Türkiye'de az bilinen güzel JDM modelleri

Amogaçi

Hectopat
Arkadaşlar Türkiye'de her konuda olduğu gibi sadece popüler ne ise herkes o şeye çullanıyor. Bugün sizlerin de fikirlerini merak ettiğim bir konu var. JDM araç kültürü veya diğer araçlardan eski kasa denilecek ve Türkiye'de az bilinen bildiğiniz otomobil marka modelleri nelerdir? Sizlerin de beğendiği ve herkes tarafından pek bilinmeyen eski kasa araç modelleri nelerdir? Ben acayip hoşuma giden bir model ile açılışı yapıyorum; Toyota Mark 2. Bu videodaki Mark 2'ye 2JZ swaplamışlar zaten görünüşü hoşuma gidiyordu bu motorla mükemmel bir araca dönüşmüş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Honda Prelude serisi nadir ve çok güzel araçtır. Parçası az olduğu için kimse tercih etmiyor. Yanlış hatırlamıyorsam arka aksı hareketli, yani ön teker gibi arka teker de sağa sola dönüyor.
Evet, benim de çok beğendiğim bir araç. Araçta 4WS (4 Wheel Steering) var. Belli bir hızın (sanıyorum 60km/h idi) altındayken arka tekerlekler ön tekerleklerin tersi yönünde dönüyor. Böylece aracın dönüşü kolaylaşıyor. Bu hızın üzerinde de aynı yönde dönüyorlar, bu da özellikle sollama vs. yaparken aracın bir nevi kısalmasını sağlıyor. İkinci el bulunabiliyor ama çoğunun 4WS devre dışı bırakılmış, onun tamirini yapacak adam yok çünkü.

Evet, benim de çok beğendiğim bir araç. Araçta 4WS (4 Wheel Steering) var. Belli bir hızın (sanıyorum 60km/h idi) altındayken arka tekerlekler ön tekerleklerin tersi yönünde dönüyor. Böylece aracın dönüşü kolaylaşıyor. Bu hızın üzerinde de aynı yönde dönüyorlar, bu da özellikle sollama vs. yaparken aracın bir nevi kısalmasını sağlıyor. İkinci el bulunabiliyor ama çoğunun 4WS devre dışı bırakılmış, onu yapacak adam yok çünkü.

Türkiye'de modifiye olarak bildiğimiz 2-3 araç var zaten. Tofaş, Passat vb. bu Honda Prelude türü araçlar nadir araçlar, temizi biraz zor. Hadi buldun, parça olanağı zor. Yurt dışından getirtmen gerekiyor ancak ne zaman görsem içimi çekerek baktığım bir araçtır kendisi.

Toyota Celica da gördüğüm kadarıyla çoğunluk tarafından bilinen bir araç değil. Halbuki o da epey özel bir araç. Hatta Supra aslında bir nevi Celica'dan çıkma bir model bildiğim kadarıyla.

maxresdefault.jpg

Mitsubishi 3000GT de bir başka örnek olabilir. Bundan bahsedeni de pek duymadım. Belki en yakışıklısı değil ama bence hiç de fena değil.

maxresdefault.jpg

Evet, benim de çok beğendiğim bir araç. Araçta 4WS (4 Wheel Steering) var. Belli bir hızın (sanıyorum 60km/h idi) altındayken arka tekerlekler ön tekerleklerin tersi yönünde dönüyor. Böylece aracın dönüşü kolaylaşıyor. Bu hızın üzerinde de aynı yönde dönüyorlar, bu da özellikle sollama vs. yaparken aracın bir nevi kısalmasını sağlıyor. İkinci el bulunabiliyor ama çoğunun 4WS devre dışı bırakılmış, onun tamirini yapacak adam yok çünkü.
Bu zaten bilindik Japon araç modellerin bazılarında var. Güzel bir şey ama uzay teknolojisi değil.

Toyota Celica da gördüğüm kadarıyla çoğunluk tarafından bilinen bir araç değil. Halbuki o da epey özel bir araç. Hatta Supra aslında bir nevi Celica'dan çıkma bir model bildiğim kadarıyla.

Eki Görüntüle 1717312

Mitsubishi 3000GT de bir başka örnek olabilir. Bundan bahsedeni de pek duymadım. Belki en yakışıklısı değil ama bence hiç de fena değil.

Eki Görüntüle 1717318

Bu 2 aracı da FH 5'te kullanıyorum, çok zevkli oluyor. Sanırım sahura kadar FH 5 oynayacağım :D.

Bu zaten bilindik Japon araç modellerin bazılarında var. Güzel bir şey ama uzay teknolojisi değil.

Hocam Türkiye için uzay teknoloji, evet Avrupa veya Asya ülkelerinde öyle değil ancak Türkiye'de nadir.

Arkadaşlar Türkiye'de her konuda olduğu gibi sadece popüler ne ise herkes o şeye çullanıyor. Bugün sizlerin de fikirlerini merak ettiğim bir konu var. JDM araç kültürü veya diğer araçlardan eski kasa denilecek ve Türkiye'de az bilinen bildiğiniz otomobil marka modelleri nelerdir? Sizlerin de beğendiği ve herkes tarafından pek bilinmeyen eski kasa araç modelleri nelerdir? Ben acayip hoşuma giden bir model ile açılışı yapıyorum; Toyota mark 2. bu videodaki mark 2'ye 2JZ swaplamışlar zaten görünüşü hoşuma gidiyordu bu motorla mükemmel bir araca dönüşmüş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX8 olabilir gayet güzel bir araç geçen sene fiyatları 350 400k idi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı