Türkiye neden Almanya gibi güçlü değil?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben Almanya konsolosluğunun yerinde olsam böyle tipleri ülkeden içeri sokmam.

Düşünsene sen o kadar çalışıp yıllarını harcayıp ülkeni geliştiriyorsun ekonomik olarak çoğu ülkeye örnek oluyorsun sonra akp dönemi çok iyi CHP dönemi çok kötü Erdoğan sayesinde böyleyiz Türkiye cennet Almanya buz yiyor cart curt diyen insanlar ülkene geliyor.

Bana göre kişilikle alakalı. Alman insanı ve Türk insanı aynı kafaya sahip değil. Farklı düşünüyoruz. Ben halkımızın dünya şartlarına ayak uydurmakta zorlanıp geri kaldığını düşünüyorum. Kafa yapımız tipik olarak yüzyıllardan beri aynı çalışıyor. Kalkınamamamızın da büyük sebeplerinden birisi bu. Coğrafi konumla çok alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Bana göre kişilikle alakalı. Alman insanı ve Türk insanı aynı kafaya sahip değil. Farklı düşünüyoruz. Ben halkımızın dünya şartlarına ayak uydurmakta zorlanıp geri kaldığını düşünüyorum. Kafa yapımız tipik olarak yüzyıllardan beri aynı çalışıyor. Kalkınamamamızın da büyük sebeplerinden birisi bu. Coğrafi konumla çok alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Kısaca cahillik ülke hala orta doğu kafasından çıkamadı.

Evet 1. dünya savaşında çıplak el ile savaş yaptık!

CHP zamanı.
Ben Almanya konsolosluğunun yerinde olsam böyle tipleri ülkeden içeri sokmam.

Seni mi sokacaklar.
Bunlarda mı gökten düşüyor?
Tutturmuşsunuz gıda yav siz yemek yemiyor musunuz sizin yemek yiyebileceğiniz barınabileceğiniz bir ülkeniz olmaktan sonra paranın ne önemi var savaş kapıda adam tabii savunmaya önem verecek 2016'ya kadar önem vermiyordu ama ders çıkardı 15 Temmuz'dan.

Son düzenleme:
Ya bir git işine CHP'ye verde ASELSAN ve TRT'yi satacağım desin anca CHP döneminde en güçsüzlerden olan devlet şu an Erdoğan sayesinde ilk 10 da.
AKP, Altay tank ihalesini AKP'de merkez karar ve yönetim kurulu üyesine vermedi mi? Otokar'dan alıp BMC'ye verilmedi mi? 2020'de seri üretime geçecek tankı hiç ettiler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı