Türkiye gençliğinin aşağılık kompleksi içinde olmasının en büyük sebebi nedir?

Madem burada iş var. Neden işsizlik bu kadar fazla?
Nitelikli insan ile niteliksiz insanı karıştırıyorsun sanırsam, ben ne dedim? Nitelikli insana ülkemizde iş var dedim, var. Türkiye'nin ortalama altı üniversitelerinde mühendislik okuyup işsiz kalanlara hiç üzülmüyorum, niteliksiz üniversitelerden mezun olursanız niteliksiz insan olarak kalırsınız.

Nitelikli insan ile niteliksiz insanı karıştırıyorsun sanırsam, ben ne dedim? Nitelikli insana ülkemizde iş var dedim, var. Türkiye'nin ortalama altı üniversitelerinde mühendislik okuyup işsiz kalanlara hiç üzülmüyorum, niteliksiz üniversitelerden mezun olursanız niteliksiz insan olarak kalırsınız.
Eğitim de fırsat eşitliği var mı ki bunları söylüyorsun ? Herkes senin gibi aynı imkanlara sahip olamayabilir. Üzülmemen umrumda değil ama kimseyi ezemezsin. Hatta yargılayamazsın.

Evet, her zaman ki gibi yine halk suçlu. Zaten devletin hiç suçu yok. Devlet de o kadar üniversite açıp üniversite kavramının içini boşaltmasaydı. Bu ülke de torpilin varsa iş bulmak kolay tabii. Az mı duymadık üniversite mezunu olan biri yerine akrabasını işe alan insanları.

Eğitim de fırsat eşitliği var mı ki bunları söylüyorsun ? Herkes senin gibi aynı imkanlara sahip olamayabilir. Üzülmemen umrumda değil ama kimseyi ezemezsin. Hatta yargılayamazsın.
Eğitimde fırsat eşitliği ile ne alakası var? Başarmak isteyen başarıyor, kaç tane örneği var. Kötü üniversitelerden mezun olup iyi yerlerde olanlar var, olay kendini geliştirebilmekte.
Evet, her zaman ki gibi yine halk suçlu. Zaten devletin hiç suçu yok. Devlet de o kadar üniversite açıp üniversite kavramının içini boşaltmasaydı. Bu ülke de torpilin varsa iş bulmak kolay tabii. Az mı duymadık üniversite mezunu olan biri yerine akrabasını işe alan insanları.
Torpil ve devletle ne alakası var dediklerimin? Çarpıtma yazdığım şeyleri, niteliksiz bir insana ne ülkemizde ne yurt dışında iş yok.

Kafanıza şapkadan başka bişey takmayın. Nefes varsa, umut her zaman vardır.

Eğitimde fırsat eşitliği ile ne alakası var? Başarmak isteyen başarıyor, kaç tane örneği var. Kötü üniversitelerden mezun olup iyi yerlerde olanlar var, olay kendini geliştirebilmekte

Türkiye'nin ortalama altı üniversitelerinde mühendislik okuyup işsiz kalanlara hiç üzülmüyorum, niteliksiz üniversitelerden mezun olursanız niteliksiz insan olarak kalırsınız.
Kendinizle çelişiyorsunuz.

Arkadaş kör galiba. Nepotizmin en çok uygulandığı ülkelerden biri Türkiye.
Anlatamıyorum sanırsam, akraba kayırmayı mı savundum ben :D. Demeye çalıştığım şey şu, niteliksiz adama ne ülkede iş var ne yurt dışında. Bu niteliksiz insanlar dediğim kitleye kötü bir üniversiteden mezun olup kendini geliştirmekle hiç uğraşmayan insanlar dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı