Türkiye İstanbul sözleşmesinden çekildi

Sağlam kaynak aramasına gerek yok, sözleşmenin orijinalinin linkini attım yukarıdaki iletimde. Açıp bakacak mi şüpheliyim.
Vallahi neyin gazını aldın gidiyorsun anlamadım. Amacın kendini birşey sanıp birilerini karalamak sanırım. Önce sakin ol. Sözleşmeyi tamamen okumadım sadece bir haber sitesinde gördüm ve orda yazanlar bana adaletsiz geldi. Sözleşmeyi okumadım yani anlayacağın. Kadına karşı şiddeti kimse savunmamalı zaten o ayrı. Eğer merak ediyorsan baktığım sayfanın linki aşağıda.

Vallahi neyin gazını aldın gidiyorsun anlamadım. Amacın kendini birşey sanıp birilerini karalamak sanırım. Önce sakin ol. Sözleşmeyi tamamen okumadım sadece bir haber sitesinde gördüm ve orda yazanlar bana adaletsiz geldi. Sözleşmeyi okumadım yani anlayacağın. Kadına karşı şiddeti kimse savunmamalı zaten o ayrı. Eğer merak ediyorsan baktığım sayfanın linki aşağıda.
Ya arkadaşım, kimseyi karaladığım yok aksine insanları aydınlatmaya çalışıyorum. Haber sitesi diye yeniakiti atıyorsan zaten büsbüyük sıkıntı var demektir. Heriflerin ne mal olduğunu da burada anlatamam kusura bakma. Orijinal sözleşmeyi attım, zaman ayırıp bak. Ardından karar ver. Haber diye okuduğun site şarlatanın önde gideni. Normal kadın kolunu sansürleyen kişiler bunlar. Amaçlarının ne olduğunu tahmin etmek çok zor değil.

Yalnız kimse destek beklemiyor sadece huzurlu şekilde mümkünse öldürülmeden yaşamak istiyoruz. Çok mu?

Aha kastettiğim bu.

Bana göre LGBT desteklenecek bir şey değil.
Fakat hak olarak özgürlük olarak bütün saygım ve desteğim ile LGBT bireylerleyim.
Benim desteklmediğim özendirme kısmı. Çoğu çocuk yaşadığı olaylar ve onu iten kerimcan gibi insanlar yüzünden LGBT'ye kayıyor. Kerimcanın takipçilerinden 1 tane erkeğin 18 yaşında büyük olduğunu atar mısın bana link olarak? Ya da LGBT'li bir birey olmadığını.
Hepsini bak, 12 yaşında oje sürmüş daha kendini tanımamış erkek çocukları.
Fan kısmını açarsak, feminazi gibi deyim siz anlayın.

Bakın arkadaşlarım benim ben kadınlar ölsün demiyorum daha düzgün bir şey gelsin diyorum ama bazıları hapishanede zaman geçirmeyi evinde oturup, takılmakla eş değer sanıyor. Hapse girdiğinde o sigara dumanından ciğerin öyle bir iflas eder ki anlarsın o zaman.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı zamanında "Kadının beyanı esastır." şeklinde açıkladı. Ben ne erkeğin ne de kadının mağdur olmasını istemiyorum. Ama bana hala daha "geri zekalı" diyen var. Ülkede olan her haber yayınlanıyor mu? 16 yaşındaki Muhammet Reşit Yıldırım, 13 yaşında hamile kalan bir kızın babasına "Bu beni tecavüz etti." demesi sonucu vahşice öldürüldü. Ölen Muhammet'den ve bebekten DNA alındı ve uyuşmadı. Çoğu kişi "13 yaşında kız ne iftira atar ya." diye hakaret ederek, belalar okuyarak Muhammet'i karaladı. Sen bana kadınlar korunamıyor dersen bende üstte söylediğim masum erkekleri göstererek erkekler korunamıyor derim. Ülkede zihinlerin değişmesi gerek, sözleşme olsada olmasada çözüm değil. Anlayın artık be.

Bakın arkadaşlarım benim ben kadınlar ölsün demiyorum daha düzgün bir şey gelsin diyorum ama bazıları hapishanede zaman geçirmeyi evinde oturup, takılmakla eş değer sanıyor. Hapse girdiğinde o sigara dumanından ciğerin öyle bir iflas eder ki anlarsın o zaman.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı zamanında "Kadının beyanı esastır." şeklinde açıkladı. Ben ne erkeğin ne de kadının mağdur olmasını istemiyorum. Ama bana hala daha "geri zekalı" diyen var. Ülkede olan her haber yayınlanıyor mu? 16 yaşındaki Muhammet Reşit Yıldırım, 13 yaşında hamile kalan bir kızın babasına "Bu beni tecavüz etti." demesi sonucu vahşice öldürüldü. Ölen Muhammet'den ve bebekten DNA alındı ve uyuşmadı. Çoğu kişi "13 yaşında kız ne iftira atar ya." diye hakaret ederek, belalar okuyarak Muhammet'i karaladı. Sen bana kadınlar korunamıyor dersen bende üstte söylediğim masum erkekleri göstererek erkekler korunamıyor derim. Ülkede zihinlerin değişmesi gerek, sözleşme olsada olmasada çözüm değil. Anlayın artık be.
Sözleşme uygulansa zaten erkeklerde korunacak. Anlamadığınız sadece kadınların korunmadığı, herkesin korunduğu. Ama uygulandı mı? Uygulandı evet. Malum kişinin kızına hakaret edenler ertesi gün içeri alındı. Kanunların koruduğu kişiler belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı