Türkiye'de Az Bilinen Efsane 2 YouTube Kanalı

Zaten ilk olarak 6 7 dilde çıkıyor diğerleri sonradan ekleniyor dediğiniz doğru, mesela Türkçe en geç 2-3 hafta içinde eklenmiş oluyor.
2-3'ü genelde bulmuyor dahi hocam. 1 hafta civarı sürüyor. Genelde çeviriyi beklemeden izlemeye yetiyor ingilizcem. Ama bazı videolarda altyazı açmanın yararı var :D.

2-3'ü genelde bulmuyor dahi hocam. 1 hafta civarı sürüyor. Genelde çeviriyi beklemeden izlemeye yetiyor ingilizcem. Ama bazı videolarda altyazı açmanın yararı var :D.
Atıldığı gibi izlemediğimden yanılıyor olabilirim. Ama baktığımda çevrilmiş oluyor zaten en sevdiğim videoları Fermi Paradoksu'ydu gerçekten harika bir anlatım şekilleri var, çoğu terimi bilmesem bile 10 saniye içerisinde hızlıca anlatıyor ve olayın içine sokuyor.

Atıldığı gibi izlemediğimden yanılıyor olabilirim. Ama baktığımda çevrilmiş oluyor zaten en sevdiğim videoları Fermi Paradoksu'ydu gerçekten harika bir anlatım şekilleri var, çoğu terimi bilmesem bile 10 saniye içerisinde hızlıca anlatıyor ve olayın içine sokuyor.
Aynen hocam anlatım şekilleri çok iyi. 5. sınıf öğrencisi birisi bile çok rahat anlayabilir videolarını.

Bana kalırsa tüm YouTube'u elimden alsınlar ama şu 2 kanalı izleyebileyim bana yeter. Abartmadan söylüyorum 2 kanalın da her videosunu en az 3-4 kez izlemişimdir.
Kurzgesagt – In a Nutshell:
Bilime ait videoları bulunmakta. Çizimleri bana kalırsa çok güzel. Anlatış tarzı anlaşılır. İngilizcenizin seviyesi iyiyse alt yazı bile açmanıza gerek yok. Çok iyi İngilizce bilmeseniz de yanlış hatırlamıyorsam kurzgesagt bir şirket ile anlaşmalı. Maximum 1 haftaya yeni video çevirilmiş oluyor türkçeye.

TheOdd1sOut:
Genelde kendi anılarıyla veya düşünceleriyle ilgili videolar çekiyor. Animasyonları gayet güzel ve eğlenceli bir kanal. Altyazıları topluluk hazırladığından dolayı bazı videoları Türkçe altyazıya sahip bazıları ise değil.

Üsttekini virüs ilk çıktığı zaman keşfetmiştim çok aydınlatıcı bir şekilde anlatıyordu ben de tavsiye ederim sonra ki çoğu videosunu izledim.

Geri
Yukarı