Türkiye gençliğinin aşağılık kompleksi içinde olmasının en büyük sebebi nedir?

Anlatamıyorum sanırsam, akraba kayırmayı mı savundum ben :D. Demeye çalıştığım şey şu, niteliksiz adama ne ülkede iş var ne yurt dışında. Bu niteliksiz insanlar dediğim kitleye kötü bir üniversiteden mezun olup kendini geliştirmekle hiç uğraşmayan insanlar dahil.
Sanırım Boğaziçi'nde okuyor bu arkadaş. Ben de diyorum ki herkes senin gibi imkanlara sahip değil.

Sanırım Boğaziçi'nde okuyor bu arkadaş. Ben de diyorum ki herkes senin gibi imkanlara sahip değil.
Benim imkanlarımla ne alakası var, Boğaziçiyle ne alakası var? Çarpıtma dediğim şeyleri, neyi savunduğumu yazdım önceki mesajımda, cevap vereceksen orada yazan bir şeye cevap ver.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bir ara amerikan ilkokullularıyla Türk liselilerinin aynı zekada olduğunu kanıtlayan bir araştırma yapılmıştı. Benim Türk gençliğine tavsiyem değiştiremeyecekleri şeyler için üzülmemeleri. Özellikle takıldığım birkaç IRC kanalında zeka seviyesi o kadar yüksek ki adamlar bizden akıllı diyorsun direkt.

Herşeye bir bahaneleri var asla kendileri hatalı veya yanlış değildir; Hal böyle olunca ortada bir sorun olduğu zaman bu genç arkadaşlar süper egoları ile yaşanan sorunu sürekli başka bir sebebe bağlamaya çalışıyor. Dersleri zayıfsa hoca takmıştır, oyunu kaybetmişse takımı kötüdür vs vs.. ama hayatın gerçekleriyle yüzleşmeye başlayınca yani bahane kalmayınca yıkımları çok ağır oluyor ve kompleks başlıyor..
Hayat bize karşı adil değil, ailem bana destek olmuyor, yaşıtlarım ferrariye biniyor, yurt dışında şartlar süper, coğrafya kaderdir, ben aslında iyiyimde çevrem kötü vs vs vs...

Türk gençlerinin batılı olanlardan salak olduğunu düşünmüyorum fakat eğitim sistemimiz rezalet. Bu ülke bir kara delik gibi adete ışıkda dahil her şeyi yutuyor. Ülkede ne cevherler var ama işleme kapasitemiz yok. Beyin göçünde dünyanın önde gelenlerindeniz. Bu bile anlatıyor bazı şeyleri.

Herşeye bir bahaneleri var asla kendileri hatalı veya yanlış değildir; Hal böyle olunca ortada bir sorun olduğu zaman bu genç arkadaşlar süper egoları ile yaşanan sorunu sürekli başka bir sebebe bağlamaya çalışıyor. Dersleri zayıfsa hoca takmıştır, oyunu kaybetmişse takımı kötüdür vs vs.. ama hayatın gerçekleriyle yüzleşmeye başlayınca yani bahane kalmayınca yıkımları çok ağır oluyor ve kompleks başlıyor..
Hayat bize karşı adil değil, ailem bana destek olmuyor, yaşıtlarım ferrariye biniyor, yurt dışında şartlar süper, coğrafya kaderdir, ben aslında iyiyimde çevrem kötü vs vs vs...
Bu benim için geçerli değil zaten. Hayatımdan gayet memnunum. Sadece konu açtım o kadar.

Ben başka konularda çok yetenekli olabilirim fakat sistem bana matematik bileceksin yoksa çöp olursun zihniyetinde yaklaşıyor. Hayatım boyunca dersleri çok iyi olan bir insandım fakat eğitim sisteminin çöplüğüne ve iş bulmanın zorluğuna vs. gözümü kapatmıyorum. Kendiniz bir şeyler yapınca "yia abih istediğin zaman oluyor bu gençlik iş beğhenmiyor yoksa çık dışarı her yer ilan dolu"Size şunu hatırlatmak isterim evet iş ilanı çok olabilir fakat mantıklı iş ilanı sayısı çok çok az en az ücreti verip en fazla hizmeti almaya çalışıp beğenmezseniz çıkın diyen patron dolu her yer. İnanın iyi durumda değiliz ,hiçbir şey çabalamadan bir şeyler olsun istemiyoruz, çabalıyoruz fakat çabamızın boşa olduğunun karamsarlığı var içimizde. Bir Z kuşağı üyesi olarak 5 yıldır ülkeyi temsil ettiğim sporu imkansızlıklar yüzünden bırakmak zorunda kaldım. Nerede bu devlet? Tabi biz hiçbir şey çabalamadan sürekli sonuç isteriz. Burada benim hatam nerede dostlarım? Çok çabalasam çok efor sarf etsem de torpille, özel okulun not şişirmesiyle, bakan tanıdıkla, zengin babayla önüne geçecek insanların olduğunu bildiği için bu kadar şikayetçi bu kuşak. Lütfen bu kadar kör olmayın!

Yeni konular

Geri
Yukarı