Türkiye İstanbul sözleşmesinden çekildi

Lgbt
"Kadının beyanı esastır." Bu madde zaten başlı başına hatalı madde değil midir? Ocak 2021'de iki kız babasına iğrenç bir şekilde taciz etti bizi iftirası atmadı mı? Adam tutuklu şekilde cezaevinde kaldı. Başka bir örnek 2018'de 3 kız kardeş babalarına tecavüz etti iftirası atması sonucu adam 30 yıl hapis istemiyle mahkemeye çıktı. Sonrasında kızlar iftira attıklarını söyleyince mahkeme düştü. Yani kadın hiç mi yalan söylemez diye bu madde getirildi?
Kadının beyanı değil cümleyi doğru okusak biraz. Kadının beyanı cezada değil soruşturmada esas alınıyor

The Immitation Game" filminde ünlü matematikçi Alan Turing'in hormonal tedavi ile tedavi edilip Clarke'a aşık olmasıyla sonra erer.
Imitation Game filmi Alan Turing’in hormon tedavisi sonucu hayatının mahvolması, depresyona girip intihar etmesiyle sona eriyor ama siz bilirsiniz.

Yıllarca nerede düzeltilmiş eşcinsellik? Koca bir yalan. Böyle bir şey olsa emin olun günümüzde de aynı şekilde tedavi(!) edilmeye devam ederdi. Hormon eksikliği veya direnci gibi bir sebebi yok ki yerine koyunca düzelsin?
Mesela bir çocuğun annesine bağlılık iç güdüsü vardır. Sen bu çocuğu eşcinsel ebeveynlere verirsen bu çocuk da eşcinselliğe yönelecektir. Annesine bağlılık hissetmeyen çocuklar eksik büyürler. Sen böyle bir şeyi trans bireyler için söyleyebilir misin?
Eşcinsel ebeveynler tarafından büyümüş çocuklar eşcinsel olur gibi bir istatistik, bir bulgu var mı, bence yok. Çocuk doğduktan sonra anne veya babaya özel olarak değil, bir “ebeveyne” bağlanmaya ihtiyaç duyar. Annenin çalışıp babanın baskın bir şekilde çocukla ilgilendiği ailelerde bu rol değişmiştir bunu biliyoruz zaten. Ana bakım veren, ana rol model baba olmuştur çocuk için. Doğum ve emzirme dönemi sonrası “kadın” cinsiyetinin özel bir anlamı yok. Dolayısıyla iki erkeğin veya iki kadının normal bir şekilde çocuk yetiştirmesi mümkün.

Imitation Game filmi Alan Turing’in hormon tedavisi sonucu hayatının mahvolması, depresyona girip intihar etmesiyle sona eriyor ama siz bilirsiniz.

Yıllarca nerede düzeltilmiş eşcinsellik? Koca bir yalan. Böyle bir şey olsa emin olun günümüzde de aynı şekilde tedavi(!) edilmeye devam ederdi. Hormon eksikliği veya direnci gibi bir sebebi yok ki yerine koyunca düzelsin?

Eşcinsel ebeveynler tarafından büyümüş çocuklar eşcinsel olur gibi bir istatistik, bir bulgu var mı, bence yok. Çocuk doğduktan sonra anne veya babaya özel olarak değil, bir “ebeveyne” bağlanmaya ihtiyaç duyar. Annenin çalışıp babanın baskın bir şekilde çocukla ilgilendiği ailelerde bu rol değişmiştir bunu biliyoruz zaten. Ana bakım veren, ana rol model baba olmuştur çocuk için. Doğum ve emzirme dönemi sonrası “kadın” cinsiyetinin özel bir anlamı yok. Dolayısıyla iki erkeğin veya iki kadının normal bir şekilde çocuk yetiştirmesi mümkün.
Hocam size daha fazla anlatmayacağım artık hangi derneğe üyesiniz bilemiyorum ama zararlarını uzun vadede göreceksiniz. Yazdıklarınıza bakarak gazete haberlerinden alıntı yapmış olabileceğiniz bulgularına ulaşıyorum sürekli. Ayrıca burada Alan Turing'in eşcinsel yönelimlerinin bastırılmış ve bir kadına aşık olmuş olması önemlidir. Hormonların ona zarar vermesi değil. Yani teknik olarak düzeltilebilecek bir şey ve yanlış bilgi verdiğiniz açıkça ortada. Eşcinsel evlilik doğaya ve evrime aykırıdır. Yaşı ne olursa olsun her hayvansal canlı anne şefkatine muhtaçtır ve özel anlam ifade eder. Annesiz büyümüş birisi olarak bunu kolaylıkla ifade edebilirim. Herhangi dine mensup birisinin de bunu savunması dinden çıkarır. Hala savunuyorsanız bir şey demiyorum. Varoluşunuzu reddediyorsunuz. Göz ardı listeme hoşgeldiniz.

Hocam size daha fazla anlatmayacağım artık hangi derneğe üyesiniz bilemiyorum ama zararlarını uzun vadede göreceksiniz. Yazdıklarınıza bakarak gazete haberlerinden alıntı yapmış olabileceğiniz bulgularına ulaşıyorum sürekli. Ayrıca burada Alan Turing'in eşcinsel yönelimlerinin bastırılmış ve bir kadına aşık olmuş olması önemlidir. Hormonların ona zarar vermesi değil. Yani teknik olarak düzeltilebilecek bir şey ve yanlış bilgi verdiğiniz açıkça ortada. Eşcinsel evlilik doğaya ve evrime aykırıdır. Yaşı ne olursa olsun her hayvansal canlı anne şefkatine muhtaçtır ve özel anlam ifade eder. Annesiz büyümüş birisi olarak bunu kolaylıkla ifade edebilirim. Herhangi dine mensup birisinin de bunu savunması dinden çıkarır. Hala savunuyorsanız bir şey demiyorum. Varoluşunuzu reddediyorsunuz. Göz ardı listeme hoşgeldiniz.
İstediğiniz kadar göz ardı edin umurumda değil. Laf anlatamayacağım insanlardan bir başkası olacaksınız sadece.

Alan Turing’in baskılanıp bir kadına aşık olması diye bir şey de yok, ne filmde ne adamın hayatında var böyle bir olay. İzlediğinizi anlasanız keşke.

Tıp öğrencisiyim, ve insan bedeni, insan psikolojisi, toplumsal cinsiyet ve şiddet hakkında sizden daha çok bilgiye ve okumuşluğa sahip olduğumdan da eminim.

İstediğiniz kadar göz ardı edin umurumda değil. Laf anlatamayacağım insanlardan bir başkası olacaksınız sadece.

Alan Turing’in baskılanıp bir kadına aşık olması diye bir şey de yok, ne filmde ne adamın hayatında. İzlediğinizi anlasanız keşke.

Tıp öğrencisiyim, ve insan bedeni, insan psikolojisi, toplumsal cinsiyet ve şiddet hakkında sizden daha çok bilgiye ve okumuşluğa sahip olduğumdan da eminim.
Tıp okuyup eşcinselliği savunmanız da bir ayrı enstantane olmuş. Şimdi gidip hemcinslerinizle çocuk yapıp soyunuzu devam ettirin sayın doktor adayı. Çünkü evrim teorisini öğrenen ve öğretenler olarak böyle bir şeye Türkiye'de izin vermeyeceğime kalıbımı basarım.

Tıp okuyup eşcinselliği savunmanız da bir ayrı enstantane olmuş. Şimdi gidip hemcinslerinizle çocuk yapıp soyunuzu devam ettirin sayın doktor adayı. Çünkü evrim teorisini öğrenen ve öğretenler olarak böyle bir şeye Türkiye'de izin vermeyeceğime kalıbımı basarım.
Ya gidin işinize, insanları da rahat bırakın. Tıp dünyası bütün bilgi birikimi ve tecrübesiyle birlikte eşcinselliği savunuyor gelmiş enstantane diyorsunuz. Sizden onay bekleyen de, izin isteyen de yok. Rahat bırakın insanları yeterli.

Beni de göz ardı edin, cevap falan vermeyin istemiyorum gerek yok.
Yaşı ne olursa olsun her hayvansal canlı anne şefkatine muhtaçtır ve özel anlam ifade eder. Annesiz büyümüş birisi olarak bunu kolaylıkla ifade edebilirim.
Ayrıca “anne şefkati”nin “baba şefkati”nden bir farkının olması, üzgünüm ama cinsiyet eşitsizliğinden kaynaklanan bir şey. Anneniz için çok üzgünüm başınız sağ olsun ancak iki erkek veya iki kadın ebeveyn ile büyüyüp bahsettiğiniz gibi bir “anne eksikliği” yaşamayan bir sürü insan var. Var olan ebeveynlerin o çocuğun ihtiyaçlarını ne kadar karşıladığı ile ilgili bir şey bu. Var olan iki ebeveynden birinin kaybı elbette ki kişiyi kötü etkiler, cinsiyetinden bağımsız bir şekilde.

Toplumsal olarak annenin yeri ayrı olduğu, ve neredeyse tüm ailelerde annenin yeri daha büyük olduğu için hissediyorsunuz o bahsettiğiniz eksikliği. Anneniz “kadın” olduğu için değil.

Ya gidin işinize, insanları da rahat bırakın. Tıp dünyası bütün bilgi birikimi ve tecrübesiyle birlikte eşcinselliği savunuyor gelmiş enstantane diyorsunuz. Sizden onay bekleyen de, izin isteyen de yok. Rahat bırakın insanları yeterli.

Beni de göz ardı edin, cevap falan vermeyin istemiyorum gerek yok.

Neden sürekli her konu için arkanıza bilimi alıyorsunuz? Hele ki sağlık konusunda. Örneğin aşılardan kimsenin ölmediğini açıklayan bir DSÖ ve aşı sonrası kalp krizlerinden ölen binlerce insan. Bunun gibi örnekler geçmişte de var günümüzde de. Nedeni basit... bilime değil gerçeklere bakın.

Neden sürekli her konu için arkanıza bilimi alıyorsunuz? Hele ki sağlık konusunda. Örneğin aşılardan kimsenin ölmediğini açıklayan bir DSÖ ve aşı sonrası kalp krizlerinden ölen binlerce insan. Bunun gibi örnekler geçmişte de var günümüzde de. Nedeni basit... bilime değil gerçeklere bakın.
Çünkü bilim gerçeği açıklamaya çalışır. Gerçeğe ulaşmak için en güvenilir yoldur. Uzun yıllar süren araştırmaların, karşılaştırmaların, tecrübelerin bir araya getirilerek gerçeğin açıklanmaya çalışılmasıdır bilim. Yanıltıcı haberlerin, kişisel fikirlerin etkisi altında kalmak istemiyorsanız, olaylara bilimsel olarak yaklaşmak durumundasınız.

Hangi aşı sonrası binlerce insan ölmüş kalp krizinden? Tıp literatüründe kayda geçmiş böyle bir olay yok, abartılı ve hatalı haberlerden ibaret. Aşıların yan etkileri, bu yan etkilerin oranları bellidir.

Ekleme: Bir doktor olarak özellikle sağlık alanında arkama bilimi almak dışında bir seçeneğim yok. Bugüne kadar uygulanmış, denenmiş, araştırılmış, tecrübe edilmiş her şeydir bilim. Bütün hastalıklar, tedaviler bu kanıtlar ile değerlendirilmeye çalışılır.

Hocam size daha fazla anlatmayacağım artık hangi derneğe üyesiniz bilemiyorum ama zararlarını uzun vadede göreceksiniz. Yazdıklarınıza bakarak gazete haberlerinden alıntı yapmış olabileceğiniz bulgularına ulaşıyorum sürekli. Ayrıca burada Alan Turing'in eş cinsel yönelimlerinin bastırılmış ve bir kadına aşık olmuş olması önemlidir. Hormonların ona zarar vermesi değil. Yani teknik olarak düzeltilebilecek bir şey ve yanlış bilgi verdiğiniz açıkça ortada. Eş cinsel evlilik doğaya ve evrime aykırıdır. Yaşı ne olursa olsun her hayvansal canlı anne şefkatine muhtaçtır ve özel anlam ifade eder. Annesiz büyümüş birisi olarak bunu kolaylıkla ifade edebilirim. Herhangi dine mensup birisinin de bunu savunması dinden çıkarır. Hala savunuyorsanız bir şey demiyorum. Varoluşunuzu reddediyorsunuz. Göz ardı listeme hoş geldiniz.
Göreceksiniz diye bir şey yok. Varsa makale gösterin.

Alan Turing hakkında da doğrusunu attım zaten. Hormon vermeyle yönelim değiştirilmiyor. İsterseniz doktora gidip sorabilirsiniz.

Eş cinsel evlilik doğaya da evrime de aykırı değildir. Annenin de yeri alınabiliyor. Bir de erkeklerden ibaret değil eş cinsel evlilik meselesi.
Tıp okuyup eş cinselliği savunmanız da bir ayrı enstantane olmuş. Şimdi gidip hemcinslerinizle çocuk yapıp soyunuzu devam ettirin sayın doktor adayı. Çünkü evrim teorisini öğrenen ve öğretenler olarak böyle bir şeye Türkiye'de izin vermeyeceğime kalıbımı basarım.
Tıpta eş cinsellik normal zaten. Siyasette kullanabilmek için normal denmiyor ülkede. Evrim teorisini öğrenenin izin verebileceğine kalıbımı basarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı