Türkiye'de en iyi havayolu şirketi hangisidir?

THY tabiki ama paranız varsa. Pegasusun fiyatları çok iyi oluyor fakat kalite ve hizmet ortada. Kısa mesafeli uçuşlar için Pegasus tercih edilebilir. Rötar yapma olasılığının yüksek olması en kötüsü.

THY ile Qatar kafa kafaya olamaz bence. Qatar çok daha üst seviye bir firma. Emirates ile kapışıyorlar onlar.
Yanılıyorsunuz. Qatar, Emirates kadar iyi bir firma değil. Hatta yemekleri THY'den bile kötü diyebilirim yerine göre. Ben THY ile yaklaşık buluyorum. Emirates daha üst seviye.

Kabin içi hizmette THY üzerine tanımıyorum hatta. THY çok küçümseniyor ülkemizde.

Ayrıca THY bu 2 firma arasından en çok yere uçan şirket. Hem üst seviyesi, hem alt seviyesindeki hizmet de aynı.

Son düzenleme:
Yanılıyorsunuz. Qatar, Emirates kadar iyi bir firma değil. Hatta yemekleri THY'den bile kötü diyebilirim yerine göre. Ben THY ile yaklaşık buluyorum. Emirates daha üst seviye.

Kabin içi hizmette THY üzerine tanımıyorum hatta. THY çok küçümseniyor ülkemizde.
Arkadaşım Qatar'da uçuyor. THY'den gitti o da. Ve hem şirket karı hem de kalite olarak Emirates'den daha yüksek seviyede olduğunu söylüyorlar. Emirates reklamı güzel yapıyor. Bir de maaşları güzel veriyor. Qatar pilotlarına sadece çok iyi maaş veriyor. THY bu ikisine maalesef yaklaşamaz şu an.

Arap firmaları ''parayı veren düdüğü çalar.'' tarzında. Yukarıdaki mesajımda THY'de alt seviyede de uçsanız, üst seviyede de uçsanız rahat edersiniz demiştim. Emirates de öyle değil mesela. Üst seviyeyi yaşatıp, ekonomiyi bel ağrısı ve havasızlık ile bırakan bir firma.

Bkz: A380.

2 katlı yolcu uçağı alıp, güzel süsleyip, güzel reklamını yapıyorlar. Uçan barmen koyuyorlar. İçeriden uçağın konumunu izletiyorlar. Bunun dışında yapmacık kabin ekibi dışında ve ortalama üstü yemek servislerinin dışında bir artılarını görmedim.

THY'nin do&co ile çalışması bile yeter bana göre.

THY'nin operasyon planlamalarını daha başarılı buluyorum. A350 - 787 filosu ile yeni evlerinde daha da üst seviyeye çıkacaklarına eminim.

Benim tarafsız görüşlerim bu şekilde.

Şu an dünya havacılığına yön veren 4 şirket var zaten:

• Emirates
  • THY
  • Qatar
  • Etiad

Geri
Yukarı