Türkiye'de düşük internet ve yetersiz altyapı

JönTürkk

Centipat
İstanbul Küçükçekmece'de oturuyorum ve evim E-5'in hemen yanında 2020'ye gireceğiz ve internet altyapım 8 Mbps'e kadar destekliyor. Download hızım 800 KB'lerde, upload 0.6 Mbps'lerde. Yok mu bir çaresi?

Superbox kullanıyorum ve değerlerim:
Screenshot_3.png
bu değerler evde 3 cihaz, test yaptığım bilgisayar dahil, internet kullanırken aldığım değerler. Paket fiyatı ne yazık ki 130₺. Bizim buradaki hattın bulunduğu kutu/dolap bozulduğu ve müşteri hizmetlerinin yıl başında, genel merkezin ise yıl başında gelirse şükredin dediği bir "tamir süreci" mevcut. Ondan mecburuz...
Önemli not: Paketim en düşük paket, desteklediği maksimum hız 1Mbps. Yüksek pakette daha yüksek hız alıyorsunuz.

Son düzenleme:
Superbox kullanıyorum ve değerlerim: Eki Görüntüle 477632 bu değerler evde 3 cihaz, test yaptığım bilgisayar dahil, internet kullanırken aldığım değerler. Paket fiyatı ne yazık ki 130₺. Bizim buradaki hat kapağı bozulduğu ve müşteri hizmetlerinin yıl başında, genel merkezin ise yıl başında gelirse şükredin dediği bir "tamir süreci" mevcut. Ondan mecburuz...
Süperbox kullanmadım sadece reklamlarda söyleneni söyledim. Demek işe yaramıyormuş. 🙃
Kimseye güven kalmadı para için yalan bile söylüyorlar.

Superbox kullanıyorum ve değerlerim: Eki Görüntüle 477632 bu değerler evde 3 cihaz, test yaptığım bilgisayar dahil, internet kullanırken aldığım değerler. Paket fiyatı ne yazık ki 130₺. Bizim buradaki hattın bulunduğu kutu/dolap bozulduğu ve müşteri hizmetlerinin yıl başında, genel merkezin ise yıl başında gelirse şükredin dediği bir "tamir süreci" mevcut. Ondan mecburuz...
130 lira sınırsız 10Mbit değil mi? Paketin bu kadar destekliyor zaten.

130 lira sınırsız 10Mbit değil mi? Paketin bu kadar destekliyor zaten.
Evet. Daha yükseğini alırsak bütçeyi aşırı zorlayacaktık fakat oyunlarda felan ping değerli değişmeyeceğinden en düşüğü gayet yeterli. Zaten kablolu da var iken o muhteşem (!) Türk Telekom bize 1Mbps internet veriyordu, yükleme hızıysa 200Kb/s oluyordu. Hiç olmazsa yükleme hızım arttı :D Faturayla birlikte :D

Evet. Daha yükseğini alırsak bütçeyi aşırı zorlayacaktık fakat oyunlarda felan ping değerli değişmeyeceğinden en düşüğü gayet yeterli. Zaten kablolu da var iken o muhteşem (!) Türk Telekom bize 1Mbps internet veriyordu, yükleme hızıysa 200Kb/s oluyordu. Hiç olmazsa yükleme hızım arttı :D Faturayla birlikte :D
Anladım ama mesaja paketin 10Mbit olduğunu yaz istersen. Sanki Superbox max 10 mbit veriyormuş gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı