Türkiye korsan yazılımda 14. ülke

Baktığınız zaman yıllardır adamlar bize 1.8 dolar kurundan oyun satıyordu. Düşünün yani 50 60 dolarlık oyunu biz 7 8 dolara alıyorduk. Sonra Diğer yurtdışındakiler bu duruma uyandı hemen vpn ile hesaplarını tr'ye atıp 1 dolara witcher 3 , 5 10 dolara god of war falan çekmeye başladılar. Steam de bu durumu çözemeyince bizim oyunlara zam yaptı aslında haklılar yani ve şuan dolar 20 olmasına rağmen güncel kur 10 diye biliyorum.
Eğer EA'da hatırlarsa Benim 100 TL'ye aldığım EA oyunları 1000 TL ediyor üstüne bir dolar kuru güncellemesi gelirse 2500-3000 TL gibi bir fiyat yapıyor bende steam hesabını satıp SSD ve ram alabilirim. Ve elinde RDR 2 ve Diğer zamlanan oyunlar bulunanlarda aynı durumda olacak iyi anlamda da bakabiliriz bu duruma...

Son düzenleme:
Ne olması gerekiyor du ki? asgari ücretle pc donanım mı alacak yoksa oyuna paramı yatıracak? hı asgari ücreti 20bin tl yaparsın o zaman ahlaktan, adaletten milyar dolarlık şirketlerin "emeğinden" bahsedebiliriz.

Baktığınız zaman yıllardır adamlar bize 1.8 dolar kurundan oyun satıyordu. Düşünün yani 50 60 dolarlık oyunu biz 7 8 dolara alıyorduk. Sonra Diğer yurtdışındakiler bu duruma uyandı hemen vpn ile hesaplarını tr'ye atıp 1 dolara witcher 3 , 5 10 dolara god of war falan çekmeye başladılar. Steam de bu durumu çözemeyince bizim oyunlara zam yaptı aslında haklılar yani ve şuan dolar 20 olmasına rağmen güncel kur 10 diye biliyorum.

Korsan oynayanlar için bir şey değişmez ki adam zaten bedava oynuyordu para veren kesime zararı oldu bu durumun.
İyi güzel de hocam alan adam şimdi de alıyordur vpn ile sen merak etme,ayrıca olan yine TR ye oldu

Korsan oynayanlar için bir şey değişmez ki adam zaten bedava oynuyordu para veren kesime zararı oldu bu durumun.
Bu insanın ne derece bencil olabileceğini gösterir.. ben kendim için düşüneyim eğer çok ciddi bir gelirim varsa daha düşük fiyattan oyun satın almak için böyle birşeye gerek duymam.. aslında mantıklı ve anlamlı da değildir aynı zamanda. yani bununla uğraşacağına zaten ciddi bir gelirin var onu daha da arttırmayı denersin ve esasen adalet te yerini bulmuş olur. yani çok fazla geliri olan fazla para öder, kısıtlı geliri olan az para öder. bu haksızlık gibi görünsede irdelendiğinde "adalettir" ama insan denilen yaratık doyumsuzdur 100milyon doları olsa 1 dolar için herşeyi yapabilir.

Bu tarz şeyleri istatistiki olarak takip etmelerinin imkanı yok yalan sallama üç beş bilginin toplanması ile elde edilmiş.
Binlerce yazılım var binlerce şirketin ürünü var hepsine gidip teker teker sormuşlar mı? İnternet dışı kullanımları nasıl takip ettiniz?
Yazıda zaten bir sitenin reklamı var boş beleş istatistiki olarak hiç bir anlamı olmayan tamamen sallama bi istatistik

2000 TL'ye mağara falan kiralarsın evet.
Her gün simit ayran alsan 500 TL'den fazla tutar market alışverişi bir de.

İstanbul'da kanalizasyon 3000₺. Şaka bir yana ev kiraları ödemek zor. Evi almak 50 kat daha zor. Ben tek kişilik aylık market fiyatı dedim. 2 çocuklu aile ise 1250 TL.
Hocam bittik biz. Evet simit ileride 12₺ falan olacak gibi duruyor.

Şu rezil ekonomik şartlarda ilk 5 bekliyordum ben şahsen hayal kırıklığına uğradım 14. olmak muhteşem bir veri şu şartlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı