Türkiye neden bu kadar problemli bir ülke?

Dostum bende bu ülkede yaşıyorum yani bahsettiğin sorunların her biriyle bende sosyal hayatta hep karşılaşıyorum ama bunları sürekli konuşmuyorum çünkü: Yapacak bir şey yok. Ülkemizde ki eğitimsizliğin, Arap seviciliğin, ahlaksızlığın, yalancılığın, dini sömürenlerin, torpilin her şeyin farkındayım ama bunların tek bir çözümü var o da eğitim. Bende zaten sürekli iyi şeyleri görüp kötüleri görmemezlikten gelmiyorum, bende bir taciz haberi gördüğümde canım sıkılıyor hatta zaman zaman acaba başka ülkede yaşasam nasıl olurdu diyorum kendime. Dediğim gibi bende kötülüklerin farkındayım ama sandıkta vereceğim karar dışında elimden başka bir şey gelmiyor. Boşa dememişler ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin başka elden ne gelir?

Çünkü ülkede herkes kendini düşünüyor. "Bana bir şey olmasın, ben 7/24 yatayım, gökten para yağsın, kime ne olursa olsun" kafasında milletimiz.

Hizmet bilinci 0
Eğitim düzeni 0
Doğruluk/Dürüstlük 0
İş ahlakı 0

Daha nasıl adam olsun ki bu millet? Herkes çalmanın çırpmanın, yan gelip yatmanın, bir şeylerden sıyrılma/kaytarmanın derdinde.

Ya buraya o kadar şey yazıyoruz da kimsenin umrunda değil devlet bu konulara el koymadığı sürece bir işe yaramaz. Ha el attılar diyelim etkisini bile 10-15 yıl sonra görürüz herhalde.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…