Türkiye'de Bilim

Barut - Vikipedi . Burada yazıyor. İlk formülü Çinliler yaptı ama kullanmadı. Ayrıca fazla güç vermiyordu. Araplar geliştirip kullanmaya başladı. Sıfırı Bulan Adam | Harezmi makalesinde 0'ı kimin bulduğu da yazıyor.
Benim yazdığım yazıyı kaynak olarak gösterdiğiniz için (Sıfırı Bulan Adam yazısı) ayrıca teşekkür ederim hocam. :) Bunlar sadece küçük birer örnek. Saydığım isimlerin bilim dünyasına o kadar çok katkısı var ki, bu adamlar günümüzdeki gibi sadece bir dalda değil birden fazla dalda, alanda çalışan ve katkı veren adamlar. Müzik de biliyor, sanat da, bilim de, İslam fıkhı da.. Bunun en büyük örneği İbn-i Sina'dır mesela...

Çok fazla konuşup hapse girmek istemiyorum. Anlayan anladı her kesimden insan bana hak veriyor. Ancak oyları boşa çıkmasın diye yanlı davranmaya devam ediyor. İmkanı olanlar kendi çocuklarını Fransız okullarında okutmaya devam ediyor; imkanı olmayanların çocukları cahil kalmaya devam.

O hapis dediğim şeyin hakaret davası ile oluyor. Biz kimseye hakaret etmedik sorun yok.

Türkiye de Bilim diye bir şey yoktur. Daha doğrusu dünyada hiçbir Müslüman ülkede bilim ve medeniyet hiçbir zaman olmamıştır olmazda. Çünkü din denilen algının fazlasıyla olduğu ülkelerde bilim ve medeniyetin yeri yoktur. Ben şahsen bir deist olarak söylüyorum dünyanın din yerine bilimle yönetilmesini çok isterdim çünkü bilimin en güzel yanı isteseniz de istemeseniz de gerçek olmasıdır. Şunu lütfen hiç unutmayın; Din sıradan insanları pasif ve sessiz tutmak için bulunmaz bir kaynaktır.

O dinin iyi bildiklerini zannedenlere yobaz diyoruz. Eğer bu ülkede dinini bilmeyen olmasaydı ülke kalkınmıştı. Tarihte bir çok Müslüman bilim adamı var. 1. sayfada yazdığımı oku bana hak vereceksin.

Olay şu. Millet dinini tanımadıkça cahilliye doğru sürüklenir. Adam diyor ki müzik dinlemek haram. Sadece sana zararı olan, sana kötü şeyler yaptıracak şarkıları dinlemek haramdır. Eğer şarkıyı dinlediğinde intihar etmek istiyorsan mesela o günahtır. Mesela millet tuvalete sol ayakla girmeyi günah sanıyor. Bu da böyle bir şeydir. Adam diyor ki biz Müslüman ız savaşta ölmeyiz. Kadere ve kazaya inanmak denen bir şey var ama onlar sadece bilmeden laf ederler. Bu da böyle bir derdimdir.

Bir de ingilizce şarkıya haram diyorlar ya. Çok komik ya.

- Dinleme şunu.
+ Neden?
- Haram.
+ Kaynak?
- Anana küfrediyor belki. Anlıyor musun ne dediğini?

İşte bu cahilliktir hem de yobazlıktır. Etrafımda yobaz olan biri varken illa ki bu diyalog gerçekleşir. Çok zor bir şey değil İngilizce öğrenmek. Öğrenmek yerine çamur atmayı çok seviyor bu tipler.

Bir de İngilizce şarkıya haram diyorlar ya. Çok komik ya.

- Dinleme şunu.
+ Neden?
- Haram.
+ Kaynak?
- Anana küfrediyor belki. Anlıyor musun ne dediğini?

İşte bu cahilliktir hem de yobazlıktır. Etrafımda yobaz olan biri varken illa ki bu diyalog gerçekleşir. Çok zor bir şey değil İngilizce öğrenmek. Öğrenmek yerine çamur atmayı çok seviyor bu tipler.

Ben metal dinliyorum ondan içim rahat. Daha çok gitar solosunu baktığım için:D Haklısınız. Geçen adamın biri sen şort giyiyorsun diye kadına dalmış. Gerçi adam ruh hastasıymış ama orası ayrı konu:D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı