Türkiye nasil bir ülkedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye laik bir ülke. İsteyen istediğine inanır. Fakat Türkiye'de isen vatanını, milletini, bayrağını sevmek zorundasın. Önce vatan, sonra din olması gerek. Ülkeyi de din ile kandırmak yanlış. Müslüman var, Ateist var, Hristiyan var. Eee, demek ki ırk kardeşliği din kardeşliğinden önemlidir.

@78501 aynı fikirdeyim. Bu ülkede aynı dinden olan çok insan var fakat dinini bilmeden yaşıyor ve kolayca yanlış yönlendirilebiliyor. Sonra neden yobazlar çok diye soruyoruz birbirimize.

Din, kendisiyle ilgili konular dışında bir konuya alet edilmemelidir bana göre.

Irkımdan gurur duyuyorum fakat ülkemdeki yanlış yönlendirilmiş ve bilgisiz olan insanları gördükçe kemikleri sızlayan Türk atalarımıza üzülüyorum. Onların içinde ne alimler vardı...

Bu topraklarda kurulan her devlet ve yaşayan her insan topluluğu ileri medeniyetler idi. Mesela Roma ve Bizans İmparatorluğu, Anadolu uygarlıkları, diğer uygarlıklar, biraz da Osmanlı Devleti. Bunlar uzatılabilir örneklerdir.

Ama şimdiye, günümüze bakıyorum bir yandan gelişme var, insanlar başarı/modernlik merdivenlerini 2'şer 2'şer çıkıyor ve buna çaba harcıyor, bir yandan da olduğu yerde sayan hatta geriye doğru giden insanlar var. Bilimi reddeden insanlar var. Yazık demiyorum onlara artık. Kendi tercihleri.

Umarım bu ülkeyi en iyi şekilde koruruz.

Türkiye laik bir ülke. İsteyen istediğine inanır. Fakat Türkiye'de isen vatanını, milletini, bayrağını sevmek zorundasın. Önce vatan, sonra din olması gerek. Ülkeyi de din ile kandırmak yanlış. Müslüman var, Ateist var, Hristiyan var. Eee, demek ki ırk kardeşliği din kardeşliğinden önemlidir.
Hala resme yanlış perspektiflerden bakıyorsunuz.Laiklik zaten din ve devlet işlerinin ayrımı diyoruz.Tabi ki de bir politikacı dini kullanıp insanların manevi duygularıyla oynayıp kandırmamalı.Etik değildir.Müslüman olunca sanki vatan sevgisi olmayan insan modeli gösterme çabasına girmişsiniz gibime geldi.Ozaman ölülerimize niye şehit diyoruz.Varsın beni bilmesinler ırkım yok olup gitsin ama gayemi bilsinler ki biz mazluma el,gönüllere merhem olmaya ant içmiş şerefli,gözüpek bu ülkenin neferleriyiz.

Müslüman olunca sanki vatan sevgisi olmayan insan modeli gösterme çabasına girmişsiniz gibime geldi.
Ne alakası var ? Ben de Elhamdülillah Müslümanım. Vatan sevgimden de, Allah sevgimden de eminim. Bu ülkede sadece Müslüman'ların yaşamadığını belirttim. Siz yanlış perdeden bakmışsınız.

Başlığı görünce, Hababam Sınıfı filmindeki, "Lale Devri" sahnesi geldi aklıma. :) Yani efem Türkiye ülkedir, her ülke gibi içinde canlılar yaşamaktadır, güzel bir ülkedir. :D :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önemli olan dinin değil Türk olmandır ama "Çomar" olarak adlandırlan vatan hainleri yolsuzluk kralları
laikliği kaldırmaya çalışıyo geri kalmış zihniyet

Merhabalar...

Gerçekten bilgi sahibi olan birisi insanları "Çomar" diye adlandırmaz. Onlarda bizim ülkemizin değerli insanlarıdır. Çomar diyerek o insanları kendinizden uzaklaştırırsınız ve görüşlerinize her gün bir yeni düşman daha eklenebilir. "Yanlış yoldalar." dediğiniz insanlara birazcık bir şey katabilmek istiyorsanız fikirlerinizi karşı tarafa düzgünce aktarınız. Bu bir dost tavsiyesidir.

Hakaret ederek, aşağılayarak sadece kendimize düşman ediniriz. Elbette her insan gibi benim de aşağıladığım zamanlar olmuştur. Çünkü hiçbirimiz sabır taşı değiliz. Anlatır, anlamazsa çeker gider. Ama bunu yapmak yerine hem zamanımızı yiyorsa, üstüne hakaret ediyorsa, ben de o kişiye hakaret ederim. Ama bunu olabildiğince minimuma çekmek gerekli.

Laiklik kaldırılamaz, savaş çıkar. İçimizden birilerinin de büyük bir destek almadan Türk'ü, Türk'e kırdıracağını sanmıyorum. Yani ben bunu şu anlık imkansız görüyorum. Resmini attığım yazıyı okursanız sevinirim. Tekrardan rica ediyorum; Böyle sadece bir kesimi suçlu görürseniz, hakaret eder veya aşağılarsanız hiçbir yere varamazsınız. Aynı zamanda bizlere de engel olabilirsiniz.

Kavga etmiyoruz, görüşlerimizi/inançlarımızı aktarıyoruz. Tartışıyoruz, bilgi alışverişi yapıyoruz, kavga etmiyoruz.

7878.png

ç
Merhabalar...

Gerçekten bilgi sahibi olan birisi insanları "Çomar" diye adlandırmaz. Onlarda bizim ülkemizin değerli insanlarıdır. Çomar diyerek o insanları kendinizden uzaklaştırırsınız ve görüşlerinize her gün bir yeni düşman daha eklenebilir. "Yanlış yoldalar." dediğiniz insanlara birazcık bir şey katabilmek istiyorsanız fikirlerinizi karşı tarafa düzgünce aktarınız. Bu bir dost tavsiyesidir.

Hakaret ederek, aşağılayarak sadece kendimize düşman ediniriz. Elbette her insan gibi benim de aşağıladığım zamanlar olmuştur. Çünkü hiçbirimiz sabır taşı değiliz. Anlatır, anlamazsa çeker gider. Ama bunu yapmak yerine hem zamanımızı yiyorsa, üstüne hakaret ediyorsa, ben de o kişiye hakaret ederim. Ama bunu olabildiğince minimuma çekmek gerekli.

Laiklik kaldırılamaz, savaş çıkar. İçimizden birilerinin de büyük bir destek almadan Türk'ü, Türk'e kırdıracağını sanmıyorum. Yani ben bunu şu anlık imkansız görüyorum. Resmini attığım yazıyı okursanız sevinirim. Tekrardan rica ediyorum; Böyle sadece bir kesimi suçlu görürseniz, hakaret eder veya aşağılarsanız hiçbir yere varamazsınız. Aynı zamanda bizlere de engel olabilirsiniz.

Kavga etmiyoruz, görüşlerimizi/inançlarımızı aktarıyoruz. Tartışıyoruz, bilgi alışverişi yapıyoruz, kavga etmiyoruz.

Eki Görüntüle 284179
Çomar köpek yavrusuna denir ve bir hakaret olarak algılanması yanlış
kedi gibisin diyincede mi hakaret oluyor o zaman ?
çomarların en büyük özelliği sorgulamadan annesinin yaptığı her şeyi tekrarlaması onun izinden gitmesidir bir nevi bağnazlık denilebilir çomarın bü özelliği onlara benzediği için böyle bir tabir kullanılıyor zaten benim "çomar" diye adlandırlıan arkadaşlarım da var ki rahatsız değiller durumdan
çünkü çomarı hakaret olarak algılamıyorlar önemli olan bilgi sahibi olması değil sorgulaması ve ülkesini diktatörlere değilde Mustafa Kemal Atatürk gibi insanlara emenet edmesidir
ülke arabistana döndü 1'e giden kız peçe takıyo OHAL var sana Offred dizisine göz atmanı öneririm "TÜRKiyenin" geleceğinden bahsediyor denilebilir
"eJdoĞam dÜnya LiDeRİ MoRUQ" diye gezen bağnaz insanlara ne diyelim peki ?

@davidmason20 "Bunlar çomar." derken, neye, kime, niçin, ne sebeple dediğinizi siz de, ben de çok iyi biliyoruz. Bence bu konuyu deşmeye gerek yok.

"Dünya lideri" kısmına gelecek olursak, olabilir, normal. Hayal kurmak parayla değil. İnsanlar istediğini düşünebilir. Ama sizin veya benim kafadaki insanlar, bu başkomutanlık ve dünya liderliği unvanı meselesini saçma, göz boyama olarak görüyorsa düzgünce anlatmak gerekir.

"Çomar" diyerek tepki toplar ve sadece hakaret işitirsiniz. 80 milyon insana karşı konuştuğunuzu hayal edin, böyle bir üslubu tercih eder misiniz? Bence hayır.

İnsanların 40 yıllık kafa yapısının değişmesini istiyorsanız, zihniyetlerin çamura battığını düşünüyorsanız, aşağılayarak, hor görerek değiştiremezsiniz. Aksine o insanların daha kötü yönde düşünmesini sağlarsınız.

Aşağılamanın hiçbir getirisi yoktur ama çok fazla götürüsü vardır.

Basit bir örnek vereyim. Anneniz veya babanız o beğenmediniz insanların düşüncesinde olursa, onlarla da inanç veya görüş meselesini tartışırken, "Çomar" der misiniz? Hiç sanmıyorum.

ç

Çomar köpek yavrusuna denir ve bir hakaret olarak algılanması yanlış
kedi gibisin diyincede mi hakaret oluyor o zaman ?
çomarların en büyük özelliği sorgulamadan annesinin yaptığı her şeyi tekrarlaması onun izinden gitmesidir bir nevi bağnazlık denilebilir çomarın bü özelliği onlara benzediği için böyle bir tabir kullanılıyor zaten benim "çomar" diye adlandırlıan arkadaşlarım da var ki rahatsız değiller durumdan
çünkü çomarı hakaret olarak algılamıyorlar önemli olan bilgi sahibi olması değil sorgulaması ve ülkesini diktatörlere değilde Mustafa Kemal Atatürk gibi insanlara emenet edmesidir
ülke arabistana döndü 1'e giden kız peçe takıyo OHAL var sana Offred dizisine göz atmanı öneririm "TÜRKiyenin" geleceğinden bahsediyor denilebilir
"eJdoĞam dÜnya LiDeRİ MoRUQ" diye gezen bağnaz insanlara ne diyelim peki ?
Annene, babana, öğretmenine gidip çomar de bakalım. Bu başlığın kapanma vakti gelmiş. Yetkili birisi gereğini yaparsa iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı