Türkiye, Tunus'a 5 milyon dolar hibe etti

Komşunun komşuya hayrı olmasa komşu komşudan hayır beklemez. Komşun yanarsa sen de yanarsın. Sen yanarsan komşun da yanar. Sömürgeciler de az yanmadı. Doymadılar orası ayrı.
Önce kendimizden başlamak gerek değil mi? Onlara yardım edileceğine ülkemizde açlıktan kırılan insanlara yardım edilsin. Ah, nasıl da unutmuşum böyleydi değil mi?
Linki bulduğum sayfa rastgeledir, Milli Gazete'den attım diye fişlemeyin hemen 🧐

Önce kendimizden başlamak gerek değil mi? Onlara yardım edileceğine ülkemizde açlıktan kırılan insanlara yardım edilsin. Ah, nasıl da unutmuşum böyleydi değil mi?
Linki bulduğum sayfa rastgeledir, Milli Gazete'den attım diye fişlemeyin hemen 🧐
"Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün."
Yeni kanal ile her şey düzelir hocam boşverin :D.

Son düzenleme:

"Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün."
"Her şeyi bizden öğrenmeyin. Türkiye'de böyle bir şey var mı? Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye'de var mı? Buna inanıyor musunuz? Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün. Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah, bugün asgari ücretiyle, maaşıyla, her şeyiyle birçok ülkeyi geride bırakmış bir Türkiye var.

Manipülasyon kolaydır. Alırsın, kırpasın, verirsin. Ama eğer suçlama almak istemiyorsan tam yazmak zorundasındır. Hangi söz neyin cevabı belli değil mi?

"Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün":
Aslında o bu cümlenin tekrarı: "Her şeyi bizden öğrenmeyin."

Şimdi bu sözle ne sorununuz var? Yoksa civarda ekmek alamayan var mı diye denetlemek gazetecinin değil de cumhurbaşkanının görevi mi? Ki bana sorarsan bunu önce ekmek alamayacak kadar fakir durumda olanın demesi lazım ki yardım alabilmesi için devletin haberi olsun.

@HABAR Eğer bazı insanlar o kaynağı fişleme vesilesi görüyorsa boşuna değildir. Sen de lütfen kaynak paylaşırken tam oku.

Özet nitelikli olması beklenen başlıkta yazan:
"Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye'de var mı? Buna inanıyor musunuz? Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün."

Metnin içindeki mevzuyu anlatan kısım:
"

TÜRKİYE'DE EVİNE EKMEK GÖTÜREMEYEN OLDUĞUNA İNANIYOR MUSUNUZ?​

MHP'nin, Askıda ekmek kampanyasına muhalefetten eleştirilerin geldiğinin dile getirilmesi üzerine Erdoğan, "Her şeyi bizden öğrenmeyin. Türkiye'de böyle bir şey var mı? Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye'de var mı? Buna inanıyor musunuz? Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün. Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah, bugün asgari ücretiyle, maaşıyla, her şeyiyle birçok ülkeyi geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun, şu anda dünyada hamdolsun en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF'in, OECD'nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyor." değerlendirmesinde bulundu."

Son düzenleme:
Komşunun komşuya hayrı olmasa komşu komşudan hayır beklemez. Komşun yanarsa sen de yanarsın. Sen yanarsan komşun da yanar. Sömürgeciler de az yanmadı. Doymadılar orası ayrı.

Ben kimseyle komşu değilim, benim vergimi başkasına hibe edemezler. Kendilerine komşu edinmişlerse kendi paralarını hibe etsinler.

Komşum mu?
Fransa komşum muydu ki maske ekipman yolladılar ben eczaneden dahi satın alamıyorken?

Vergi veren ülkenin kendi vatandaşına sıra gelince...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı