Türkiye Nasıl Düzelir?

Tamam da sözde soykırımı yapan millet biz olduğumuz için biz yapmış kabul edilmek normal. Bunun osmanlısı Türkiye'si yok ki. Ayrıca osmanlı soykırım yapmamıştır.
Kritovulos Tarihini okuyun. Osmanlı'nın zulümlerini görün. Hamidiye alayı olayına bakın. Viyana'ya kadar gitmek zalimlik değil de nedir? Tarihi de kritik incelemek lazım; hem Osmanlı'nın hem de Osmanlı'nın sömürdüğü halkın gözünden değerlendireceksiniz.

Kritovulos tarihini okuyun. Osmanlı'nın zulümlerini görün. Hamidiye alayı olayına bakın. Viyana'ya kadar gitmek zalimlik değil de nedir? Tarihi de kritik incelemek lazım; hem osmanlı'nın hem de osmanlı'nın sömürdüğü halkın gözünden değerlendireceksiniz.

Yalan. Osmanlı gittiği yerlere adalet dağıtmıştır. Zulüm yapmamıştır. Viyanaya kadar gidebilir bir yerleri fethetmek ne zamandan beri zulüm oldu?

Zihniyet değişmeli. Şu an yönetimdeki kişilerin hepsi gitmeli. Suriyeliler gitmeli.
Eğitim ahlak düzen vb kısaca ülkenin insanları gelişmeli. Ülke bombalanmalı.

Zihniyet bir gecede değişmez bu insanlar gökten inmedi.

Çünkü bolluk içindeydik. 1900'larda oldu ne olduysa.

Değildik o zamanda karın tokluğuna çalışıyordu millet neyse ben gideyim de sarayımdaki haremime yeni bir şey ekleyeyim.

Zihniyet bir gecede değişmez bu insanlar gökten inmedi.

Değildik o zamanda karın tokluğuna çalışıyordu millet neyse ben gideyim de sarayımdaki haremime yeni bir şey ekleyeyim.
Neden zihniyet değişsin? Olması gereken senin nasıl yaşaman gerekiyorsa onların da aynı şekilde yaşaması gerekiyor. Sen onlara zorla bir şey yaptırma onlar da sana yaptırmasın. Çözüm devletin daha az yetkiye sahip olup ademi merkeziyetçi anlayışta yatıyor. Demokrasi diyorsanız çoğunluğun seçtiğini kabul etmeniz gerekiyor ama.

Celali isyanlarından haberin var mı? Öyle zannettiğiniz gibi kimse fakir hayatı kabul etmiyordu, yeri geliyor isyan ediyordu.

Neden zihniyet değişsin? Olması gereken senin nasıl yaşaman gerekiyorsa onların da aynı şekilde yaşaması gerekiyor. Sen onlara zorla bir şey yaptırma onlar da sana yaptırmasın. Çözüm devletin daha az yetkiye sahip olup ademi merkeziyetçi anlayışta yatıyor. Demokrasi diyorsanız çoğunluğun seçtiğini kabul etmeniz gerekiyor ama.

Celali isyanlarından haberin var mı? Öyle zannettiğiniz gibi kimse fakir hayatı kabul etmiyordu, yeri geliyor isyan ediyordu.
Ben demokrasiyi savunmuyorum herhangi bir kişisel gelişmişliği olmayan birey oy kullanmamalı.

Geri
Yukarı