Türkiye'de COVID 19 vaka sayısı bir günde 11.743 arttı

Aşı da öyle çok işe yarıyor ki hani. Hani toplumun %70'i aşılanınca toplumsal bağışıklık kazanacaktık ve vakalar iyice azalacaktı? Türkiye'nin en az %75'i aşılıdır ama biz meyvelerini yiyemedik. Neden acaba?..
Çünkü kandırıldık ...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kadar yoğun hastalığın sebebi budur arkadaşlar. Dış minnaklar diye dalga geçecek olanlar varsa buyursun 1950 iklim kararlarını ve 2015'deki Paris iklim antlaşmasını araştırıp yabancı belgeselleri seyretsinler. Dünyadaki tüm insanları bu şekilde zehirliyorlar. Herkes birbirine yaymalı, anlatmalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu kadar yoğun hastalığın sebebi budur arkadaşlar. "Dış minnaklar" diye dalga geçecek olanlar varsa buyursun 1950 iklim kararlarını ve 2015'deki Paris iklim antlaşmasını araştırıp yabancı belgeselleri seyretsinler. Dünyadaki tüm insanları bu şekilde zehirliyorlar. Herkes birbirine yaymalı, anlatmalı.
Nerede komplo teorisi varsa orada bizim millet var. :D

Ayrıca videonun 2016 yılında yayınlandığını ve COVID-19'dan önce olduğunu da hatırlatayım. :) Ta o zamanlardan kalma komplo teorilerini şimdi de COVID-19'a uyarlamışlar. :D

Bu videoyu izledikten sonra aklında soru işareti kalırsa sorabilirsin. Böyle saçma sapan şeylere inanmana gerek yok. Uçuşların çok sık yaşandığı bir yerde yaşayan birisi olarak bu resimde olan görüntülerin 10larca katını doğduğum günden beridir görüyorum. Her şeyi saçma sapan şeylere bağlamayın.

Madem bir şeyi iddia edeceksiniz önce bir araştırın.

@Jira hocam işin daha teknik bilgisini sizin verebileceğinizi düşündüğümden etiketliyorum, eğer müsaitseniz arkadaşa o gördüğü şeyin ne kadar normal bir şey olduğunu teknik olarak açıklayabilir misiniz?

@Ecmel Fikrinizi merak ediyorum. Sizce nasıl bir önlem alınmalı bu vaka sayıları için ?
Evet, alınmalı. Kapalı alanların min. seviyeye getirilmesi gerekli. Ayrıca maskeye verilen özenin arttırılması lazım. Maske takmayana cezayı acımadan yazsalar herkes adam gibi takacak zaten.

Çoğu kişi düzgün maske kullanmıyor, bir maskeyi 10 gün takıyor. Adı üstüne kullan-at olan bir maskeyi 10 gün boyunca kullanmayı da anca bizim millet yapar zaten.

Vaka sayıları, tek bizde artmıyor. Tüm dünya genelinde bir artış var ama bu artışa bir "dur" demek için önlem almamız lazım. Şu anda tahminen ekonomik sebeplerden ötürü durum çok ciddi bir hal almadan böyle bir müdahale gerçekleşmeyecek.

@Jira hocam işin daha teknik bilgisini sizin verebileceğinizi düşündüğümden etiketliyorum, eğer müsaitseniz arkadaşa o gördüğü şeyin ne kadar normal bir şey olduğunu teknik olarak açıklayabilir misiniz?
Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim. Bu komplo teoricilerin dünyadaki tüm sırları 3 satırlık paragraflarla şak diye çözmeleri benim gözlerimi dolduruyor. Oysa fizik bilse, uçak teknolojisini bile söylediği şeyin saçmalığına kendi bile inanmayacak ama biz buna cahil cesareti diyoruz.

O ize İngilizce'de contrail deniyor. Türkçe'ye karşılığı ise ''uçak kuyruk izidir.''

Oluşma nedeni ise uçakların 40.000 feet irtifalarda uçarken o irtifadaki sıcaklığın yaklaşık -30-35 derece olması sonucu uçağın egzozundan çıkan egzoz dumanları atıldığında, su buharının soğuk hava ile karşılaşıp yoğunlaşma gerçekleşmesinden kaynaklanır.

Yoğunlaşmayı ortaokulda anlatmıyorlar mı? Demek ki ortaokul seviyesinde eğitimi bile yok ki bu insanların yoğuşmayı, havadan sprey saldırısı olarak yorumluyorlar... :D

Yeni konular

Geri
Yukarı