Türkiye gençliğinin aşağılık kompleksi içinde olmasının en büyük sebebi nedir?

Onlara özenip kendini aşağılık görmenin anlamı var mı? Buna normal mi diyorsun?
Özeniyorum doğru ama elimde değil ki. Daha iyi bir ekonomiye, daha iyi bir adalet sistemine ve daha iyi şartlara sahipler. Özenmemek elde değil.

Yurt dışına çıkmak isteyenlere acıyorum gerçekten, niteliksiz adama ne Türkiye'de iş var ne yurt dışında . Kendinizi geliştirin.
Arkadaş yurt dışına çıkanlara acıyormuş. Dünya'nın en pahalı arabasına biniyorsun en fazla mazotunu alıyorsun, en fazla vergisini veriyorsun. İçtiğin suyun yarısı vergi sen ne diyon bee..

Özeniyorum doğru ama elimde değil ki. Daha iyi bir ekonomiye, daha iyi bir adalet sistemine ve daha iyi şartlara sahipler. Özenmemek elde değil.

Sen ozenip kendini üzdükçe, kendini kotu duruma düşürdükçe onlar eline geçecek mi? Aynı şartlara sende gelebilirsin. Kaldı ki hepsi iyi şartlarda değil. Ülkemizin sadece zenginlerini Avrupa'ya gösterseniz onlarda herkesi zengin ve iyi şartlarda sanar.

Faşist zihniyet hep böyledir arkadaşlar, siz nerede mutluysanız nerede kafanızın rahat olacağınızı hissediyorsanız orada yaşamanızı dilerim. Tek temennim faşist ve ortadoğu zihniyetinden uzak kalmanızı tavsiye ederim.

Arkadaş yurt dışına çıkanlara acıyormuş. Dünya'nın en pahalı arabasına biniyorsun en fazla mazotunu alıyorsun, en fazla vergisini veriyorsun. İçtiğin suyun yarısı vergi sen ne diyon bee..
Yurt dışına niteliksiz çıkanlara acıyorum, evet.
Nitelikli adama da iş yok burada ama.
Burada yok mu? Abartmayın, bir şeyi kötüleyecekseniz gerçekten kötü olan şeyleri kötüleyin, komik duruma düşüyorsunuz.

Bunları neden böyle biri olmamama rağmen üstüme alıyorum ki ben? Beynim yandı deminden beri cevap yazıp yazıp siliyorum.

Aşağı yukarı nedenlerin çoğu sıralanmış. Aynılarını yazmaya lüzum yok.

-Toplum üzerinde narsist kimselerin hegemonyasında ezilmeleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…