Türkiye ekonomisi ne zaman düzelir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üretim yok kim nereye düzeltiyor. Döviz rezervini eritip doları düşürünce ekonomist olunmuyor. Üretim olmadığı sürece Atatürk dirilse gene düzelmez. Ya buğdayı bile ithal ediyoruz, inanılır gibi değil. Sonra yerli uçak, yerli araba, yeni köprü cart curt. Parsel parsel satılıyor ülke yabancı yatırımcılara.

Birkaç yıllık teşvik ve sübvanse ile tarımda Türkiye yeniden kalkınır merak etmeyin.

Average çomar örneği. Seninle aynı görüşte olmayana sövmek. Alkışlıyorum. Son derece mantıklı bir hareket. Böyle devam edin ki yanınıza insan katacağınızı insanları kendinizden uzaklaştırın. Tebrikler. Sayenizde 2023 seçimlerinin kaderi değişti.
Çomar diyerek sende onu aynı görüşte olmadığından ayırıyorsun. Bizim milletimiz bundan kaybediyor kendilerini bir kesim olarak ayırdıklarından. Birbirleriyle düzgün tartışma bile yapamıyorlar.

Çomar diyerek sende onu aynı görüşte olmadığından ayırıyorsun. Bizim milletimiz bundan kaybediyor kendilerini bir kesim olarak ayırdıklarından. Birbirleriyle düzgün tartışma bile yapamıyorlar.
Yahu adam bana gelmiş. Musilaj İmamoğlu yüzünden diyor. Diğer cümlesi Chp Hdp ittifakı batarsa ekonomi düzelir. Yahu Allah aşkına böyle 20 IQ yorum yazan birine ne cevap verirsen ver anlamaz.

Birincisi ülke yönetiminde iyi niyet olması ve tüm işlerin layık olanlara verilmesi lazım.
Tek adam rejiminden kurtulmamız lazım. Güçler ayrılığının (yasama, yürütme, yargı) tesis edilmesi lazım.
Tarımdan sanayiye üretim odaklı, uzun vadeli planlamalar yapılmalı. Yoksa dışa bağımlı ekonominin düzelme imkanı olmaz.
Anap'tan AKP'nin son anına kadar yapılan tüm özelleştirmelerin yeniden kamulaştırılması ve haksız yapılan satışların bedelsiz olarak iptal edilmesi lazım.
Geçiş, yolcu, uçuş garantili; halkın vergilerini soyan akıl dışı tüm yol, köprü, tünel, havalimanı ihalelerinin feshedilmesi ve hak iddia edenlerin bu saçma uygulamalara imza atanlarla muhatap edilmesi lazım.
Özelleştirmelerin iptaline ve yeni uzun vadeli kalkınma planlamalarına binaen üniversite öğrencilerinin hepsini kamu kuruluşlarında işe başlayacak kapasitede kadrolar oluşturulması lazım.
Tüm cemaat, tarikat vb ucube, dini sömürü çarklarının lağvedilmesi lazım.
Tüm özel sağlık eğitim kurumlarının lağvedilmesi lazım. Kur'an kursu, diyanet yurdu, imam hatip lisesi gibi ucube yapıların yerine gerçek, bilimsel eğitim kurumları ve kamu yurtları kurulması lazım.
Çiftçinin ürününün özel sermaye tarafından değersizleştirilmesini engellemek için bu tür özel şirket simsarlığının bitirilmesi lazım.

Yahu adam bana gelmiş. Musilaj imamoğlu yüzünden diyor. Diğer cümlesi CHP hdp ittifakı batarsa ekonomi düzelir. Yahu Allah aşkına böyle 20 IQ yorum yazan birine ne cevap verirsen ver anlamaz.

20 yıldır İstanbul'u yöneten akp :D

Ayrıca Erdoğan zaten istanbula yaptıklarını itiraf ediyor

BKNZ:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bugün harekete geçilse dahi düzelme belirtileri 5-6 yıl sonra ortaya çıkar, yaraların tamamen sarılması daha da uzun sürecektir.

Sen ne diyorsun ya? Bu adama 1000 defa anlatsan yine anlamaz. Böyle 20 IQ cevaplar yazdığına bakma herşeyin farkında bunlar. İnadına oy vermez bunlar Kılıçdaroğluna. Kuru kuru ekmek soğan yer yinede vermez.
Benim kime oy verdiğimi nereden biliyorsun minik dostum. :)

Dostum yanlış anladın. Ben görüş farklılığından dolayı söylemedim onu. Kendini bir şeye inandırıp kör kütük o yolda ilerleyenlere çomar diyorum. Maalesef arkadaş da kendi fikrine zıt fikir görünce "şimdi sövecem haa" moduna girdi. Üzücü...

Yahu adam bana gelmiş. Musilaj İmamoğlu yüzünden diyor. Diğer cümlesi Chp Hdp ittifakı batarsa ekonomi düzelir. Yahu Allah aşkına böyle 20 IQ yorum yazan birine ne cevap verirsen ver anlamaz.
Ben öyle mi dedim bak bakalım 8000 IQ efendi. Okuduğunu anla lütfen.

"Bir delille kırk alimi yendim. Kırk delille bir cahili yenemedim" (Hz. Mevlana)
Kim üstüne alınırsa alınsın.

Kaynak yok fakat size şöyle anlatayım, Bir resmi yapı kullanılmıyorsa ya satılmıştır ya da Şu anki yönetimin önceki yönetimin yapısını kullanılmasına izin verilmiyordur.
Ya da bilerekten kullanılmıyordur. Bir sürü seçenecek var. Doğru bir kaynağı bilinmeden ortaya bir şey atmak yanlış olur. Her şey olmuş olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı