Türkiye nasil bir ülkedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye şöyle bir ülke :
  • Eğitim sisteminin kötü olduğu
  • İnsanların neredeyse hepsinin cahil olduğu
  • İnsanların sömürüldüğü
  • Her türlü suçun bulunduğu
  • Irkçılık yapılan
  • Tarihin yanlış öğretildiği
  • Ek olarak çoğunun barbar olduğu bir Türk nüfusuna sahip
Bir ülkedir. Yanlış anlamayın burada Türklük'ün barbarlık olduğunu değil çoğu Türk'ün barbar olduğunu vurgulamak istedim. Bir de bunu şununla kanıtlayabilirim:
Niye fetihler yapılıyor?
Daha çok alan için...
Bu da haksızlık demektir. Çünkü o toprağa el koyuyor. Fakat o toprakta şu dünyaya gelen herkesin hakkı var.
Düşüncelerim yanlışsa beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.

Türkiye şöyle bir ülke :
  • İnsanların sömürüldüğü
  • Irkçılık yapılan
Bir ülkedir. Yanlış anlamayın burada Türklük'ün barbarlık olduğunu değil çoğu Türk'ün barbar olduğunu vurgulamak istedim. Bir de bunu şununla kanıtlayabilirim:
Niye fetihler yapılıyor?
Daha çok alan için...
Bu da haksızlık demektir. Çünkü o toprağa el koyuyor. Fakat o toprakta şu dünyaya gelen herkesin hakkı var.
Çoğu Türk'ün barbar olduğunu söyleyip fetih örneğini vermişsin, orta çağa bakacak olursak orada herkesin gözü daha fazla büyümekteydi doğal olarak. Ve biz çok güçlü olduğumuz için, kaybeden tarafta ''barbar Türkler'' diye tabirler oluştu. Ve bunları da tarihlerine işleyip nesillere öğrettiler. Tarafsız bakarsan diğerlerine nazaran o kadar da barbar değiliz. Ki bizde kaybetsek onlara aynısı derdik. Ne hikmetse Vikingler barbar değil ama Türkler barbar olmuş tarihte... Ve sende bu düşüncedesin, bence tarafsız olarak bir daha yargıla o dönemde ki bütün imparatorluk/krallıkları.

Öte yandan yukarıdakilerin çoğuna katılıyorum. barbarlık cahillil ve eğitimsizliğimizden geliyor, düşünmeden hareket edince, böyle oluyor doğal olarak. Herifler ciddi ciddi kılıç alıp, cihada gittiğine inanıyor :D. Birde kefenini almış.

Türkiye şöyle bir ülke :
  • İnsanların sömürüldüğü
  • Irkçılık yapılan
Niye fetihler yapılıyor?
Daha çok alan için...
Abartmadınız mı?

Abartmadınız mı?
Evet şimdi fark ettim:D.

@Anakin SkywaIker Sen beni biraz yanlış anladın aslında. Şu an yazıyı kendim okuyunca da anladım. Fetih örneğiyle biraz saçmalamışım. Yoksa Vikingler tabi ki de barbarlar. Aslında ben barbarlığı hem cahillik, hem de hiç bir işine yaramayacak olmasına rağmen ( yani hem kendini savunmuyor, hem de alan elde etmiyor ) anlamında anlatmak istemiştim.

Evet şimdi fark ettim:D.

@Anakin SkywaIker Sen beni biraz yanlış anladın aslında. Şu an yazıyı kendim okuyunca da anladım. Fetih örneğiyle biraz saçmalamışım. Yoksa Vikingler tabi ki de barbarlar. Aslında ben barbarlığı hem cahillik, hem de hiç bir işine yaramayacak olmasına rağmen ( yani hem kendini savunmuyor, hem de alan elde etmiyor ) anlamında anlatmak istemiştim.
Hee o zaman farklı tabi :). Ama orta çağda şu ankinden daha bilgeydi bence halk, Şimdi düşünmeden iyi-kötü demeden bir şeyler yapıyorlar, bir benzetmen yapacaktım ama fazla kaçar diye susuyorum tekrardan.

Ben de fikirlerimi söyliyeyim o zaman ülkem konusunda :)

Negatif yönleri

• Egitim sisteminin yetersiz oldugu
  • Korku politikasinin hakim oldugu
  • Siyaset konusmaktan cekinilen
  • Düsünce özgürlügünün mutlaka bir bedeli oldugu
  • Ekonomisi maalesef yerlerde olan
  • Insanlarin cogunun istedigi seyi alamadigi
  • Insan haklarinin yok sayildigi
  • Kutuplasmanin her gün cogaldigi
  • Siyasal islamciligin büyüdügü
  • Issizlik ve Zamlar
  • Ve fazlasi...

Pozitif Yönleri
  • Insanlarin cok yardimsever oldugu
  • Insanlarin cok misafirperver oldugu
  • Saglik konusunda büyük atilimlar yapildigina inaniyorum
  • Yemeklerinin anlatilmaz sekilde güzel oldugu
  • Cografyasi
  • Tarihi ve Kültürü
  • Kurallari sorgulayan ve gerektiginde cignemesini bilen halki
  • Komik ve Eglenceli olmasi
  • Sokak yemegi kültürü
  • Atatürk ilke ve devrimleri

Aklima bunlar geldi simdilik. Yani gördügünüz gibi sorun insanimizda degil sorun sistemin ta kendisi. :)

Sevgiler :)

Ulan konu aynı dh forum denen formundaki konulara dönmüş, konu "Türkiye'nin nasıl bir yer olduğu" olunca hemen ufak tartışmalar çıkmış.

Türkiye; halkı, konuşma ve eleştirme alanlarında başarılı olan fakat iş icraata geldi mi "tırt" olan bir ülkedir.

Çevrenize bakınca bununla ilgili çok sayıda örnek bulabilirsiniz.

Ulan konu aynı dh forum denen formundaki konulara dönmüş, konu "Türkiye'nin nasıl bir yer olduğu" olunca hemen ufak tartışmalar çıkmış.

Türkiye; halkı, konuşma ve eleştirme alanlarında başarılı olan fakat iş icraata geldi mi "tırt" olan bir ülkedir.

Sonunda yahu... Tek atan cevap gelmiş. Tüm konu boyunca, birisinin bu mesajı atmasını bekledim.:dikkatli:

Aynen kanka. Kavga ve tartışmalarımız olmasa güzel ülkeyiz. Zaten bizim gelişmemizi yavaşlatan şey bu.

Kendimden şüphelendim. :D :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı