
Hem eski düşünceye sahip hem de bilgisiz birisi gelip benim geleceğime müdahil olacaksa işte orada sıkıntı var demektir.

Geleceği biz yöneteceğiz, haliyle bizim karar vermemiz gerekir. Sonucunda o yaşlı kesim 10-15 yıl sonra göçtükten sonra yedikleri haltları biz ödeyeceğiz. Ancak hepsinin hakkını yemek istemem, bazıları var gerçekten düşünebiliyor ve ne yapacağını da biliyor.

Coğrafi konumu sebebiyle bile böyle bir şey mümkün değil. Batı Türkiye'nin o kadar yere yığılmasını istemez zira Orta Doğu için dengeleyici unsur olmamız lazım onlara göre. Çok yükselip bir İtalya, bir İspanya olmamızı da istemez zira dediğim gibi "dengeleyici unsur" olmamızı hedefliyorlar. Zaten şu anda da dertleri doğuyu bizden koparıp kalan batı kısmını ortalama bir Yunanistan ya da Balkan ülkesi refahına ulaştırıp ellerinde dengeleyici unsur olarak tutmak. Venezuela olamayız, iç savaşa girip boğazına kadar batmış bir Suriye de olamayız. Türkiye böyle senaryolardan uzak bir ülke. En fazla mülteci çöplüğü bir ülke olarak iç karışıklıklara sürekli gebe, diken üstünde yaşayan bir ülke oluruz hepsi bu.

Senin gibiler yüzünden gelişemiyoruz zaten. Anca kendimizi "bizden daha da kötülerde var" diyerek avutuyoruz. Anca şükrediyoruz. Şükrederek ekonomiyi düzeltemeyiz.
Çok şükür eden yerinde sayıklar.
Her şeyi Allah'dan beklemeyelim.

Adam şükür et demiyor ki. Sadece günümüz Türkiye'sini Venezuela ile karşılaştırmak gerçekten komik.

Coğrafi konumu sebebiyle bile böyle bir şey mümkün değil. Batı Türkiye'nin o kadar yere yığılmasını istemez zira Orta Doğu için dengeleyici unsur olmamız lazım onlara göre. Çok yükselip bir İtalya, bir İspanya olmamızı da istemez zira dediğim gibi "dengeleyici unsur" olmamızı hedefliyorlar. Zaten şu anda da dertleri doğuyu bizden koparıp kalan batı kısmını ortalama bir Yunanistan ya da Balkan ülkesi refahına ulaştırıp ellerinde dengeleyici unsur olarak tutmak. Venezuela olamayız, iç savaşa girip boğazına kadar batmış bir Suriye de olamayız. Türkiye böyle senaryolardan uzak bir ülke. En fazla mülteci çöplüğü bir ülke olarak iç karışıklıklara sürekli gebe, diken üstünde yaşayan bir ülke oluruz hepsi bu.
Dış bir hamleye gerek yok ki. Vergi tek başına zaten bir "dış" güç zaten halk için. Bir şeyi alırken ben neden devlete 3 pardon 5 tane daha alıyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı