Türkiye İstanbul sözleşmesinden çekildi

Bazı maddeleri hatalı ve LGBT savunduğundan dolayı kaldırılması garip gelmedi bana.
Birisinin cinsel yönelimine saygılı olmak, aynı hakları tanımak ne zamandan beri suç?
Kimin ne yaptığı ilgilendirmez beni ama biz atalarımızdan böyle mi gördük? Fatih Sultan Mehmet, Atatürk yerinden kalksa bu gençliği görse bu ülkeyi kurtarmasaydık derlerdi. Linçleyen linçlesin buyursun. :)
Osmanlıda Oğlancılık vardı. Atalarımız kardeşlerini öldürüyordu, 10 tane cariyesi vardı, sen de aynısını yapacak mısın?
İkincisi Hz. Lut döneminde de vardı ona bakarsan. :)
Lut kavmine dair bilimsel bir kanıt yok. Kanıt olarak sunmak mantığa aykırı. Ayrıca Roma döneminde de çok fazlaydı bunlar. Ama onlar helak olmadı.

Birisinin cinsel yönelimine saygılı olmak, aynı hakları tanımak ne zamandan beri suç?
Hocam forumda eskiden bilgili medeni insanlar vardı. Eskiden.

Bir şey anlatmaya çalışmayın. Yıllarca Twitter üzerinden insanlara anlatmaya çalıştım. Bunlar anlamıyor. ANLAMIYORLAR. Sadece ellerine bir tane mızrak verin, avlanmaya gitsinler. İsterseniz çakmak da verin ateşi bulmaya çalışsınlar.

Yok abi sözleşmeyi okumadın onu anladım. Bu ülkede kadın hakimin bunu demesi bir şey ifade etmiyor. Bu ülkede işlevsiz, beceriksiz insanlar yönetime bile girmiş. Hakimin öyle demesi doğru olduğu anlamına gelmiyor.
Hocam maddeleri okudum. Kadının haksız bile olsa "Bana bunu yaptı." dediği an soruşturma yiyorsun. Savcı olayı mahkemeye taşıdığı an haksız olan o adamın yaşayacağı psikolojik durumu ve toplumdaki durumunu düşünün. Mimlendin hem de ömür boyu. Ahmet Kural olayından gördük. Ahmet Kural daha mahkeme başlamadan mimlendi, sponsorlukları iptal oldu ve en kötüsü ruhen çöktü. Sonuç ne oldu peki? Kadının aldığı rapor geçersiz çıktı, hakkında verilen ceza iptal oldu ve Ahmet Kural serbest kaldı. Şimdi kendini Ahmet Kural yerine koy ve olayları gözünün önünden geçir. Biz de kadından doğmayız, kadın düşmanı değiliz. Daha düzgün yasa gelirse hayır demeyiz.

Hocam maddeleri okudum. Kadının haksız bile olsa "Bana bunu yaptı." dediği an soruşturma yiyorsun. Savcı olayı mahkemeye taşıdığı an haksız olan o adamın yaşayacağı psikolojik durumu ve toplumdaki durumunu düşünün. Mimlendin hem de ömür boyu. Ahmet Kural olayından gördük. Ahmet Kural daha mahkeme başlamadan mimlendi, sponsorlukları iptal oldu ve en kötüsü ruhen çöktü. Sonuç ne oldu peki? Kadının aldığı rapor geçersiz çıktı, hakkında verilen ceza iptal oldu ve Ahmet Kural serbest kaldı. Şimdi kendini Ahmet Kural yerine koy ve olayları gözünün önünden geçir. Biz de kadından doğmayız, kadın düşmanı değiliz. Daha düzgün yasa gelirse hayır demeyiz.

Nasıl olacak bilmiyorum ama kadınlardan uzak durun. Ciddi söylüyorum toplu taşımada asansörde tek kalmayın. İş veya okuldaki kadın arkadaşlarınızla mesafeniz olsun. Bu dediklerinizde doğru fakat bu sözleşmenin kaldırılmasıda birçok kadının hayatında olumsuzluk yaratacaktır.

Arkadaşım, mimlenmek ile öldürülmek arasındaki farkı bildiğini sanıyorum. Soruşturma açılır ve konu incelenir. 60 kez şikayetçi olan kadını koruyamadılar. Sözleşmeyi uygulasalar o kadın ölmeyecekti. Defalarca kez oldu bu olay. Adamın mimlenip mimlenmemesi bir insanın hayatını kaybetmesinden daha önemli değil.

Arkadaşım, mimlenmek ile öldürülmek arasındaki farkı bildiğini sanıyorum. Soruşturma açılır ve konu incelenir. 60 kez şikayetçi olan kadını koruyamadılar. Sözleşmeyi uygulasalar o kadın ölmeyecekti. Defalarca kez oldu bu olay. Adamın mimlenip mimlenmemesi bir insanın hayatını kaybetmesinden daha önemli değil.
Hocam inan ki insanlar arasında mimlenmek, öldürülmek kadar kötü. Bu sözleşme böyle sorunlar ortaya çıkardığı için kaldırılması bana göre iyi. Hepimiz için iyi olan bir sözleşme ortaya çıkmalı. Bu sözleşmenin yararından çok zararını gördük.

Hocam inan ki insanlar arasında mimlenmek, öldürülmek kadar kötü. Bu sözleşme böyle sorunlar ortaya çıkardığı için kaldırılması bana göre iyi. Hepimiz için iyi olan bir sözleşme ortaya çıkmalı. Bu sözleşmenin yararından çok zararını gördük.
Sözleşmeyi okudunuz mu? Bir kadın şiddet gördüğünü deliller ile destekleyebilirse onun görüşü esas alınıyor, olması gereken de bu. Her gün 1 kadın öldürülüyor, bu sözleşme kalktığında görün n'olacak. Çevremdeki kadınları tembihleyeceğim, dövüş sporu eğitimi alsınlar. Böyle olmayacak çünkü. Daha geçen 2 tane trans birey öldürüldü. Sonumuz hiç iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı