Türkiye İstanbul sözleşmesinden çekildi

Hastalık değil. Hastalık olmadığı defalarca anlatıldı.
Homoseksüeller bilimsel olarak ne anormaldir ne de hastalıklıdır. En basit tanımıyla bir olgunun "hastalık" veya "anomali" ("anormallik") olarak değerlendirilebilmesi için, o unsurun bireyin ölümüne neden olması veya bireyin yaşam standartlarında fiziksel, biyolojik veya psikolojik bir kötüleşmeye neden olması gerekmektedir. Eşcinsellik, bunların hiçbirine neden olmamaktadır (tıpkı heteroseksüelliğin bunlara neden olmaması gibi).
Evet, elbette. Hastalığın tanımına uymadığının farkındayım. Ama bu arkadaşların hastalık olduğu gerekçesiyle gösterdiği düşmanca tutumun arkasında sanki bir korku var. Kimi buna gizli eşcinsellik diyor. Egodistonik eşcinsellik hatta. Yoksa, kim durduk yere zamanını böyle bir forum sitesi üzerinden tanımadığı insanlara nefret saçarak harcasın?

Buyurun. Ekleyin göz ardı listenize.
Bu arada saçma örnekler vermeye başladınız. Sadece gülüyorum.
Ne yani senin dediklerin mantıklı bizim dediklerimiz saçma mı? Anlıyorum.
Evet, elbette. Hastalığın tanımına uymadığının farkındayım. Ama bu arkadaşların hastalık olduğu gerekçesiyle gösterdiği düşmanca tutumun arkasında sanki bir korku var. Kimi buna gizli eşcinsellik diyor. Egodistonik eşcinsellik hatta. Yoksa, kim durduk yere zamanını böyle bir forum sitesi üzerinden tanımadığı insanlara nefret saçarak harcasın?
Çoğu homofobik bireyin gizli eşcinsel olduğunu düşünüyorum şahsen. Geçmişte bir sürü örneğini de gördük.

Çoğu homofobik bireyin gizli eş cinsel olduğunu düşünüyorum şahsen. Geçmişte bir sürü örneğini de gördük.

Yazık...

İstanbul Sözleşmesini okumadan yorum yapmayın(!) 😂

162841858_1510095846048068_3287369740184870531_n.jpg

İnanmak zorunlu değil. Sadece bilin istedim :). Tabi siz genel yargıları kıramıyorsunuz, inanmak istemiyorsunuz. Devlet çok derinlere indi bile. Uyuyorsunuz siz. Devam edin. Aynen böyle ;).
Derinlere mi inmiş 🤣
İsteyen istediğini yaşasın arkadaş. Ama yakınlarından geçmenizi tavsiye etmiyorum.
Geçen sene Maçka parkı civarında birkaç trans bizi zincirle kovalamıştı durduk yere. İşin kötü yanı zincir pantolonda aksesuar gibi duruyor ama gerçekti.
O trans bireyi de kovalayacak duruma sokanlar da dışlayan insanlar. Siz bir şey yapmamış olabilirsiniz belki ama birileri yapmış.

İnanmak zorunlu değil. Sadece bilin istedim :). Tabi siz genel yargıları kıramıyorsunuz, inanmak istemiyorsunuz. Devlet çok derinlere indi bile. Uyuyorsunuz siz. Devam edin. Aynen böyle ;).
14 yaşında (eğer profilinizdeki bilgiler doğruysa) derin devlet işlerini, hayatın anlamını, LGBT'nin ne olduğunu, insan vücudunun gerçeklerini vs ne güzel çözmüşsünüz siz öyle.

Beyni yıkanmış, sevgisiz bırakılmış, daha ne olduğunu, kim olduğunu bilmediğiniz insanlara karşı nefretle doldurulmuş bir çocuksunuz sadece.

Belki günün birinde gerçekleri fark eder, bu yıllarınıza üzüntüyle bakarsınız. Belki de hayatınız boyunca doğru bildiğiniz bu saçmalıklara inanmaya devam edersiniz.

Sizin için çok üzgünüm.

Ya kardeşim madem onlar hasta değil. Bu evliliklerin mantığı ne? Yahudisi hristiyanı müslümanı aynı görüşte: Evlilik soyun devamı içindir. Bu cinsel çekimmiş zevkmiş hepsi yalan dolan tamam insanların özel hayatına karışamam haddime değil ama şu LGBT'lilerin böyle normal insanlar gibi bahsedilmesini uygun bulmuyorum. Kabaca iki insanın çiftleşmesi için kendi cinsiyetine has organın bulunması lazım. Hiçbir dinde bu evlilikler kabul edilmez. Gidin lut gölünü gezin, inceleyin. Ondan sonra ne demek istediğimi anlarsınız.

Ya kardeşim madem onlar hasta değil. Bu evliliklerin mantığı ne? Yahudisi hristiyanı müslümanı aynı görüşte: Evlilik soyun devamı içindir. Bu cinsel çekimmiş zevkmiş hepsi yalan dolan tamam insanların özel hayatına karışamam haddime değil ama şu LGBT'lilerin böyle normal insanlar gibi bahsedilmesini uygun bulmuyorum. Kabaca iki insanın çiftleşmesi için kendi cinsiyetine has organın bulunması lazım. Hiçbir dinde bu evlilikler kabul edilmez. Gidin lut gölünü gezin, inceleyin. Ondan sonra ne demek istediğimi anlarsınız.
Heteroseksüeller için neyse o.

Tabii ne kadar yalan dolan olduğunu bu sitedeki konulardan bile görüyoruz.

LGBT bireyleri tıbben normal görülüyor ama siyasette bunu söylemeyip kullanıyorlar. LGBT denince kafa gidiyor bu ülkenin insanlarında.

Normalde cinsellik dediğinde milyon şey çıkan ülkede konu LGBT olunca üremeye, evrime veya dine falan bağlanıyor. Heteroseksüeller de düşünsün bu tarz konuları o zaman. Translar haricindekilerin üreme yeteneği de kaybolmuyor bu arada.

Herkes dinlere inanmak veya uymak zorunda mı? Ülke dine göre mi hareket etmeli?

Çoğu homofobik bireyin gizli eşcinsel olduğunu düşünüyorum şahsen. Geçmişte bir sürü örneğini de gördük.
Hocam bir şey soracağım. Sizin ya da o tartıştığınız kişinin tarafında değilim. Pedofili hastalık ise neden LGBT hastalık olmuyor? Hatta eşcinsellikte direkt hemcinsine ilgi duyuluyor.

Hocam bir şey soracağım. Sizin ya da o tartıştığınız kişinin tarafında değilim. Pedofili hastalık ise neden LGBT hastalık olmuyor? Hatta eşcinsellikte direkt hemcinsine ilgi duyuluyor.
Öncelikle eşcinsellik denilen şey, genetik bir şeydir. Doğuştan gelir, daha doğrusu bu bir iç güdüdür. Şöyle düşün, sen kadına ilgi duyacak şekilde evrimleştin (erkek olduğun için, kadınlarda tam tersi) bu senin genlerinde varolan bir şeydi, sonradan bunu öğrenmedin.

Heteroseksüel, biseksüel ve homoseksüel olmanın normal ruhsal sağlıkla uyumlu olduğunu göstermektedir. Yani normal bir insandan tek farkları ilgi duydukları cinsiyettir. Eşcinsel çekimler, davranışlar ve yönelimler insan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonudur. Başka bir deyişle ruhsal ya da gelişimsel bir bozukluğun işareti değildir. bundan dolayı hastalık olarak kabul edilmez.

Şimdi birde pedofili olan bireyleri inceleyelim. Bu bireylerin neredeyse hepsi, küçük yaşta cinsel taciz yada şiddet görmüş kişilerdir ve bu travma sonrasında, pedofili gibi sonradan öğrenilen bir davranış kazanırlar. Beyinlerinde anormallikler kalıtsal yolla değil, nörogelişimsel bozulmalardan kaynaklıdır. Bu yüzden psikolojik yardıma ihtiyaçları vardır, bu düşüncelerinden arınmak yada dizginleyebilmek için. Psikolojik yardımlar ile normal olabilirler, fakat bu eşcinseller için mümkün değil. Çünkü eşcinsellik bir hastalık veya anomali değil.

Cinsellikte eyleme katılan bireyin sağlığı açısından "bilinçli rıza" şarttır. Heteroseksüellik, biseksüellik ve homoseksüellik karşılıklı ve bilinçli rıza ile yapıldığı sürece normal bir eylemdir. Fakat pedofilide "rıza" kavramı yoktur. Çünkü 18 yaşından birisinde, yani bir çocukta "rıza" diye bir şey yoktur.

Geri
Yukarı