Türkiye - Hollanda maçı

Bana da öyle geliyor. Letonya da zorlu bir rakip ancak Hollanda'yı bile yendik, onu da yeneriz. Karadağ kolay zaten.

O değil de hiç 1. olacağımızı ve 1. olarak gruptan çıkabileceğimize ihtimal vermiyordum. Bu 2 maçta aşırı şaşırdım gerçekten, helal olsun bizim takıma.

Peki bu sans mi? Kadro mu? Yoksa hoca ile mi alakalı? Bence hepsi.
Arkadaşlar Hollanda, Norveç cidden keyif vermiyor; bize sağlam, kendimize denk rakipler lazım :) Şaka bir yana çok güzel ritim tutturduk.

Almanlar elenenmez ise bir iki tane onlara atariz.

Almanlar elenenmez ise bir iki tane onlara atariz.
Son iki maçı kıyaslar isek atılan goller, tek pas oyunu, takımca son dakikaya kadar (önde olmamıza rağmen) hala oyunu bırakmaması takımın bence bu şans değil, Türkiye'nin artık futbolu öğrendiğine işarettir hocam. Buram buram yetenek kokuyor takım.

Yani ben Şenol Güneş'in gelmesi ile Milli takımın daha iyi bir ritim tutturduğunu düşünüyorum. Bu yüzden teknik direktörün bu başarıda etkisini büyük buluyorum, ayrıca çok iyi motivasyon veriyor.

Kadro olarak genel itibari ile genç bir kadroya sahibiz. Defans konusunda oldukça iyi olduğumuzu düşünüyorum, aynı şekilde oyun kurucular da bence iyi. Burak gibi forvetler de yaşına göre iyi iş başarıyor. Çok eski milli takım kadrolarını bilmiyorum ama şu anda bence en iyi milli takım kadrolarından birini yaptı Şenol hoca.

Şansın da biraz etkisi vardır tabii. Burak Yılmaz'ın o ilk golü falan şanstı mesela. Şansımız da yaver gidiyor çok şükür :D

Peki siz bu kadroyu nasıl değerlendiriyorsunuz? Gelmiş geçmiş, en iyi kadrolardan birisi mi sizce? Bence en iyi olmasa da ilk sıralarda olacağını düşünüyorum. Ama çok eskiden olan kadroları bilmiyorum.

Anlamıyor musunuz? Futbol konuşuyoruz siyaset veya mizah değil.

Oyuncular gerçekten iyi. Eee dünya takımlarında oynayan olunca.
Hocam siyaset ile ne alakası var ? Lütfen açıklayın. Lozan antlaşması bitcek ve biz milyarlarca ton bor çıkartacağız nasıl inanmıyorsunuz (!) Bu arada cidden lütfen açıklayın 'siyaset' ile alakasını.

Peki siz bu kadroyu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şenol hoca takıma buyuk bir enerji verdi bence. Fatih terim nedense artık olmaz. Bilmiyorum yani.

Dediğiniz gibi kadro genç ve yetenekli ama genel olarak takımda ülkemizde futbol oynayan oyuncuların yanında cok daha profesyonel ligde oynayanlar var. Bunların etkisi buyuk bence.
Lozan antlaşması.

Direkt siyaset. Canli örnek hatta.
Gelmiş geçmiş, en iyi kadrolardan birisi mi sizce?

Şahsen ileride bu kadro 5 10 yil sonra ölen giden olmaz ise en efsane kadrolardan birisi olur. Bu süreç içerisinde yeni forvet vs gelebilir. Yani ileride onu cok parlak olur.

Şenol hoca takıma buyuk bir enerji verdi bence. Fatih terim nedense artık olmaz. Bilmiyorum yani.

Dediğiniz gibi kadro genç ve yetenekli ama genel olarak takımda ülkemizde futbol oynayan oyuncuların yanında cok daha profesyonel ligde oynayanlar var. Bunların etkisi buyuk bence.

Aynen öyle. Takımda büyük etkisi olan insanlar genellikle daha profesyonel liglerde oynuyor ve katkıları çok oluyor. Son yıllarda profesyonel liglerde oynayan milli futbolcular arttı, ve bu beni çok sevindiriyor.

Söylediğinize tamamen katılıyorum. Fatih Terim'de iyidir, hoştur ama o 2014 yıllarındaki gibi "Kral" lakabı artık geçerli değil. Eskisi gibi değil ve milli takıma da çok bir yararı dokunmuyordu. Artık onun devri geçti bence de.

Şahsen ileride bu kadro 5 10 yil sonra ölen giden olmaz ise en efsane kadrolardan birisi olur. Bu süreç içerisinde yeni forvet vs gelebilir. Yani ileride onu cok parlak olur.
Arkadaş inklap tarihî görmemiş galiba :D neyse hocam olayı büyütmeyelim çünkü konunun dışında yazmak yasak sosyalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı